reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Sonka dziękuje.

ulzylo mi bardzo.

Jutro wstawie suwak.

Trochę moja fasolka odstaje wielkością ale 3 tygodnie temu nie było jej widac wcale.

Więc poprawa jest znaczna.

Teraz tylko czekać.
 
reklama
a ja marze o lampeczce czerwonego winka:sorry2: a tu jeszcze mina lata świetlne zanim się napije:-D
aja wam powiem coś kontrowersyjnego: mój lekarz uważa, że wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem i już w kwietniu czyli w 2 trymestrze mogę sobie pozwolić na lampkę wina.. bo ilość alkoholu znikoma a pozostałe składniki cenne.

Kasia jest po wizycie.
Serduszko bije mocno i równo.
Fasolka zdrowa. Ma 15 mm .

Termin wg OM 22 października :-)

teraz już się ode mnie nie opedzicie :-)

super wiadomości: gratulacje

Sandy szalona kobieto, 3 nad ranem???
 
Ala mnie obudziła ,nie umiałam spać ,to nadrabiałam czytanie..
Idę teraz spać ,tylko nastawię budzik ,bo muszę Majkę odebrać.
Miłego dnia
 
Sandy aaa teraz to rozumiem.. tylko nie zaśpij hihihhiihihi

a przypomniało mi się że o łożysku pisałyście.. w świecie zwierząt zwłaszcza dzikich jest to normalne ponieważ dla samicy jest to często pierwszy ciepły i wartościowy posiłek po wielogodzinnym porodzie. Zjedzenie łożyska przez samicę ochrania wśród drapieżników potomstwo przed zjedzeniem, zawiera jakieś substancje po naszemu antydepresyjnie zwanymi które uspokajają samicę.
W dawnych czasach ludzie pępowinę i łożysko również zakopywali pod drzewem. Ale ja się na zwierzętach znam, na ludzkich obyczajach wcale.
 
Dzięki dziewczyny :-)

Będę pisać ile się da.

Jestem trochę przerażona ilością badań jakie teraz robia.
Chyba pół piątku mi to zajmie.
No ale jak trzeba to trzeba.

Mdłości mi się nasiliły ale to pewnie kwestia psychiki.

sandy ja też mam problemy ze spaniem :-)
 
hej

co do picia w ciąży - mnie na szczęście do alkoholu żadnego nie ciągnie od dawna i się cieszę bo w razie czego nie muszę się zastanawiać czy aby na pewno nie zaszkodziłam dziecku. Jakoś picie w ciąży nawet małej ilości do mnie nie przemawia - wino może i ma parę dobrych składników ale na ten czas dla mnie lepiej zastąpić je innymi podobnymi a bezpiecznymi - alkohol mimo wszystko jest i nigdy nie wiadomo czy nawet na niewielka ilość nie wpłynie akurat wtedy negatywnie.
Taki sam stosunek mam do palenia ( żeby nie było wiem co znaczy palić bo sama kilka lat paliłam jednak organizm był mądrzejszy i odrzucił gdy pojawił się bąbel :) )


co do jedzenia łożyska... ja rozumiem że jesteśmy ssakami ale czy musimy na 100% udawać że chodzimy na 4 łapach i zamiast mówić "cześć" machamy ogonem ?
Parcie na szkło niektórych "gwiazdek" jest przerażające.


Ja dzisiaj jakimś dziwnym trafem trochę pospałam - wczoraj naoglądałam się malucha jak machał łapkami i nóżkami ( mocno żywiołowe to moje dziecię ) i chyba to mnie uspokoiło :)
 
Wiem, że często tak gadają, tak jak z tym cc, czy karmieniem, ale zawsze walczyłam z takimi bzdurnymi gusłami... tym bardziej teraz gdy jesteśmy poza miastem i mam na co dzień do czynienia właśnie z takim absurdem... gdzie krytykuje się innych, gada farmazony a na siebie się nie popatrzy... takie "dziadki leśne" to dla mnie codzienność, ale nie oznacza to, że mam się z tym godzić czy przechodzić obojętnie ;-)


Przyznam szczerze, że to co piszecie o gadaniu ludzi odnośnie cc, karmienia, podejścia do bycia dziadkiem itp jest mi kompletnie obce i pierwszy raz słysze o tym, co piszecie. aż mi sie wierzyć nie chce i mam nadzieję, że mnie nigdy takie hasła nie spotkają, bo też wybuchowa jestem ;)
 
reklama
Jedzenie łożyska !? :crazy:

teraz to mnie dopiero zemdlilo.
Co to ludzie nie wymyśla.
Może wróćmy całkiem do jaskiń.

kto wpadł na tak genialny pomysł?

Nie potępiam jeśli ktoś na ochotę spróbować ale wydaje mi się to conajmniej dziwne.

A jeśli chodzi o zabobony odnośnie ciąży i opieki nad maluchem to też moja koleżanka przywiozła kilka perełek
No powiedzmy że przy karmieniu dziecka jak leży całkiem poziomo można mu uszy zalać albo że trzeba uważać żeby dziecko na rękach się nie wyginalo bo może się przełamać i trzeba je nastawiac
 
Ostatnia edycja:
Do góry