reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

Devi - nie przejmuj sie. ja w szpitalu mialam afi 6 i mowili ze to jeszcze miesci sie w granicy normy. teraz mialam 10 - musisz duzo pic plynow (chociaz zdania lekarzy sa tu podzielone i niektorzy twierdza ze to nic nie da) i lezec jak najwiecej na lewym boku (wtedy sa lepsze przeplywy dla maluszka).
 
reklama
no własnie jak doczytalm net to sie juz tak nie przejmuje bo chyba troszke na wyrost mnie nastraszyla ginka. Ale z drugeij strony lepiej ze zwraca na to uwage niz mialaby cos przeoczyc.
Pic bede a noz cos pomoze choc ona nie sugerowala ze jest to potrzebne.
Narazie nie bede sobie tym zbytnio głowy zawrcac

Karolinka-nie sugeruj sie tak moja opinia i waga Mikołja. Ja mysle ze ona skomnetowala ta wage odnosnie jego dlugosci nog...ze taki dlugi a chudziutki/szczuplutki...wiesz przeciez ze to wszytsko jest bardzo indywidulane.
Wiec dziewczyny, nie sugerujcie sie tym ze napisałam ze to nizsza granica wagowa :)
 
Devi, gratki z udanej wizyty. O wody bądź spokojna. :tak:

Karolinkaz
moja także 1400g, mnie to nie przeraża, bo wszystkie wymiary się zgadzają. Ponadto usg nie jest w stanie zważyć dziecka, bo niby jak. To waga szacunkowa na podstawie między innymi długości kości udowej. Więc skoro kość długa to i waga większa. Także spox. :tak:
 
Bo zaczęłam się bać i sprawdziłam coś:D
31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
Więc wychodzi na to że nasze asiacur są miezy takimi chudzinkami a średniaczkami... :tak:
 
To mnie teraz przeraziłaś... W dolnej granicy? Ło Bożesz to moja jest mini mini przy Twoim dzidziusiu... A ten sam tydzień... Pfff... Ona tylko 1400g...

Pindzia ważyła w 27 tyg i 6 dniach 1320 g i nie jest to jakiś rekord.. więc może faktycznie troszkę mało Wasze maluszki mają, ale przecież to nie jest wyznacznik niczego, później tempo wzrostu bywa różne, nie każde dziecko rodzi się z wagą 4 kg..
 
Ja tam się wagą nie przejmuję ( oczywiście mojej niuni, bo o swojej nie wspomnę). Najważniejsze, że wszystko rozwija się prawidłowo. Wg USg ciąża młodsza tylko o 2 dni niż OM, na początku było to prawie 2 tyg. Młoda ma to, co mieć powinna, i gra.
Giganta nie urodzę i chwała za to.
Fifi miał 3kg i 50cm, więc spodziewam się mniejszej dziewuszki.
 
devi, ciebie nastraszyli, z wod za malo a mnie, ze za duzo (22,4). Jak sprawdzilam, to oba wyniki sa w normie. Dzisiaj popoludniu mam wizyte u poloznej to sie zapytam, chociaz ona pewnie jak zwykle nic nie wie.

Taycia, witamy w kregu ciazowo ociemnialych :-). Jak sobie pomysle, ze dzis znowu te babe zobacze to az mnie trzesie. Ona mi przez 6 miesiecy nie umiala na jedno pytanie odpowiedziec a teraz od dwoch miesiecy przyjmuje w jakims zastepczym, zapyzialym gabinecie, a tam ani komputera i dostepu do wynikow badan (wymaz) ani wagi ani nic. Kompletna strata czasu!
 
DEVI gratki za wizyte, mi sie MIkolaj duzy wydaje, oj bedzie przystojniacha! a wodami sie nie martw!
 
Devi maly duzy i dobrze:-) nie ma co sie nakrecac wodami na zapas... na pewno bedzie ok moze po prostu Twoja gin dmucha na zimne :-) gratulejszyns:-D
 
reklama
Do góry