reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

reklama
justynaz angie gratuluje córci :tak:

majuska wg mnie problemy ze wzrokiem bylyby wskazaniem do CC, dlatego dobrze abys wypytala interniste, okuliste a jak kilku lekarzy ci powie ze mozesz rodzic SN to okej :tak: Moja szwagierka miala powazna wade wzroku a rodzila SN, z tym ze to bylo w Angli a tam ciezko o wskazania do CC.


cocca a to w jakims Krakowskim szpitalu btylas na tym USG? Ech no niestety mnie tez takie szybkie USG robiono w szpitalu w ktorym rodzilam Macka, że szok :-( Nawet nie zauwazyli przed porodem ze dziecko pepowina owinięte :wściekła/y:

mysza tj dzieki za recenzje :tak: i gratuluje dziewczynki :tak:
 
Majuska1 ja tez uwazam tak jak nimfii ze wady wzroku to wskazanie do cc tylko nie wiem o jakie wady chodzi bo ja tez mam minusy na jedno oko 1,75 a drugie 2,5 i własnie siostra mi poradziała zebym sobie blizej terminu poszła do okulisty i wypytała bo jak ona rodziła w lutym a tez ma minusy to lekarz przed porodem pytał czy ma moze zaswiadczenie od okulisty odnosnie tego czy moze rodzic sn.Ja czuje ze mi sie cos ostatnio pogorszył wzrok takze tak czy siak wizyta u okulisty nieunikniona.
Gratuluje kolejnych córeczek:-)
 
Mysza gratuluję pięknej córeczki!!! Chyba rzeczywiście dziewczynki ostatnio górują ;-)

Nimfii rozpoznanie owinięcia pępowiną w usg wcale nie jest łatwe, możliwe w 2D ale z opcją przepływu krwi (a tego uzywa się jak coś wyraźnie zaniepokoi lekarza), co najwyżej w 3D, ale to też wątpliwa sprawa. Pępowinka jest za cienka i za bardzo przypomina inne tkanki miękkie, żeby powiedzieć, że to na pewno ona. Widać ją dobrze,jak pływa sobie w wodach płodowych (woda b.dobrze przewodzi ultradźwięki), ale przy ciałku już niekoniecznie.
 
asia333 ja mam wadę minusy oboje oczu -3.25. U nas w przychodni dopiero od 1 lipca można ustalać terminy do specjalistów na drugą połowę roku! Szok!:szok::angry:
Gdy byłam w tamtym roku to jedna okulista mi powiedziała, że gdybym była w ciąży to dała by wskazanie do cc, nie tyle ze względu na samą wielkość dioptrii, co chodziło jej o siatkówkę w lewym oku. Potem byłam jeszcze raz lub dwa razy, i inni nie widzieli problemu. Tak czy inaczej muszę iść do okulisty i niestety prywatnie bo terminy czekania na wizytę są za dłuuuugie. Marzę, żeby mi powiedzieli, że wszystko ok, nie widzą przeciwwskazań i mogę rodzić SN:)
 
Jak byłam w szpitalu w maju, to aż szok - lekarz badał mnie dokładniej niż jakikolwiek inny. Potem ten sam robił u mnie w przychodni połówkowe, miałam szczęście. A w szpitalu2 tyg. temu lekarz podał mi płeć dziecka i też wszystko dokładnie badał. Myślę, że można trafić w szpitalu tak jak na wizycie - jedni wszystko od razu, byle by już sobie pacjentka poszła, a inni badają dokładnie, spokojnie i mają na wszystko czas. Niestety lekarze się różnią i to baaardzo.
 
reklama
ja też noszę szkiełka, minusiki i juz do 3 dobiłam, na początku ciąży byłam u okulisty sprawdzała mi siatkówkę,powiedziała że wszystko pięknie jest. na dzień dobry zaznaczyłam jej że jestem w ciąży, ale szczerze powiedziawszy nie pamiętam,żeby mi mówiła coś czy mogę rodzic naturalnie czy tez nie.chyba się jeszcze raz wybiorę.i też byłam prywatnie, bo dopiero zapisy robili w czerwcu (nie wiadomo na kiedy)a dla mnie to stanowczo za długo było do czekania
 
Do góry