reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
uff czyli pewnie tak maluchy mają - ja już nie pamietam - ostatni maluch którego pilnowałam (noworodka) ma już w tej chwili 5 lat!
pytałam się bo przeczytałam na stronie ortopedy XX jakie są niepokojące zachowania i było m.in własnie to !!!
albo było "odwaraca główkę na bok" -
nei wiem jak wasze ale nasz Smerf często jak śpi to głowkę ma na boku!
(jakiś głupot się naczytałam ;-))
 
Ewelw a jak mała wypluje cycusia to jak nacisniesz to mleko jeszcze leci czy juz nie?
Bo moze jest tak ze na poczatku jest mocno leci potem juz słabiej i nie chce jej sie ciagnąć, a jak dasz druga piers to znowu leci lepiej na poczatku.

No właśnie mam problem z lewym sutkiem. Staje się po chwili ssania miękki i go wypluwa, nie może go dobrze chwycic. A po naciśnięciu czasem jest jeszcze mleko - więc może masz rację, z tym, że jej się nie chce:tak:. Strasnie się denerwuję - bo ten lewy wiecznie jest niedojedzony, a prawy zawsze do końca, wyssany na maxa. Karmienie lewym jest z przerwami - bo jak zmięknie - to trochę go pieluchą pocieram i staje się twardy i większy i znów ssie itd.:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
mi non stop tłukli żeby koniecznie wybudzać - nawet w nocy co 2-3 godziny więc może nie pozwalaj jej na takie długie drzemki... (ja czasem w nocy daje co 4 godz. ale sporadycznie) zresztą na początku nie mogłam go nawet wybudzić i też mi się zdarzyło że spał i 6 godz. ale to nie jest zbyt dobre
no i trzymać przy piersi 30 min, a potem drugą - 30 min. (tak mi położna mówiła)
(chyba zbyt szybko jej zabierasz piersi)

czy wasze dzieciaczki - wyginają głowe mocno do tyłu???
coś mnie to troszkę niepoki!

Arlets-rozmawiałam z pediatrą i z położna środowiskową i obie nie kazały mi wybudzać Małego-Olek śpi nawet po 5 godzin w nocy. Wybudzać koniecznie trzeba dzieciaczki, które słabo przybierają na wadze. Ale jeśli dziecko ładnie przybiera, to może sobie dłużej pospać-no i rodzice się wysypiają ;-)
 
Witam!!
Dziewczyny mamy z małą problem. W zeszłą sobotę się urodziła z wagą 2100 - mała waga :no: no i spadła do 2050 w pon. a we wtorek utrzymała wagę taką samą - 2050; w śr. 2070 i w czw 2090 - więc zaczęła przybywać - i w czw. wyszliśmy ze szpitala - ze względu na małą i problemy z laktacją - bo przez 2 pierwsze dni nie miałam dużo pokarmu.piłam - i piję ziółka na laktację. Troszkę ją dokarmiali - między moim karmieniem piersią w szpitalu.
Ja się martwię, bo mała nie robiła kupki od 5 dni. :no::no::no: I nie bardzo przybyła na wadze - wczoraj wieczorem ważyła na naszej elektronicznej wadze 2090. PONOĆ KAŻDA WAGA TROCHĘ INACZEJ WSKAZUJE. Wczoraj też byliśmy u pediatry, mówiła- że ją to niepokoi - że niebardzo przybrała i kupki nie robi...no i jeszcze - żeby jeszcze jutro przyjść ponownie (ale inna doktor będzie już)
Po porodzie miała dużo smółki przez 2 dni i w środę już kupkę jedną taką żółtawą jak jajecznica - ok.(ale przecież była modyfikowanym dokarmiona - więc może dlatego zrobiła...) I od tamtej pory nic...:no::no::no:
Jak obserwuję - to mleka mam sporo - bo czasem nawet kapie - daję najpierw jedną pierś ok. 10 min. potem drugą ok. 10-15 min. No i oczywiście zawsze na żądanie... Sika dużo...
Mnie się wydaje, że je sporo co 1-2 - a czasem 3 godziny. słychać jak przełyka... No nie wiem może się bardziej napaja.... Duuużo śpi w dzień po 3-4 godz a w nocy jak o 11 zasypia to o 4 budzi na jedzonko..
Możecie coś doradzić????? Miała któraś z Was taki problem?? Byłabym wdzięczna za odp...

