reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2012

Karola gdzie byłaś z maluszkiem na USG? Super, że już mniej dokarmiasz:)
My wczoraj byliśmy na wizycie u pediatry, wszystko ok:)waga wróciła do tej z porodu u maluszka, także cieszy mnie to bardzo:) mamy się udać właśnie na USG stawów biodrowych stąd moje pytanie, ponoć idzie się odpłatnie nie na NFZ.
Ja zdecydowanie czuje jak mi pokarm napływa, takie uczucie ściskania...to samo mam jak mały sobie cyca z jednego-wtedy jest natychmiastowa reakcja drugiego cyca:p
Tak się cieszyłam, że przytyłam w ciąży(nie mówiąc o moim M) a tu waga mi praktycznie wróciła do tej sprzed ciąży(ważyłam ok.50kg), przytyłam ok.12kg, po porodzie na dzień dobry spadło 7kg, a teraz jak wskoczyłam na wagę to było 52kg. Zero brzucha i tyłka...ehh
byliśmy w MEDDIM - oto link: MEDDIM - Specjalistyczne Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży
badania robią zarówno odpłatnie jak i na NFZ ale w takim przypadku musisz mieć skierowanie od pediatry no i oczywiście dłużej się czeka...jak dzwoniłam w poniedziałek to mieli terminy pod koniec listopada na NFZ:tak: za USG bioderek płaciliśmy 60 zł...jeszcze jesteśmy tam zarejestrowani na USG mózgu (70 zł) i na badanie dna oka (100 zł) my wolimy zapłacić niż czekać na wizyty bo Lilka to wcześniaczek i polecili nam jak najszybciej te badania zrobić:tak: ale oczywiście jak Wam jakoś bardzo się nie śpieszy to jak najbardziej można na NFZ:tak: my zdecydowaliśmy się tam robić badania bo są tam najbardziej przystępne ceny jeśli chodzi o Krk (a uwierz mi że dzwoniłam po bardzo wielu miejscach) no i mamy blisko;-)
jeśli chodzi o wagę to ja chcę pozbyć się brzuszka który nie jest specjalnie duży a nadprogramowych kg nie chcę się pozbywać bo przed ciążą ważyłam 45kg (164 cm wzrostu) więc nawet 10 kg może mi zostać i się nie pogniewam :tak: ale że nie mam wagi to nie mam pojęcia ile ważę...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mina, ja bardzo mocno odczuwam napływ pokarmu do piersi, aż spod pach. I przy karmieniu i często między nimi. Często jak karmię to z drugiej mi się leje, a w nocy czasem wkładki laktacyjne dwa razy wymieniam bo są już przepełnione. (ale kiedy czuję, że mam mniej pokarmu, to to uczucie mam sporadycznie a wkładki są suche)
Karola, trzymam kciuki, żeby tego MM było coraz mniej :-) I fajnie, że na usg wyszło wszystko w porządku :-)
Majeczka, oj, w każdej chwili może się samo zacząć i za to będę trzymać kciuki :-) A wiesz jakiego za to będziemy mieć słodkiego tego rodzyneczka :-D?
azorek, lepiej nic nie chwal! Współczuję Ci takiego dnia, szkoda Twoich nerwów :-( Mój starszak nie jest taki absorbujący ale czasem też potrafi wyprowadzić mnie z równowagi...
izabela, i co Ci lekarz zaproponował? A po kontroli wszystko ok?

Ja nie wybudzałam ani Szymka (miał 2 miesiące i przesypiał w nocy już 10 godzin) ani Dorotki (potrafiła przespać już 8h jednym ciągniem). Spróbowałam raz przy jednym i drugim i było z tego więcej płaczu niż jedzenia. Po prostu moje dzieci lubią same decydować kiedy będzie pora posiłku :-D

Mam tą dietę bezmleczną i powiem Wam, że nie jest najgorzej. Kawa bez mleka nawet mi smakuje, zamiast mojego ukochanego masła (ja naprawdę je uwielbiam i grubo smarowałam chleb) daję sobie oliwę z oliwek (ktorej smaku nie lubię, ale coś trzeba...), obiad też spokojnie mogę przygotować z bezmlecznych produktów, ale najgorsze, że zjadłabym coś słodkiego... Boszzzzz, jakie mi się ssanie na słodkie włączyło :-D:-D:-D
 
Emotion to ładnie Ci corcia śpi, Moj to ma na dobę czasami taki sen 4h ale czasami. A podejście masz dobre ze mąż posprzata, tak trzymaj i najpierw dbaj o Was
Dzis naprzyklad spala 5,5 godz :/ Sama przysnelam przy niej - to jak cos 'planela' w koncu to ja zaczelam przebudzac - bo bez przesady - smialam sie do niej ze utonie niedlugo w tym pampersie :D

