reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Pytałam w UP i taka informacje mi podali, jakiś miesiąc temu. Na necie też tak piszą, z nie trzeba rejestracji
Tak, masz rację. Tu są strony ministerialne:
Link do: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej / Wsparcie dla rodzin z dziećmi / Świadczenia rodzinne / Rodzaje i wysokość świadczeń rodzinnych, kryteria uzyskania / Świadczenie rodzicielskie
Na dole jest link do pytań i odpowiedzi, i tam jak wół stoi, że " z tego nowego świadczenia będą mogli skorzystać miedzy innymi:
  • osoby bezrobotne (niezależnie czy są zarejestrowane w Urzędzie Pracy czy nie)"
 
reklama
Czesc dziewczyny, pisze do Was ze szpitala. Niestety rano miałam krwawienia. Udało mi się dostać do mojej Pani doktor. Wszystko z dzieckiem w porządku, łożysko nie jest nisko. Nieś mam grupe krwi ARH- więc skierowanie do szpitala konieczne i podanie immunoglobuliny A przy okazji też progesteronu. Nienawidze szpitali ale myśl ze z maluchem wszystko dobrze mi to rekompensuje :)
Najważniejsze ze z dzidziusiem wszystko dobrze. Trzymaj się dzielnie :)
 
Czesc dziewczyny, pisze do Was ze szpitala. Niestety rano miałam krwawienia. Udało mi się dostać do mojej Pani doktor. Wszystko z dzieckiem w porządku, łożysko nie jest nisko. Nieś mam grupe krwi ARH- więc skierowanie do szpitala konieczne i podanie immunoglobuliny A przy okazji też progesteronu. Nienawidze szpitali ale myśl ze z maluchem wszystko dobrze mi to rekompensuje :)
Bądź dzielna, trzymam kciuki za Ciebie :) dobrze że dzidziuś ma się dobrze :)
 
Na szczęście udało mi się usiąść i powoli przeszło. Co do poprzednich to wydaje mi się ze nie miałam takich akcji ale tez w domu siedziałam na L4 wiec może po prostu nie byłam tak zmęczona. Słyszałam ze ten lekarz uważa ze ciąża to nie choroba i nie lubi dawać zwolnień. Jak będę się męczyć to rzexzywiscie pójdę do rodzinnego po L4 albo zmienię gina

Bedziesz musiala lekarza zmienic...
Rodzinny chyba nie bedzie wystawial co i rusz. Co 4 tyg l4 ciazowe.. zreszta bys musiala specjalnie do rodzinnego tylko po l4 jezdzic... a osobno do gina na wizyty....trafilas na nieodpowiedniego gina jezeli chodzi o zwolnienia.....bo normalnie lekarze wystawiaja.... ciaza nie choroba, ale nie kazdy czuje sie tak swietnie...sa rozne organizmy i roznie reaguja na ciaze .. kurde lekarz powinien wiedziec, ze jest to obciazenie dla organizmu...

Mi sie slabo robilo tez w tej ciazy.. i raz odlecialam..a NIGDY MI SIE TO NIE ZDARZYLO..w szoku bylam, ze nie mialam kontroli nad organizmem...ze czulam ze odlatuje.. krzylnelam tylko imie meza... i tyle zdazylam... szok dla mnie
Lekarz powiedzial ze to normalne w ciąży
..i tyle
 
Ostatnia edycja:
Aaa ja to na tyle się nie znam - trochę tylko czytałam przy okazji jak dowiadywalam się o swoim macierzyńskim przy działalności. Zostaje Ci chyba urząd pracy i kosiniakowe tak?
No ale od lipca do października z niczym. I jeśli nie bede chodzić na rozmowy o pracę to mi cofna zasiłek na bezrobociu
 
Ojejku, niech się Wami zaopiekują. Odpocznij trochę, weź leki i wracaj do domu. Wiadomo, skąd to krwawienie?
Niestety nie wiadomo, ale tak się zdarza. Może coś ciezszego podniosłam.. w każdym bądź razie wszystko jest w porządku :) I niech tak zostanie :) poleze kilka dni. Może tego mi było trzeba. Zobaczymy
 
reklama
Do góry