reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

hehe pomyliłam się, z tym termosikiem z gorącą wodą to Kłaczku do Ciebie było, nie do Elianki ;) zakręcona jestem. ja tak robię, biorę gorącą wodę i grzeję w niej słoiczek. i po sprawie :)

a teraz wyskoczył mi problem! mały dostał jakiś dziwnych krostek. w środku mała krostka a naokoło trochę drobnych. dziwne to jest i nie mam pojęcia od czego
 
reklama
KLACZKU mojej zab wyszedl przedwczoraj i dawalam z mojego talerza malutkie kawalki. Mimo to probowala "gryzc" to dziaslami.
KASIU my do Chorwacji mielismy 1400km i raz udalo sie jechac 16. Reszta tras to min 20h :( i to przez 3 lata pod rzad. Raz byla z nami dziewczynka, 11 miechow miala, ale ja nikoli na taka trase bym nie wziela ;-)
 
Jeżeli już zaczęliśmy temat o ząbkowaniu to mój mały ma już cztery ząbki reszta się wyżyna.Więc jest u mnie katorga.Jednak mały nie za często marudzi ale są momenty w których płacze jak opętany.Wtedy moja trzyletnia córka chodzi z poduszką na głowie by nic nie słyszeć :-D.Poszłam więc do apteki i kupiłam jakiś żel od dziąseł Calgel.Smaruje nim dziąsła ale mało pomaga :sorry2:.
 
u nas w sytuacjach gdy się darł i nie chciał spać dawałam nurofen. miał wtedy też gorączkę przez 2 dni wiec i przeciwbólowo i na gorączkę działało. żele też nam nie pomagają
 
Hmm.. musiałabym spróbować chociaż jeszcze mój mały synek nie miał gorączki ale coś mi się zdaje że moja starsza córeczka załapała jakieś wirusy bo ciągle kicha i ma zatkany nos.Jeżeli się nie wyleczy coś mi się zdaje że w tym roku nie wybierzemy się na wakacje :-(
 
klaczek2004 ale przecież dziecko nie potrzebuje ząbków aby poradzić sobie z jedzeniem, które mu podasz i tak rozdrobnione. A nawet jak by były już ząbki to i tak tylko jedynki i dwójki, którymi nie będzie rozdrabniać pokarmu więc dacie radę :tak:

vinga89 nic się nie stało ;-)

aniusia15 my używamy dentinoxu i pomaga. Do tego bardzo pomocne są takie najzwyklejsze gryzaki, które chłodzi się w lodówce. Tylko zauważyłam, że lepsze są cieńsze bo łatwiej je włożyć do dziubka. Są też takie grubasy, które nie pasują Olafowi. No i tak jak vinga89 czasami podawaliśmy czopek, ale to już naprawdę wyjątkowo. Co prawda gorączki nie ma przy ząbkowaniu, ale na ból dziąseł pomaga :tak:
 
Tak jak radzicie, spróbuje z tym jedzeniem z mojego talerza.
Co do ząbkowania to nam pomaga Camillia, a ostatnio kupiłam nurofen w syropie i smaruję nim dziąsełka ze 2 lub 3 rzy dziennie. Wydaje mi się, że przynosi córci dość dużą ulgę. Koleżanka poradziła mi, żeby zmoczyć troszkę pieluszkę tetrową, zawinąć w woreczek i do zamrażalnika. Jak lekko zrobi się twarda, to dać maleństwu do gryzienia.
Co do gryzaków to polecam Gryzak, dziąsełko Baby Ono (3343766546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - jest cieniutki i cały można włożyć do buziaka.
 
U nas też Camilia działa, ale nie można jej podawać za długo bo powoduje zaparcia. Jak dziecko ma biegunkę przy ząbkowaniu to jest idealna :tak: Tak czy inaczej Olafowi pomaga. klaczek 2004 ten gryzak też mamy jest rewelacyjny, a jak już wyjmie się go z lodówki i nałoży żel to szczęście w oczach dziecka bezcenne :-D no i Olaf zawsze po takiej dawce szczęścia musi być przebrany bo tak się ślini, ze jest cały mokry.
 
nie mam tego akurat ale podobny gryzak,
mloda niestety do buzi wklada wszystko poza gryzakami, ale kolezanka bardzo zadowolona:-)

jesli chodzi o podgrzewanie obiadkow pozadomem, to rad juz bylo wiele.
ja moge dodac tylko ze jakby ktos namawial do tkz. 'podroznego podgrzewacza do butelek' z tt, to stanowczo ODRADZAM. lpiej kupic termos.
ja kupilam bo nie ylo zwyklych termosow a bbbb pilnie potrzebowalam - strata kasy.
 
reklama
Hmm... gryzaki ojej gdzie ja je dałam :sorry:.Kiedy moja córcia przestała ząbkować to gdzieś schowałam te gryzaczki.Teraz będę musiała szukać i szukać.. :-D
 
Do góry