Oczywsicie nie jest idealnie - bo na wieczor ma miedzy 17-20 naprzyklad tak ze je co pol godziny po 5-10 minut. Albo w nocy czasem ma taka godzine ze by jadla co 5 minut. mAle ogolnie nie ma tragedii :)

Emotion mi tez kazali amelkowa wybudzac na jedzenie bo ponoc to pomaga dziecku i nie wolno pozwolic spac za dlugo-wiem dla mamy to wygoda bo np odespac mozna- ale i nam kazali budzic mloda co 2h na jedzenie. z olivinka problemu nie bylo bo jest zarlok i dlugo bez mleka nie wytrzyma:laugh2:tez miala zoltaczke ale taka slaba nawet sie dobrze zolta nie zrobila
Mi kazala tylko poki ma zoltaczke - a tak to ma spac ile chce - bo jak bedzie glodna to sie obudzi :D I chociaz ja wybudzialam co 3 godz niby to zanim doszla do siebie i zaczela jesc bylo ponad 4ry :/ ALe naszczescie juz jej zoltaczka przeszla i wybudzac nie trzeba.

Dzis spacerek 2 godzinki do kosciolka mloda wzielam i nie bardzo jej sie pomysl spodobal :D Ale ogolnie spacery lubi bardzo - lepiej spi i niewazne czy pada czy wieje czy ile stopni :) Tylko mama marznie :D

Dzien tez juz jakos lepiej ogarnelam - i co prawda na sile - alke jedzenie wciskam w siebie ile razy na dnia trzeba :D Sprzatac nie sprzatam [naczynia tylko] - bo maz i tak jak przyjedzie i zobaczy ze sprzatalam to bedzie marudzil wiec - jak chce - zostawiam to jemu :D
Ciekawe jaka noc mnie dzis czeka bo wczoraj od 3 do 6 nie spalam bo mloda marudzila - i jak ktos tu pisal ze dzeci sie nie przyzwyczajaja jeszcze - to moja sie przyzwyczaila i walczyla zeby ja do lozka wziasc - o 6stej poleglam i jak reka odial placz i wszystko..

Dobranoc wszystkim :)



---------------------Edit-----------------------
margot wielkie gratulacje!!!

zatem tylko ja zostałam przeterminowana i to z listopadowym rodzynkiem:zawstydzona/y: no nic, czekamy najpóźniej do poniedziałku;-)

To juz jestes ostatnia na 'placu boju' ? 3mam kciuki :) Bedzie dobrze :)
[pytalas wczesniej o wywolywanie - w opisach porodow mam opis swojej prowokacjii jak chcesz]

I NIE PISZ "najpozniej do poniedzialku".... Ja tez mialam 'napewno w piatek' I mi porod zajal prawie 24 godziny i 'wyszlo na sobote' :p :p


---------------------Edit- 2 ----------------------

na mój tłuszczyk brzuszkowy planuje zakupić pas neoprenowy, bo te majtasy obciskające powodują u mnie ostatnio ból brzucha niestety
Mina a powiedz 'od kiedy' mozna taki pas neoprenowy nosic ? Bo to calkiem fajny pomysl :D

Ja sie zastanawialam na pasem 'do cwiczen' 'elektrycznym - takim co pradem razi' - czy taki mozna :D Przed ciaza uzywalam sporo - a teraz niewiem czy mozna ? Czy lepiej poczekac :D

PS. HaHm, Na allegro jest specjlana kategoria ""pasy wsyzczuplajace' w dziale 'dla mamy' :D "
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze ja, to znaczy my:-D
ale jutro jedziemy do szpitala i chyba zaczną wywoływać.. zobaczymy. trzymajcie kciuki:)

ja trzymam bardzo mocno kciuki za Was wszystkie i Wasze kochane maluchy. Bardzo miło się czyta teraz forum, tylko, że to jeszcze dla mnie troche inny świat, dlatego sie nie odzywam..

