reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

diana tak mi przykro tulam jeszcze raz i oczywiście zaglądaj jak tylko będziesz mięć ochotę

krak ja się czuje zupełnie bezużyteczna nie mam wcale energii i tak też miałam w poprzedniej ciąży choć było ciutkę lepiej no niestety nie zawsze w ciąży jest różowo i nie każda z nas musi kochać ten stan, ja go np. nie cierpię;-) ale codziennie sobie powtarzam że na końcu czeka na mnie wspaniała nagroda w postaci dzidziusia i to troszkę mnie podnosi na duchu .....
azorek zdrówka dla synka a ty się trzymaj !!!!
 
reklama
Co dziś gotujecie?

Ja mam dziś dzień "chodzonego" ,od rana załatwiam różne sprawy w urzędach ,teraz wpadłam do domu na niedobry żeń-szeń -by nabrać mocy ,o 11 do szkoły ,potem przedszkole ,basen ,

Zrobiłam moim wstępnie lazanię z mięsem-tylko zapiekę i po kłopocie
 
Witam dziewczyny

Diana - wszystkiego dobrego, 3mam kciuki za powodzenie planów dzidziusiowych (gdy już nastąpi wcielanie ich w czyn, zaglądaj do nas jak najczęściej :-)

krak - ja mam różne zrywy, kilka dni temu mogłabym góry przenosić, dzisiaj zła chodzę od rana i małż szybciutko widząc, co się święci prysnął do pracy, żeby nie toczyć ze mną zbędnych dyskusji :-) Też nasłu****ę Michasia i wsłu****ę się w siebie i denerwuję się, byłabym spokojniejsza, gdyby mi tak przykopał regularnie co jakiś czas, a tak ... hormony - potrafię rozryczeć się przy książeczce dla dzieci albo na reklamie ;-)

kaka - ja tez w tej ciąży czuję się zupełnie inaczej, z Majką ganiałam do pracy do 6 miesiąca włącznie, mieszkałam na 4 piętrze bez windy i latałam z psem bez zadyszki, teraz (młodość nie wieczność) siedzę na L-4 i czasem (na szczęście tylko czasem) zastanawiam się, czy przeżyję odkurzanie, czy tez lepiej nie ryzykować :-), ewidentnie szybciej się męczę, sapię (choć ważę ...dzieścia parę kilo mniej niż wtedy) , ale jeszcze trochę, jak ruchy będą częstsze i wyraźniejsze... to przestanę marudzić i będę spokojniejsza :-)

talkaa - ja dzisiaj mam pierożki ruskie z miętą .... mniam :-)

Czytałam wczoraj, że jakiś lekarz ginekolog pisał artykuł "czy komputer może szkodzić w ciąży" z odpowiedzią "tak, jeśli jest podłączony do internetu" :-) , ale ja myślę, że jak ktoś nie bierze do siebie wszystkich nieszczęść, to jest ok, a takie forum, jak nasze, to juz ... miód po prostu :-)

U mnie bardzo podobnie. Tez 10 kg mniej a czuję się grubiej...Bo waga ponoć w głowie siedzi. Ale widzę jak mi się piękny 2 posbródek robi to :wściekła/y: Z Hanią biegałam do pracy, robiłam prawko i 2 razy w tygodniu na angielski biegałam. Teraz w ciągu dnia ogarniam chatkę ale zdarza sie ze i to nie...

Co dziś gotujecie?

Ja mam dziś dzień "chodzonego" ,od rana załatwiam różne sprawy w urzędach ,teraz wpadłam do domu na niedobry żeń-szeń -by nabrać mocy ,o 11 do szkoły ,potem przedszkole ,basen ,

Zrobiłam moim wstępnie lazanię z mięsem-tylko zapiekę i po kłopocie


Wstyd się przyznać ale ja mam dziś zupkę chińską. Młoda zje w przedszkolu, M w pracy a mnie naszła ochota strasznaaa No cóż...raz nie zawsze:sorry:
 
Jedne mamy odczuwają ruchy koło 20. tygodnia, inne dopiero po 22. To normalne. Czasami nic nie czują, co jest spowodowane małą wrażliwością zakończeń nerwowych. Jeśli jesteś szczupła, zapewne szybciej „usłyszysz” brzdąca, niż gdybyś była właścicielką zbędnego tłuszczyku (jeżeli wcześniej rodziłaś, to zapewne maluszka poczujesz już w 18. tygodniu). Wiele też zależy od ułożenia smyka, łożyska i objętości płynu owodniowego
 
witam sie i ja. jak zwykle sporo nadrabiania waszych postow hehehe produkujecie jak szalone i wracam z pracy padnieta to rano na kompa zagladam dopiero. i jak zwykle w miedzyczasie mama moja zadzwonila wiec prawie godzina na telefonie bo sie nas juz doczekac nie moze:-D
krak ja tez nadal jestem zmevzona i jakas taka nie do zycia. strasznie meczy mnie bol kosci lonowych i rano mam problem by wstac z lozka:no: nie wiem jak ja uciagne do konca ciazy pamietam ze w poprzedniej zalecili mi fizjoterapie czy jakos tak ale nie bylam w stanie dojsc do walsnego kibelka w domu a co do piero na drugi koniec maista jezdzic:confused2: ja teraz chyba mniej marudze mezastemu bo juz drugi raz to przechodze i jakos chyba mi latwiej nie marudzic teraz. choc mam swoje dolki lepsze i gorsze dni wiec to raczej norma hormony szaleja:tak:
 
Ale sie objadamy hihihi ja dziś mam lazanie ze szpinakiem ale z Biedronki :-D
Nie omieszkam też zjeść sałatki jarzynowej z majonezem co chyba zaraz uczynie :-D
 
reklama
a kiedy czuć ruchy dziecka,bo to moja pierwsza ciąża, a ja chyba teraz czuję? Juz wcześniej czułam coś podobnego ale teraz jest takie wyraźniejsze:-)
Możesz już czuć maluszka.Ja w pierwszej ciąży też tego szybko doświadczyłam.Oczywiście to takie delikatne ruchy,ale będą nabierać z tygodnia na tydzień mocy :-D
 
Do góry