reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Dziewczyny, czy ma któraś z Was problemy ze wzrokiem, a dokładnie dużą krótkowzroczność?? Ja mam -5,5 :( Pytałam mojego gina jak on widzi mój poród naturalny, ale stwierdził, że nie widzi specjalnego zagrożenia, słyszałyście może o podobnych sytuacjach? Ja tak czy inaczej musze wybrać się na konsultację okulistyczną, ale zbieram po prostu info i opinie skąd sie da...

Majuska - ja mam, ale małą krótkowzroczność, a do tego astygmatyzm. Poradź się okulisty. Ja muszę o to zapytać mojego lekarza, sama się zastanawiam, czy przy tych mniejszych wadach też są jakieś przeciwskazania do porodu SN... :confused:


A ja juz po wizycie, wszystkie wyniki prawidlowe, dzidzius zdrowo sie rozwija, termin bez zmian - 18.11, no i bedzie DZIEWCZYNKA!!! :-)Pani doktor byla przekonana co do swojej diagnozy, mam nadzieje ze sie nie pomylila. Ciesze sie bardzo, nie ukrywam ze po cichutku marzyla mi sie dziewczynka ale oczywiscie najwazniejsze zeby dzidzius sie zdrowo rozwijal, moj T. sie cieszy, twierdzi ze bylo mu jedno czy chlopak czy dzieczynka, wazne zeby bylo zdrowe.
Ze mna tez wszystko dobrze, wszystko prawidlowe i na swoim miejscu wiec zakaz seksu zniesiony:-)

Angie - gratki ogromne!!! To teraz już chyba więcej dziewczynek na wątku! :happy::rofl2:

Trochę Wam zazdroszczę, że już znacie płeć. Ja niestety miałam ostatnie USG parę dni temu w szpitalu, niestety nic mi nie pokazano ani nie powiedziano, tylko, że jest w porządku. Nigdy nie miałam w takim tempie zrobionego USG :wściekła/y: czekam teraz na swoją wizytę, ale to dopiero 19-tego...

Cocca - szybko zleci, zobaczysz! :tak: Mam nadzieję, ze dzidzia wystawi się w odpowiednią stronę i pokaże, co ma między nóżkami. ;-)
 
reklama
Mery-beth ja rodziłam 2 razy sn, mając -2, nie było kompletnie problemu ( nie miałam astygmatyzmu ), niestety przez tyle lat wada sporo mi się pogłębiła i teraz już nie jest tak kolorowo. Jeżeli masz niewielką krótkowzroczność nie powinno byc żadnych przeciwskazań.
 
Mery-beth ja rodziłam 2 razy sn, mając -2, nie było kompletnie problemu ( nie miałam astygmatyzmu ), niestety przez tyle lat wada sporo mi się pogłębiła i teraz już nie jest tak kolorowo. Jeżeli masz niewielką krótkowzroczność nie powinno byc żadnych przeciwskazań.

Majuska - dzięki! Wiesz, juz troszkę minęło od czasu gdy byłaś ostatnio u okulisty, więc nie wiem, na czym stoję... :-( Ale muszę to obgadać z lekarzem i wydębić skierowanie do okulisty, to się dowiem. Do tego nie wiem, czy astygmatyzm ma w przypadku porodu SN jakieś znaczenie... Ale fajnie, ze ten temat padł, to teraz już będę pamiętała, by poradzić się lekarza!
 
DZIEWCZYNKA[/B]!!! :-)Pani doktor byla przekonana co do swojej diagnozy, mam nadzieje ze sie nie pomylila. Ciesze sie bardzo, nie ukrywam ze po cichutku marzyla mi sie dziewczynka ale oczywiscie najwazniejsze zeby dzidzius sie zdrowo rozwijal, moj T. sie cieszy, twierdzi ze bylo mu jedno czy chlopak czy dzieczynka, wazne zeby bylo zdrowe.
Ze mna tez wszystko dobrze, wszystko prawidlowe i na swoim miejscu wiec zakaz seksu zniesiony:-)
GRATULUJĘ DZIEWCZYNKI!!! Na początku myslalam ze na naszym wątku będą sami chłopcy, teraz chyba dziewczynek jest więcej

Trochę Wam zazdroszczę, że już znacie płeć. Ja niestety miałam ostatnie USG parę dni temu w szpitalu, niestety nic mi nie pokazano ani nie powiedziano, tylko, że jest w porządku. Nigdy nie miałam w takim tempie zrobionego USG :wściekła/y: czekam teraz na swoją wizytę, ale to dopiero 19-tego...
Jeszcze sporo czasu przed tobą, na pewno dowiesz się na następnej wizycie. Głowa do góry
 
mary u mnie nie miał żadnego znaczenia więc pewnie u ciebie też nie będzie miał ;)
a nosisz soczewki?? kurcze w pierwszej ciąży mi strasznie wadziły i nie mogłam nosić a teraz nie mam tego problemu :)))

Ania - ja noszę okulary. Właśnie doczytałam, ze astygmatyzm nie ma większego znaczenia. Mnie tylko ciekawi, czy mi się wada ostatnio nie pogłębiła, bo słabiej widzę... Ale zapytam lekarza i ewt. pójdę do okulisty - choć podobno czeka się długo...


Zmykam spać, bo jestem jakaś padnięta... Dobranoc!
 
Ja już po USG przepraszam, że nie pisałam przez weekend ale nie miałam dostępu do neta USG było super i wszystko wskazuje na to że będzie dziewczynka, lekarz sprawdzam 2 razy i nic innego nie wychodziło. Co do samego badania to uważam że warto było wydać tyle kasy, wrażenia niesamowite wprawdzie lekarz miał opóźnienie i ok godziny czekaliśmy ale gabinet bardzo elegancki duży ekran dla nas żebyśmy wszytko widzieli, powoli dokładnie pokazywał co i jak. Tłumaczył dokładnie wszystko, sprawdzał wszystkie parametry ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. A i jeszcze jedno średni wiek Tosi to 21 tydzień i jeden dzień, przypuszczalna waga to 360,09 g i wszystko prawidłowo się rozwija.

USG_10.jpgUSG_4.jpg
 
reklama
Majuska1 trzymam kciuki!!!

A ja juz po wizycie, wszystkie wyniki prawidlowe, dzidzius zdrowo sie rozwija, termin bez zmian - 18.11, no i bedzie DZIEWCZYNKA!!! :-)Pani doktor byla przekonana co do swojej diagnozy, mam nadzieje ze sie nie pomylila. Ciesze sie bardzo, nie ukrywam ze po cichutku marzyla mi sie dziewczynka ale oczywiscie najwazniejsze zeby dzidzius sie zdrowo rozwijal, moj T. sie cieszy, twierdzi ze bylo mu jedno czy chlopak czy dzieczynka, wazne zeby bylo zdrowe.
Ze mna tez wszystko dobrze, wszystko prawidlowe i na swoim miejscu wiec zakaz seksu zniesiony:-)

Moje GRATULACJE córeczki :-D Super ze u was wszystko w porzadku i ze dzieciatko zdrowo sobie rosnie :-D Jeszcze raz GRATULUJE :-D

mysza_tj Najwazniejsze ze wszystko w porzadku z dzieciatkiem a foteczki sa superasne:-D GRATULUJE malej damy ;-)
No to teraz faktycznie wiecej dziewczynek mamy :-D
 
Do góry