reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Dzisiaj dotarłam do granic wytrzymałości alergicznej i odwiedziłam prywatnie alergologa, gdzie nie dość, że bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej, to jeszcze wtryniłam się jednemu panu w kolejkę ;) kobieta przebadała mnie dokładnie, wypytała o wszystko, co możliwe i przepisała mi: do nosa - Quixx (sól hipertoniczna) i Budehrin, do oczu - Polcrom i w razie duszności czy świstów (bo przy osłuchiwaniu takowe usłyszała) Ventolin.
Dodatkowo zaleciła kupić odświeżacz powietrza (np. w Ikei - PATRULL Odświeżacz powietrza - IKEA ) włączać go na noc przy zamkniętym oknie, zmieniać pościel 2 razy w tyg. (najlepiej żeby robił to partner), po każdym przyjściu do domu myć twarz i wycierać jednorazowymi chusteczkami; przy swędzącym gardle i podniebieniu unikać np. kakao, orzechów, marchewki, jabłek i różnych innych warzyw i owoców, polecane są np. brokuły, fasolka szparagowa. Tyle pamiętam.
 
reklama
Wita Karola M..
Moja Ala też leżała po urodzeniu na OIOM-e przez 2 tygodnie ,z tym ,że ja nie wyraziłam zgody na transport Ali -bo po co ją było wieźć do Ligoty ,jak 2 piętra niżej był OIOM-dziecięcy[było to im nie w smak na noworodkach],ale skoro jest miejsce na nim ,to czemu narażać jeszcze dziecko z sepsą na transport.
 
unikać np. kakao, orzechów, marchewki, jabłek i różnych innych warzyw i owoców, polecane są np. brokuły, fasolka szparagowa. Tyle pamiętam.
dobrze ze udalo sie cos dostac i mam nadzieje ze bedzie cie juz mniej meczyla alergia. ja na szczescie nigdy nie mialam nic takiego i nawet sobie nie wyobrazam jak jest ciezko alergikm w tzw sezonie...dodatkowo w ciazy:zawstydzona/y:grunt ze masz leki i zycze szybkiej poprawy:tak::-) jak maz wroci z pracy wkleje przepis na pyszna zupke jaka zrobil wczoraj-zupka krem mniamiiiiii (ja z zup jadam tylko rosol pomidorowa i ogorkowa-a ta jest rewelacyjna:-D)

ja spac nie moge od godziny...maz wstal do pracy a ja sie krece i wierce w lozku wiec wstalam kawke mam i siedze ehhhh wizyta za 3h niecale:tak: mam stersa ogromnego heheh moze choc po wizycie bede lepiej spac:zawstydzona/y:

sandy jak napisalas o tej sepsie to az mnie zatrzeslo bo mam tu znajoma ktora sie z tym meczyla po porodzie i jje maluszek tez ale tu to wina systemu w prowadzeniu coazy niestety:zawstydzona/y:jak zapytalam polozna o pobieranie wymazu z pochwy na bakterie po 32 tyg ciazy to sie zasmiala i zapytala ale po co?? i koezanka jak sie pozniej okazalo miala gronkowca mlody przyszedl na swiat przez cc bo pojawily sie komplikacje ale zdazyl miec kontakt z tym paskudztwem i dlugo byli oboje w szpitalu a mozna bylo tego uniknac za wczasu:-(ja juz postanowilam ze srednio co dwa mce bede chodzic i im jeczec ze mam jakas wysypke albo ze swedzi i piecze zeby na sile ich troche wziasc do zrobienia tych badan:tak:szkoda dziubaska zeby sie tak meczyl zaraz po przyjsciu na swiat:zawstydzona/y:tu maja teorie ze jak bedzie problem to sie nim zajma zamiast zapobiegac:no:
 
Witajajcie.

Pesca jeszcze się naogladasz maluszka. Dla mnie zawsze jest za krótko;-) Najlepiej sobie kupić sprzet usg i sobie samemu podglądywac heheheh Na allegro widziałam za kilkadziesiat tysięcy. Tylko najpierw w totka wygrać:-D

Co do figury, rozstępów po ciąży to ludzie są naprawdę "przemili' w tej kwestii. Ja juz teraz kiepsko wygladam. Bardzo jestem blada, mam kilka fajnych pryszczy, włosy mi się za cholerę nie chcą układać, a jak sie próbuję podmalowac to wszystko jakby szybciej w skórę wsiakało bo za chwilę wogólę nie widać moich zabiegów. I zorbiłam się wrażliwsza na depilację brwi. Nie wiem czy też tak macie. Boli masakrycznie. A po ciąży będzie podobnie z wyglądem tyle ze będzie kilkanascie nadprogramowych kilogramów. Ale laski...przyjdzie takic zas, ze staniemy na nogi po porodach i będziemy "sexy mamami':-D. Wydaje mi się, ze na większość facetów działa fajna, zadbana laska z maleństwem:tak:

Malami i Sandy współczuję przeżyc. Oby nigdy już się nic takiego nie przydażyło.

A jeśli chodzi o wymaz. To ja miałam takowy i nie wyszedł dobry. Wszystkie dokumenty dałam jak szłam na porodówkę ale wynik ten zgubiono, potem mnie o to obwiniano. Siostra biegała po szpitlau w poszukiwaniu moich rzeczy bo myślelismy ze moze tam się zapodział, po czym praktykantka odkryła ze wynik jest wpięty w dokumentację tylko nikt tego nie zauważył:wściekła/y: Ale tak czy siak to była moja wina wg nich wiec sama sobie bedę winna jak dziecko chore bedzie:angry:

Młoda w domu. Czekam na kropki. Do świąt się chyba wykluje jakby co??
 
Karola M witaj:)

kkarolcia wspólczuje alergii oj moze ona wymęczyć człowieka!!! Mam nadzieję że te leki Ci pomogą.

Margot wracając jeszcze do badań prenatalnych to aminopunkcja jest już ostecznością( jest to badanie inwazyjne) robi sie ją tylko i wyłącznie w przypadkach kiedy usg genatyczne i PAPAA dadza jakieś podejrzenia i nieprawidłowści.Mam nadzieję ze żadna z Nas jej robic nie bedzie musiała!! Ja jutro jade po wyniki testu PAPAA brrrr mam nadzieję że bedzie wszystko ok!

Kaka z tego co wiem od dziewczyn to jak wymaz wyjdzie nieprawidłowy to podaje się jakies antybiotyki żeby zabić ta bakterie .Szok co za personel
w szpitalu!!!


U nas nareszcie dziś słoneczko swieci więc trzeba bedzie z młodym na spacer śmignąć.W ogóle od dzis mam postanowienie codzienie ćwiczyć bo widzę że moja kondycja jest fatalna...
 
Ostatnia edycja:
Tylko się nie przeforsuj z ćwiczeniami! A tak wogóle to HannaK to moja córcia hehehe
Ja jestem Karolina K więc Kaka:-D
 
nie moge mlodej dobudzic:szok:tluke sie garami bo zmywalam po wczorajszym gotowaniu mezastego ma otwarte drzwi mowie wstawaj a ta sie kocem zakrywa i krzyczy ze nieeeeeeeeee:szok: masakra ide ja sciagnac ciut na sile i sie zbieram milego dzionka zycze wszystkim:-)
 
Azorek, ja tam się jej nie dziwie:), sama najchętniej bym jeszcze leżała pod kołderką w ciepłym łóżku...
 
reklama
Do góry