trzymajcie się papa
 
azorku ja wciąż licze ze synuś do poniedzialku nie bedzie chcial czekac, bo wtedy juz pod przymusem musi wychodzic:zawstydzona/y:
Karola oo to juz imprezka firmowa, fajnie!! a Ty to taka chudzinka ze pewnie ten pas Ci nawet nie potrzebny:tak: moze wyszukaj na allegro z odbiorem w KRK i podjedziesz sobie. no i gratuluje postepow w karmieniu!!!
Elutka to ja CI moge oddać troche moich kg, co Ty na to?
Karola Boże kolejna chudzinka, 45kg??:szok: to Tobie tez podrzuce pare kg i bede miala z glowy odchudzanie po ciąży:cool2:
netika słodki rodzyneczek, tylko uparciuch z niego, ale czego sie spodziewać po zodiakalnym małym skorpionie ;-) a dlaczego masz taką dietę?
badaba to jeszcze Ty zostalas, ale najpozniej do dziś, zatem kciuki mocno trzymam za tego pierwszego listopadowego maluszka!!!!!!!

a my wieczorem podjedziemy do szpitala na KTG, pewnei znów cisza:baffled:
 
Dzien dobry

U nas nocka dobra, trochę marudzil od 21 do 24 i potem o 5-tej odechcialo mu sie spać. Ale ja o dziwo wyspana

Karola jesteś zgrabniejsza po porodzie niż ja przed:tak:życzę udanej imprezki,

Netika a Twoje Malenstwo ma skaze bialkowa? Ja tez na diecie bezmlecznej bo starszy ma skaze i AZS. A u ginki byłam z rana wszystko ok, z antykoncepcja gorzej bo dla mnie są albo tabletki jednoskladnikowe które odradzila mi alergolog bo karmie albo spirala miedziana. Tylko ze ja i tak mam obfite i długie miesiaczki a po tej spirali będzie jeszcze gorzej no i zostają gumki:zawstydzona/y:

milego dnia Mamusie i trzymam kciuki za nasze dwa nierozpakowane rodzynki
 
izabela, na razie mamy podejrzenie skazy białkowej, więc wylądowałam na tej diecie. Najpierw myślałam, że ma potówki na buźce, ale wyprysków było coraz więcej, były coraz brzydsze i pediatra podejrzewa, że to właśnie skaza. Nawet nie najgorsza ta dieta, chociaż nie wiem co z wędlinami bo czytałam, że one też mogą wywoływać reakcję alergiczną...

Mój ginekolog kiedy zapytałam go o antykoncepcję po pierwszym porodzie, wypisał mi bez pytania dwie recepty tabletek... :no: Miałam nadzieję, że coś mi doradzi a on poszedł na łatwiznę...

Majeczka, dabada, kciuki zaciśnięte :-)
 
piszecie o problemach skornych mezasty ma egzeme i to taka ze jak prysznic wezmie to w sekunde cala skora czerwona i "sztywna" sie robi, amelkowa ma azs wiec walczymy wapno kremiki sterydy w kremie bo inaczej sie nie da. teraz mlodej kolki powoli sie uspokajaja po tych nowych kroplach ale one zbijaja laktoze z mleka....jakies krostki tez miala na buzialu ale juz nie ma ..zastanawiam sie czy to nie skaza:baffled: a dwa ze jak ta laktoze tak zbijam z mleka to pozniej co? alergia na dziendobry czy jak??

co do antykoncepcji ja ide do poradni tutaj i sie dowiem co i jak
pozniej dopisze lece na karmienie
 
reklama
witajcie

Nie było mnie jakiś czas. te problemy z karmieniem Jasia, byliśmy u pediatry kazał spróbować sztuczne ale i tak krzyczał i płakał więc skierowała nas do szpitala na badania. byliśmy od poniedziałku do środy z podejrzeniem zakażenia dróg moczowych. ale okazało się że to nie to tylko zapalenie uszka. i wypisali nas z zaleceniem wkraplać kropelki i okłady ciepłe na uszko. przez to szczepienie i moja wizyta u gin została przeniesiona na przyszły wtorek. Jaś śpi a ja mam czas dla siebie.
lekarz kazał mi jeszcze odstawić białko i smażone. Jaś miał jeszcze USG brzuszka i ma dużo pęcherzyków powietrza. używam espumisan ale chyba on jakoś kiepsko działa. myślę o zminanie, słyszałam o sab simplex. macie jakieś opinie na temat tego leku??

znam już swoją wagę w aptece się zważyłam z zrobiłam badanie tkanki tłuszczowej.
waga jak z przed ciąży 57 kg a tkanka tłuszczowa o 0,5 powyżej normy.
jaś już waży 4400g w dniu wypisu. mówili że bardzo ładnie przybiera. to nawet po nim widać.

jest ktoś jeszcze nierozpakowany?? &&&& za Was.
gratulacje dla nowych mam.

jak tam mamusie samopoczucie??


zapraszam do polubienia mojej strony - https://www.facebook.com/JoannaDraganWiersze?ref=hl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry