reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Dziewczyny wpiszcie sobie na youtubie - nauka czworakowania. Tam pokazane są ćwiczenia rehabilitacyjne do nauki raczkowania. My osobiście próbowaliśmy te ćwiczenia na stole albo podtrzymywanie brzuszka. Pierwsze jego kroczki to był wrzask. Sam stawiał dłonie do przodu po czym troszkę popłakał i szedł dalej. To chyba nie jest taka łatwa sprawa. Ale teraz jest już super. Jak czegoś chce to poraczkuje przez cały pokój bez zatrzymywania.

Zrobił się bardzo aktywny. Rano wstaje już koło 4, 5 i koniec spania. Próbuję go uśpić cycem ale najczęściej się nie daje. Kładę go wtedy na podłogę i sobie zwiedza sypialnie rodziców. Mamy taki mały problem. Bo wtedy najczęściej wymiotuje. On nawet nie zwróci na to uwagi. Może to od ząbków (dokuczają mu górne jedynki) albo od tej aktywności zaraz po jedzeniu.
No i raczkowanie nie jest takie piękne jak by się zdawało. Paweł miał tyle upadków że głowa mała. Właśnie głowa. Często gdy próbuje usiąść i noga mu się zapląta gdzieś pod pupą to głową przywali o podłogę. Na szczęście nie płacze długo ale mimo wszystko trochę siniaków już ma. Na głowie, nogach.
Nie wiem czy jest wśród nas dziecko które ma dłuższe włosy niż moje dziecko. Z tyłu wytarte u góry długie że można kitkę zrobić. Uzgodniliśmy że do roku nie obcinamy.
Jeśli chodzi o swędzenie skóry to może być coś z wątrobą. Ten objaw pamiętam jako jeden na który trzeba zwrócić uwagę w ciąży bo oznaczać może cholestazę.
 
reklama
wszystkie próby wątrobowe sa ok a w ciązy nie jestem nic mi o tym nie wiadomo a zreszta w ciazy to cos ok 20 tyg chyba te cholestazy dopiero sie pojawiały więc to wszystko odpadło lekarz stwierdził telefonicznie jak wyniki poczytałam że to raczej nie od tabletek i kazał do internisty iść może pójde w przyszłym tyg .

mocz morfologia ok crp 8 a norma <10
Ob mnie zastanawia bo mam wynik 15/30 a norma <15 więc tu jest na górnej granicy czyli stan zapalny by wskazywało ale crp wsumie jest znowu ok a ob czytałam że od antykoncepcji czasem może byc wyższe póki co kolejny dzień tabsów nie zazywam i czekam az sie organizm wyczyści z nich toche i zobaczymy co to sie zemną dzieje .
 
pesca, u nas też jest mnóstwo wypadków i upadków. i na czworaka i gdy stoi. potrafi "biec" na czterech i ręka mu się zaplącze gdzieś... no i z impetem upada na buzię. on jest taki szybki, że non stop płacze bo upadek zalicza. albo cwaniakuje i jedną ręką się tylko trzyma stojąc.. no i najczęściej to też się upadkiem kończy. weszłam z ciekawości w tą naukę czworakowania na youtube. wyskoczył mi malutki chłopiec z zespołem Downa, aż się popłakałam, bo on taki malutki i biedny, a taki śliczny. taka się płaczliwa zrobiłam, że sama siebie czasem nie poznaję.
 
Pesca a jakas masz fote aktualna dzidziola zeby kuknac na fryzurke? :) moja mloda wlosow gestgych moze nie ma jeszcze ale ddlugie napewno:) jak sie rodzila to polozna amiast mowic 'widac glowwke'.. Mowila 'widac wlosy, strasznie duzoo' :) hehe

vinga ja ez bebzolka w brzuchu mam takie humory. Wszystko mnie rozczula, naptawdee przesadnie. I rykkkk. Nawet jak zobacze na reklamie male dziecko- dzidzie. Sekunda spojrzenia na telewizor... Ryk ;(
hormony plciowe nibu w normie - tylko tarczycowe pomieszaly sie - ale naprawde GORZEJ jak baba w ciazy.
Dobra to chwila na chwalenie: bede ciocia:-) siostrze sie udało i jest w 7-8tyg (lek powiedziała ze termin ustali przy kolejnej wizycie) niestety ma sporego krwiaka- narazie musi leżeć ale lek powiedziała ze dadzą sobie z tym radę.

