reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paplanina

A walsnie Dorotko jak Ci poszlo skompletowanie naszej listy? ciekawa jestem jak bedzie wygladala strona jak bedziemy sie "rozdwajac" ? w innych miesiacach maja blizniaki a u nas same pojedyncze dzieciaczki..!! chyba ze jaks niespodzianka??:happy: :laugh2:
 
reklama
Jeśli chodzi o dyspalzję stawów to będę nieskromna ale jestem specjalistką w tej dziedzienie (wprawdzie nie od strony medycznej tylko rodzica ) Przechodziliśmy to z naszą córeczką i walczyliśmy prawie 9 mies. ( dośc dlugo bo zazwyczaj na pół roku wada powinna byc zaleczona ).Fakt że lekarz pediatra powinien pierwszy wyłapac tę wadę ale jednak nie ma to jak badanie USG, które wykonuje się na 6,7 tygodniu (Lucyann pierwsze słyszę ze na 16,17 dobę ). Daltego jak pediatra sam nie da skierowania dobrze jest samemu poprosic o takie skierowanie. Zawsze jednka lepiej zapobiegac niz leczyc. Jeśli chodzi o szerokie pieluszkowanie nie zaszkodzi a przy malej wadzie może pomóc. Tak jak piszesz Cynamonka na pampersa zakłada się dodatkowo jedną lub 2 pieluszki tetrowe tylko po to żeby dzidzius miał szerzej rozstawione nóżki. PIeluszka terowa nie idzie pod pampersa nie ma kontaktu z pupcią tylko ma rozszerzac kończyny. Jednak szeroki pieluszkowanie jak pisałam jest skuteczne przy malej wadzie nasz córeczka miała wadę II C i II D i w moim rodzinnym mieście ortopeda zalecił szeroki pieluszkowanie natmomiast w Wawie ( bo w tym czasie przeprowadzałam się córką do męża na dobre ) od razu zalecili aparaty ( poduszki frejki nie pamiętam jak się to pisało czy potem rozwórki koszli ) Chodzililiśmy rownolegle do 2 ortopedów a jak zalecenia obu sie wykluczały bywało że szło sie do trzeciego.Zatem dziewczyny szerokie pieluszkowanie nie zaszkodzi ale proście przyszłych pediatrów o skierowanie na USG stawów biodorowych. Natomiast laickim okiem wadę stawów można zauważyc gdy dzidzius ma niesymetryczne nożki albo różna ilośc fałdek np. na jednej nózce 2 na drugiej 3. Ale ten sposób nie jest najlepszy pozostaje zatem USG.
 
Hello!
Lucyann "rozdwajac" sie bedzie Mihir nasza pionierka... nie wiem czy ja pamietasz. Zona Wegra, mieszkali w kraju .... okradli ich i zabrali jej komputer. i chyba w kwietniu stracilysmy z niz kontakt...
 
Monika pamietam doskonale szkoda ze nie wrocila do ans choc na pare slow jak jej by sie udalo? ale podobno z nia ok i z brzusiem tez czeka na rozwiazanie -tak?
Blue standart leczenia pediatrycznego obejmuje po ogledzinach poloznej USG st. biodrowych u dzieci miedzy 14-17doba zycia poniewaz jest wtedy najlepsza przeziornosc miesniowa i dziecko jeszce nie jest ksztaltowane przez nasze ubieranie pampersy i inne paskudztwa jego ruchomosc wlasna narazie znikoma pozwala na stwierdzienie ulozenia anatomiczego rozwoju gowki w strone panewki stawowej... moge pisac duzo bo kiedys sporo pracowalam z dziecmi z problemamami tego typu :nerd: sprzet ok ale zawsze lepszy sposob od sp[rzetu to cwiczenia i cwiczenia niestey wiem ze czesto rodzice zle stosuja sprzet bo nie maja odpowiedniego instruktarzu!! ale coz miejmy nadzieje ze to juz koniec tak paskudnego tematu dla zainteresowanych to jezeli mamy III stopien dyspalzji to dziecko jest wsadzane w gipsik z kijkiem pomiedzy kostakami na 3-4 nawet 6 m-cy wiec pieluszki do dziela..!!!!!!!
 
Monika "rozdwajać" to będziemy się wszystkie :-) , a Mihir to raczej "roztrajać" ;-) :laugh2:

Aha dzisiaj dotarła do mnie wesoła nowina, że moja koleżanka która teraz mieszka w Anglii urodizła przez cesarskie cięcie 20 września (tj. w zeszłą środę) śliczną i dużą córeczkę, a termin miała na 7go września, troche się oczekała i omeczyła, bo aż 18godz miała bóle i skurcze, ale rozwarcie ciągle na 4 cm, więc zdecydowano zrobić jej cesarkę. A mała ważyła aż 4kg, ale słodziutka jest.... Oj niedługo i my zobaczymy nasze pociechy....:happy: :happy:
 
18godzin strasznie dlugo nic jesc spac chodzic ciezko nie mozna sie normalnie zalatwic powiem szcerze ze przerazajaca perspektywa...:eek: niestety zoabczymy kazda bedzie inaczej to przechodzic...! ale opowiesci mamnadzieje ze beda tak udane jak te co kiedys Megusek nam w linku przeslala!!!:-) ;-)
 
Ja z innej beczki ....Na forum pojawiaja sie co jakis czas nowe mamy, niektore aktywnie uczestnicza w forum (no bo na tym polega przeciez forum) a inne pisza do mnie cos w stylu : hej jestem ziutka mam termin na x.x wpisz mnie na liste, po czym ani slychu ani widu ich na forum. Nie napisaly naturalnie zadnej wypowiedzi w zadnym watku. Mysle ze dobrze byloby miec tu porzadek! Wiec prosze:
1. Nowe Listopadowki ktorych nie ma w tabelce w watku LISTOPAD 2006 lista mam, o podanie mi danych to zaaktualizuje
2. Wyslanie swojego numeru telefonu komorkowego do forumowiczki Dorotak. Ulatwi to nam kontakt w czasie bliskich juz rozwiazan :)
3. Porade stalych forumowiczek na temat usuwania z tabelki nieaktywnych forumowiczek, ewentualnie zrobienie im osobnej tabelki pt NIEAKTYWNE LISTOPADOWKI.
 
Megusek ja jestem za podpunktem 3 czesc B chyba bedzie najbardziej przejrzyscie zwlaszcza jak beda nas przenoscic po rozdwojeniu zeby nie czekac na Nieaktywnych milo wiedziec ze jest nas wiecej w tych terminach ale forum to forum?! :happy: co wy na to??:confused: ;-) :-)
 
reklama
Megusek-rewelacja. Ja tez lubię konkretne osoby, a nie jakieś "popierdółki" ;)
Aktywistki-łączcie się!
Popieram. Tylko aktywne babeczki + kontakt telefoniczny, chyba, że oczywiście, któraś sobie nie życzy (to zrozumiałe).
 
Do góry