reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

xpatrysiax- no zgadzam się - nie mogę często zmieniać piersi. Ale nawet przed chwilą było w tv style "MAMO TO JA" że dzidzia powinna jeść 5 min a już góra 7 min. z piersi. Więc jak ja trzymam po 10 - 15 to mi się wydaje, że tak często nie zmieniam - i że moja dzidzi dociera do POKARMU WŁAŚCIWEGO - staram się przy jednej trzymać jak najdłużej no bo też właśnie wiem o tym że pokarm jest inny najpierw i potem....
Ale mnie pocieszyłaś z tą kupką - dzięki.
A tak w ogóle to dziś wieczór rzed kąpiela znów ją zważymy... i wreszcie wyjdzie czy przybiera, czy nie...
 
reklama
xpatrysiax- no zgadzam się - nie mogę często zmieniać piersi. Ale nawet przed chwilą było w tv style "MAMO TO JA" że dzidzia powinna jeść 5 min a już góra 7 min. z piersi. Więc jak ja trzymam po 10 - 15 to mi się wydaje, że tak często nie zmieniam - i że moja dzidzi dociera do POKARMU WŁAŚCIWEGO - staram się przy jednej trzymać jak najdłużej no bo też właśnie wiem o tym że pokarm jest inny najpierw i potem....
Ale mnie pocieszyłaś z tą kupką - dzięki.
A tak w ogóle to dziś wieczór rzed kąpiela znów ją zważymy... i wreszcie wyjdzie czy przybiera, czy nie...

Może masz rację co do piersi, ale ja w szpitalu trzymałam ok. pół godziny (oczywiście Mały najpierw jadł, a potem tylko cmokał cycunia) a później zmieniałam-i położna zwróciła mi uwagę, żeby tak często nie zmieniać. Teraz od kilku dni karmię Małego z jednej piersi przez dwa karmienia, a potem zmieniam-a i tak tylko dwa razy zdażyło się, że opróżnił pierś w całości.
 
ewelw-a co do kupki to mi się jeszcze przypomniało, że po tych kilku dniach dziecko powinno zrobic kupę w dużej ilości-Olek po powrocie ze szpitala do domku nie załatwiał się przez trzy dni, a potem zrobił tyle, ze nie nadążałam łapać w pieluszkę :-)
 
xpatrysiax - acha - no dzięki za info. Trochę mnie to uspakaja, no to czekam na tą kupkę:tak:....
A co do karmienia to też się do końca nie orientuję czy z jednej czy z dwóch.

A może inne dziewczyny wiedzą... Jesteście tam???? Jak karmicie??? Z obydwu czy z jednej piersi jedno karmienie?????????:confused:
 
Ewelw, wydaje mi sie ze Patrysia ma racje. mi tez połozna mowila ze ksarmic z jednej piersi do konca i nastepne karmienie z drugiej, bo na poczatku leci tylko picie i dziecko nie bedzie przybieralo, dopiero pozniej leci pokarm własciwy od ktorego dziewcko przybiera na wadze. podobno oznaka tego ze dziecko dociera do wlasciwego pokarmu, jest to ze w kupce sa grudki

no i wydaje mi sie ze 5-7 minut na karmienie to mało i niektóre dzieciaczki dłużej cycaja, moja siedzi nawey 40 minut, godzine
 
Ostatnia edycja:
Ewelw ja nie zmieniam piersi przy karmieniu. Podaje przy jednym karmieniu tylko z jedna piers, a na nastepne karmienie podaje drugą.

dziewczyny czy was tez tak bolą i kłują piersi ?
 
bliźniaki - dzięki!! No mi też się wydaje że 5 -7 min to za krótko - i trzymam najdłużej jak się da czasem nawet 15- 20 przy jednym. Tylko, że mi się wydaje, że z jednego cyca nie najada się moja mała, bo po zjedzeniu wypluwa cyca i się trochę niecierpliwi i denerwuje czasem - tak jak gdyby już wyjadła - no i pierś mam już wtedy miękką. I wtedy daję drugą i ona jeszcze kolejne 15 min potrafi ssać.
A jak ściągałam laktatorem to 20 ml w 15 min z obydwu piersi zeszło - i potem już nic nie chciało lecieć... To może faktycznie ona opróżnia jedną całą - potem dostaje kolejną i też opróżnia???:confused::confused::confused:
 
Bliźniaki, Agacia - no ja też chciałabym z jednego - ale ona po wyjedzeniu nadal się dopomina - i jak jej daję tego samego to go wypluwa - tak jak by już nic w nim nie było - a ona chce ... I mi jej szkoda - więc daję drugiego - i potem już najedzona po kolejnym ssaniu 15 min spać idzie.
Ja mam wrażenie, że nie mam dużo mleka w moich piersiach:no::no::no: i że jedna na raz nie starcza :no:
 
Ewelw a jak mała wypluje cycusia to jak nacisniesz to mleko jeszcze leci czy juz nie?
Bo moze jest tak ze na poczatku jest mocno leci potem juz słabiej i nie chce jej sie ciagnąć, a jak dasz druga piers to znowu leci lepiej na poczatku.
 
reklama
A teraz już się tak zamartwiam - nieraz to ją trzymam pół godziny przy cycach. No i ściągnęłam 20 ml to ją dziś przez tzw. cewnik ze strzykawki - jak w szpitalu dokarmiliśmy podczas gdy ssała cycunia - przez taką cienką slomeczkę....

No a poza tym jeden sutek mam bardziej miękki i ciężko jej uchwycić i słabiej z niego ciągnie. Zawsze troszkę krócej.
A tak w ogóle to jest bardzo spokojna i dużo śpi.

mi non stop tłukli żeby koniecznie wybudzać - nawet w nocy co 2-3 godziny więc może nie pozwalaj jej na takie długie drzemki... (ja czasem w nocy daje co 4 godz. ale sporadycznie) zresztą na początku nie mogłam go nawet wybudzić i też mi się zdarzyło że spał i 6 godz. ale to nie jest zbyt dobre
no i trzymać przy piersi 30 min, a potem drugą - 30 min. (tak mi położna mówiła)
(chyba zbyt szybko jej zabierasz piersi)

czy wasze dzieciaczki - wyginają głowe mocno do tyłu???
coś mnie to troszkę niepoki!
 
Ostatnia edycja:
Do góry