Ewelw dzieci karmione piersią potrafia robic kupke nawet co 10dni, moja starsza córcia tak robiła, tez sie zamartwiałam, doszło do tego ze nawet zapisywałam w zeszycie ile tego jest, ale jak już zrobiła to raz a porządnie, kupka z pieluszki uciekała, więc się nie zamartwiaj bo dziecko w całości przyswaja Twój pokarm, Ja karmię zawsze z 1 piersi bo mojej kruszynce to wystarcza, najada sie w 10min, kolejne karmienie z 2 piersi.Moja kruszynka przesypia cały dzień karmie średnio o 9-13-17h wiec jak na dzień to mało, ale za to w nocy nadrabia i są tego efekty bo wizdę ze dostaje pultaski, więc sie tym nie przejmuje bo widzę ze dziecko rosnie, jutro przyjdzie położna z waga to sprawdzimy ile przybrła
 
Ewelw, dziewczyny mają rację, jedno karmienie to opróżnienie JEDNEJ piersi i dopiero, kiedy naprawdę jest pusta, a dziecko ciągle się domaga, podaja się drugą. Jeśli Zuzia niechętnie pije z jednej z piersi, to przestawiając ją szybko na drugą powodujesz, że w tamtej pierwszej produkuje się mniej pokarmu (bo mniej zostało wyssane), tym samym trudniej on wypływa i przy kolejnym karmieniu mała znowu szybko się denerwuje. Więc jest to zamknięte koło. Spróbuj, jeśli widzisz, że nie chce złapać piersi, a ty ciągle masz w niej pokarm, zrobić małą przerwę, ponosić mała chwilkę w pionie, może przyłożyć do piersi ciepły okład (wtedy mleczko szybciej i łatwiej wypływa) i ponownie przystaw ją do tej samej piersi. Moja Hania pije raczej krótko (koło 7-10 min.) i dlatego często nawet przy dwóch kolejnych karmieniach (np. w odstępie godziny) przystawiam ją do tej samej piersi, aż czuję, że jest wyraźnie opróżniona i dopiero przy kolejnym karmieniu zmieniam pierś.
Co do spania to też myślę, że jeśli dziecko prawidłowo przybiera, to bez sensu wybudzać. Ale w Waszym przypadku jednak nie pozwalałabym jej spać tak długo w kawałku i budziłabym częściej na karmienie (to też wzmocni laktację).
 
Dziewczyny!!! Naprtawdę Wam bardzo dziękuję. Właśnie skończyłam karmić jedną piersią całe karmienie - więc spróbuję - tak jak Wy. Dzieki!!!Wasze info na pewno mnie trochę uspakajają... jednak mój mąż się też martwi a to wszystko powoduje że i ja po chwili się martwię....:-:)-:)-(
 
ewelw - trzymam kciuki, powodzenia. A męża przyślij do nas na forum, my mu wybijemy z głowy zamartwiani się:-D
 
Przed chwilą poszła położna, no i niestety okazało sie ze Malutka za mało przybiera i chyba na noc bede dokarmiać
Na szczęście zostawiła mi specjalną wagę, którą mogę mieć do wtorku, wieć zobaczymy czy sie coś ruszy

A tak wogóle to ile dziennie powinna przybierać?
Ze szpitala wyszłyśmy równo 2 tygodnie temu i ważyła 2480 g, dzisiaj jest 2800 g, czyli przybrała 300 g w dwa tygodnie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przed chwilą poszła położna, no i niestety okazało sie ze Malutka za mało przybiera i chyba na noc bede dokarmiać
Na szczęście zostawiła mi specjalną wagę, którą mogę mieć do wtorku, wieć zobaczymy czy sie coś ruszy

A tak wogóle to ile dziennie powinna przybierać?
Ze szpitala wyszłyśmy równo 2 tygodnie temu i ważyła 2480 g, dzisiaj jest 2800 g, czyli przybrała 300 g w dwa tygodnie
blizniaki a ile mała przybrała ?
 
Do góry