Niunce mojej sie wlaczylo gadane.. Mowi. Aba bebe dada dede dzidzi mama tata... Wszystko po kolejii aolbo przeplata... Juz frty dzien.. Nna okraglo ) nawet w trakcie zasypiania czy karmienia :D:)
 
emotion, to gratulacje dla mamusi, no i dla cioci oczywiście :) krwiaki często się same wchłaniają więc bądźcie dobrej myśli.
to mała gaduła z Anitki :) my też się ostatnio rozgadaliśmy, był moment, że mówił 'tata' ale już mu przeszło. teraz na topie jest baba i mama.
pesca, właśnie, wrzuć fotkę synka, nawet na fb :)
 
:szok:moje dziecię od rana tak zgrzyta zębami, że zaraz chyba oszaleję :no: prawa górna jedynka już na wierzchu, druga w trakcie przebijania..cieszę się, bo młody już zdaje sobie sprawę, że uderzyć głową o podłogę to nie jest fajnie i opanował sztukę upadania albo na pupe albo na bok..wstaje przy wszystkim-okno, ściana to już żaden problem:shocked2:zauważyłam, że coraz odważniej puszcza się mebli żeby przejść do kolejnego..jezuuu co te nasze dzieciaki wyrabiają...
emotion-mojemu też się twarz nie zamyka, tylko u niego jest mamamamamam bababababab i nic poza tym...ostatnio śmiałam się z W. że mały tak rzadko z nim przebywa, ze chyba szybciej powie PAN:-D nie pytajcie o reakcję..uczę małego tata, bo jak powie pan to będzie moja wina:sorry:
miłego dnia dziewczynki dla was i waszych pociech :-)
 
paziorka - ja też uczyłam tata. Chciałam by to był taki prezent na dzień ojca. Niestety nie udało się.
Moje dziecko dziś walnęło tak mocno że rozwaliło sobie dziąsło. Krwi było w buzi tyle że przestraszyłam się o jego ząbki ale na szczęście są całe. A jego ciocia jak się wystraszyła (ona się nim opiekowała)... Była chyba bardziej przerażona niż mały. No i co chwile upadki. Dziś było kilka groźnych. Wstaje przy swoim krzesełku do karmienia a ja już cała drżę...
Zobaczę jakie mamy zdjęcia, czy uchwycę jego włoski, bo trochę mu się kręcą. Niedługo coś wstawie.
 
ale super niedziela :no: pogoda do bani, W. w pracy, na forum cisza...ehh mały zasnął..więc i ja chyba się zdrzemnę i odpocznę troszkę bo co tutaj robić..wczoraj zaliczyliśmy z małym ślub koleżanki, na szczęście nie zjadł kwiatków, które miał dać :-D
 
emotion, to gratulacje dla mamusi, no i dla cioci oczywiście :) krwiaki często się same wchłaniają więc bądźcie dobrej myśli.
to mała gaduła z Anitki :) my też się ostatnio rozgadaliśmy, był moment, że mówił 'tata' ale już mu przeszło. teraz na topie jest baba i mama.
Gadula gadula :)
Pewien czas gadala dlugo - z miesiac czy dwa, powniej sie bardzo uspokoila i w tym tyg zaczela na nowo. Nakarmic sie jej nie da nawet :):)

pesca widzialam fotoski wlosow :)
Moja ma takie same:)
Niby duzo a widac jakby 'piorka', jak jej statno 'koguta' postawilam to stal na ponad 15 centymetrow, hehe Komedia normane :)

Vinga wiem ze sie wchlaniaj - ja mialam w 7/8 miesiacu ciazy.
Niestety siostra poronila juz 3-4 miesiace temu. I jest pod 'ochrona'.
Ale wierzymy ze bedzie dobrze :)

Moja mloda szaleje. |Juz nie w pozycjii do raczkow3ania, ale 'jakby takiej' z ta roznica ze nie na kolanach stoi, tylko na stopach a nogi w kolanach wyprostowane... Ja to zawalu z nia kiedys dostane :D

Jesli chodzi o te cwiczenia z raczkowania to mloda wiekszosc elementow wykonuje tak czy siak sama, wiec wiele nie mam co cwiczyc :D
Raczej zostawie wszsysko swojemu biegowi.
 
reklama
Do góry