reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

reklama
Gratuluje udanych wizyt.

Ja wczoraj bylam u poloznej, zmierzyla brzuch i okazalo sie, ze faktycznie zbyt duzy na ten tydzien ciazy. W zestawieniu z wynikiem ilosci wod jest to troche niepokojojace. Wziela ode mnie wyniki ostatniego usg i obiecala zadzwonic do szpitala, zapytac, czy chca kontrolnie zrobic kolejne. Jesli sie okaze, ze nie to bede musiala znow na prywatne zatryniac, bo nie mam zamiaru sie tak denerwowac!

Wynikow krwi ani wymazu nie mam, bo w tym zatechlym gabinecie nie bylo nawet komutera. :wściekła/y:Nie bylo tez wagi wiec jedyne co zrobila, to zmierzyla brzuch, cisnienie i posluchala serducha i obiecala oddzwonic. Wiec czekam...

Malgo, a jaki masz obwód brzucha?
Położna już oddzwoniła?
 
Malgo - daj znać jak oddzwonią... mam nadzieję,że to nic poważnego :nerd:
Megamarion - gratuluję udanej wizyty :-)

Weszłam w 30 tydzień.... huuura :-)
 
Cześć dziewczyny,
pewnie już było pisane na ten temat ale zapewne już jakiś czas temu i teraz jakoś trudno mi znaleźć odpowiedzi..
a chciałam zapytać o test obciążenia glukozą 50g..
chodzi o to, że mi wyszło 146 (norma to 140) ale lekarz stwierdził, że cukru w moczu nie ma, a ten wynik można traktować na granicy błędu.. no i że nie ma co panikować.. powiedział jednak, że jest to jakieś ostrzeżenie żeby uważać na to co się je.. tzn jeść pieczywo razowe zamiast białego pieczywa, nie jeść np bananów, tylko owoce jagodowe (tzn jagody, truskawki) no i że 2 razy w tygodniu mogę sobie pozwolić na coś słodkiego (więc w pozostałe dni mam się pilnować)..
ograniczyłam więc słodkie (mniej słodzę, unikam ciastek, lodów itp), zaczęłam jeść pieczywo razowe, zrezygnowałam z bananów i winogron, ale wsuwam np truskawki czy czereśnie, i w sumie na tym poprzestałam.. zastanawiam się jednak czy to nie jest zbyt łagodne podejście do tematu? no bo gdyby jednak okazało się ze mam cukrzycę ciążową - lekarz coprawda tak nie powiedział ale w sumie pewności nie mam do końca - no to wtedy przy cukrzycy ciążowej jest masę innych zaleceń co wolno a czego nie wolno jeść.. nawet ograniczenie owoców co do ilości jest..

no i teraz nie wiem czy dać sobie spokój i jeść normalnie trzymając się tylko tych pojedynczych zaleceń lekarza, czy zacząć stosować bardziej restrykcyjną dietę?
a jak w ogóle u was było z tymi wynikami??
 
Szuszu, obwod na wysokosci pepka mam 117cm (nie wiem ile bylo brzed ciaza ale do szczupluch ni naleze). Ta baba mi mierzyla na lezaco “dlugosc” brzucha od wzgorka pod piersi. Jak zapytalam o wynik to baknela tylko “34” ale ja nie wiem czego, bo oni tu inne miary maja i tak sie juz tym jej podejsciem i sytuacja wku……m, ze nie zapytalam czego i jaka jest norma!:szok:

Taycia, witamy w gronie “po 30-stce”.

Na telefon od poloznej czekam w poniedzialek, bo tu nikt w weekend nie pracuje. Nawet do szpitala ciezko sie dodzwonic. Loo boszeee.
 
Szuszu, obwod na wysokosci pepka mam 117cm (nie wiem ile bylo brzed ciaza ale do szczupluch ni naleze). Ta baba mi mierzyla na lezaco “dlugosc” brzucha od wzgorka pod piersi. Jak zapytalam o wynik to baknela tylko “34” ale ja nie wiem czego, bo oni tu inne miary maja i tak sie juz tym jej podejsciem i sytuacja wku……m, ze nie zapytalam czego i jaka jest norma!:szok:

Taycia, witamy w gronie “po 30-stce”.

Na telefon od poloznej czekam w poniedzialek, bo tu nikt w weekend nie pracuje. Nawet do szpitala ciezko sie dodzwonic. Loo boszeee.

Współczuję opieki zdrowotnej..a my tak na naszą polską narzekamy;-)
Aż sobie zmierzyłam na leżąco i mam 25cm, ale nie wiem czy u Ciebie też cm były czy coś innego. Ale ja jak leżę na plecach to prawie brzucha nie mam, wyglądam bardziej jak grubasek niż jak baba w ciąży (na leżąco oczywiście;-))
 
szuszu, ja patrze na Twoje zdjecie i zazdroszcze. Ja takiej figury przed ciaza nie mialam! :blink:
Ja mam beben wielki ale myslalam, ze tak ma byc.

No nic, poczekam do poniedzialku, jak nie zadzwoni to ja od wtorku bede wydzwaniac.
 
szuszu, ja patrze na Twoje zdjecie i zazdroszcze. Ja takiej figury przed ciaza nie mialam! :blink:
Ja mam beben wielki ale myslalam, ze tak ma byc.

No nic, poczekam do poniedzialku, jak nie zadzwoni to ja od wtorku bede wydzwaniac.

Ja przed ciążą byłam grubsza niż teraz, jakaś taka napuchnięta.
Wydzwaniaj wydzwaniaj, trzeba ich pogonić do roboty tam;-)
 
Cześć dziewczyny,
pewnie już było pisane na ten temat ale zapewne już jakiś czas temu i teraz jakoś trudno mi znaleźć odpowiedzi..
a chciałam zapytać o test obciążenia glukozą 50g..
chodzi o to, że mi wyszło 146 (norma to 140) ale lekarz stwierdził, że cukru w moczu nie ma, a ten wynik można traktować na granicy błędu.. no i że nie ma co panikować.. powiedział jednak, że jest to jakieś ostrzeżenie żeby uważać na to co się je.. tzn jeść pieczywo razowe zamiast białego pieczywa, nie jeść np bananów, tylko owoce jagodowe (tzn jagody, truskawki) no i że 2 razy w tygodniu mogę sobie pozwolić na coś słodkiego (więc w pozostałe dni mam się pilnować)..
ograniczyłam więc słodkie (mniej słodzę, unikam ciastek, lodów itp), zaczęłam jeść pieczywo razowe, zrezygnowałam z bananów i winogron, ale wsuwam np truskawki czy czereśnie, i w sumie na tym poprzestałam.. zastanawiam się jednak czy to nie jest zbyt łagodne podejście do tematu? no bo gdyby jednak okazało się ze mam cukrzycę ciążową - lekarz coprawda tak nie powiedział ale w sumie pewności nie mam do końca - no to wtedy przy cukrzycy ciążowej jest masę innych zaleceń co wolno a czego nie wolno jeść.. nawet ograniczenie owoców co do ilości jest..

no i teraz nie wiem czy dać sobie spokój i jeść normalnie trzymając się tylko tych pojedynczych zaleceń lekarza, czy zacząć stosować bardziej restrykcyjną dietę?
a jak w ogóle u was było z tymi wynikami??

Wynik prawidłowy po 50 g glukozy to do 139 włącznie, jak wychodzi więcej powinno się zlecić obciążenie 75 g glukozy i wtedy wiadomo co się dzieje, jeżeli wynik w normie tj do 140 po 2 godzinach to jest ok, jeżeli powyżej to cukrzyca ciążowa...diety bardziej restrykcyjnej na własną rękę nie stosuj raczej, poproś lekarza o skierowanie na obciążenie 75 gram skoro Cię niepokoi ta sytuacja i wszystko będzie jasne, o ile nie skończyłaś jeszcze 28 tygodnia ciąży...
 
reklama
anulek82 dzięki za odpowiedź.. rzeczywiście martwi mnie trochę ta sytuacja bo za każdym razem jak słodzę herbatę czy kawę to zastanawiam się czy powinnam.. nie mówiąc już o innych rzeczach które zjadam, tzn normalny obiad, jogurty itp.. bo naczytałam się o tej cukrzycy i tam każdy posiłek należałoby odpowiednio planować i komponować, nie mówiąc już o całej liście "normalnych" rzeczy z których zwyczajnie trzeba by było zrezygnować. Więc póki co nawet jedząc zwyczajnego schabowego mam wyrzuty czy powinnam.
Myślałam żeby na własną rękę zrobić ten test na obciążenie 75 g glukozy ale jestem w 32 tygodniu a pisałaś, że do 28 się to robi? a teraz miałoby to sens?
 
Do góry