reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

Fazerka a przypomnij mi ile waży Twój maluszek?
coś późno to badanie glukozy, u nas sie mówi, że między 24-28 tc powinno się zrobić
a do glukozy wciśnij sok z połowy cytryny i da się wypić, nie rozpuszczaj też w zbyt dużej ilości wody bo Cie zemdli i powodzenia!!!

aha i jeszcze coś,
mialyście w ciązy badanie TSH, bo mi wyszła znowu sublkiniczna nadczynnośc tarczycy, TSH mam na poziomie 0,01 a norma jest 0,27 i teraz zanim to skonsultuję to zamartwię się.
Szkoda, że mi ginka tego nie zleciła wcześniej...
 
Ostatnia edycja:
reklama
donia hmmm ja zawsze z ft4 mierzę. Chociaz to drugie mam przy granicy normy. Pewnie leki dostaniesz jakie. Chociaz mi na poczatku 1 trymestru wyszlo 0.22 ale to spadek byl nbiy fizjologiczny. Nawet jak dostaniesz tabeltki to sie nie smutaj. Ja od 25 z Nikulkiem bralam euthyrox. Lepiej brac niz nie wiadomo
 
zrobię FT3 i FT4 w przyszłym tygodniu. Ja już przed zajściem w ciążę miałam subkliniczną nadczynność tarczycy i nic na to się nie bierze, mam nadzieję, że teraz też nic nie będę musiała brać.
Przeczytałam gdzieś, że zaburzenia hormonów tarczycy u matki mogą być przyczyną niepełnosprawności intelektualnej u dzieci, spotkałyście z tym?
Chociaż mnie się wydaje, że jak u dziecka są zaburzenia tych hormonów i tego się nie leczy to wtedy może coś takiego wystąpić i po to właśnie robi się test przesiewowy na hipotyreozę.
Hmmm już się nakręcam :confused:
 
ja tez mialam/mam subkliniczna.
ogolnie choroby tarczycy dlugo nieleczone moga powodowac zaburzenia psychiczne. Same objawy nie sa miłe, mozna zeswirowac. Ja o tej hipo ...nie slyszalam ale nie nakrecaj sie kochana:-) W szpitalu po porodzie na pewno zrobia maluszkowi badanie na tarczyce
 
Donia mój maluszek ma 1890g o 10dni za duży :-) a tutaj glukozę nawet do 32tyg. robią.. :)

wczoraj byłam u teściów i ja już wiem skąd mój Szkrab taki duży!! To GENY!! wszyscy od strony mojego mężusia rodzili się duzi.. mój M. 4kg. jego brat tak samo.. teściowa 5,600kg także przestałam się przejmować :) i ginowi powiem na następnej wizycie że to geny :-p
 
Witam,
Nadrobiłam zaległości w czytaniu, fajnie, że wasze dzieciaczki tak dobrze rosną. :-)Moja chyba też podrosła bo brzuch mi rozsadza. Ja jestem na niedoczynności tarczycy i biorę eutyrox od początku ciąży, mam mierzone TSH co dwa miesiące. O nadczynności nic ie wiem ale chyba wszystkie dzieciaczki są po porodzie badane.:angry: Ja USG mam mieć gdzieś dopiero za 4 tygodnie.:baffled:
 
fazerkamm u mnie też spore dzieci się rodziły; emek 4500 g ja ponad 4000g a moje Male póki co jest średnie, zobacze za tydz na usg:-)
dziś byłam na samej wizycie i szyjka znów się nieco skróciła:-(
 
Donia mój maluszek ma 1890g o 10dni za duży :-) a tutaj glukozę nawet do 32tyg. robią.. :)

wczoraj byłam u teściów i ja już wiem skąd mój Szkrab taki duży!! To GENY!! wszyscy od strony mojego mężusia rodzili się duzi.. mój M. 4kg. jego brat tak samo.. teściowa 5,600kg także przestałam się przejmować :) i ginowi powiem na następnej wizycie że to geny :-p
No to już lekarz nie będzie mieć argumentów:-D,4kg jeszcze rozumie, ale 5,600kg-wow normalnie.
 
reklama
Heloo Lejdis :p
Ciesze sie bardzo, ze Wasze Skarbeczki rosna zdrowo :) i sowicie. Ja nie wiem ile moj Synus wazy, na zadnym usg nikt mi tego nie wyliczyl, nawet nie wiem ile mierzy :p ostatnio rejestrowalam sie na drugie usg na kase chorych (dobrze ze chodzilam na usg prywtanie bo jak narazie Synka na nfz widzialam raz) i mowie ze chce sie zarejestrowac na poczatek listopada a babka do mnie, ze ma wolny termin na polowe GRUDNIA :/ na co ja jej mowie, ze wtedy to ja juz moge urodzic! i udalo jej sie wpisac mnie na 28 listopada :/ masakra. A jak idziesz prywtanie to z biegu Cie przyjmuja :/ co za panstwo ja nie moge!! :crazy::crazy:
 
Do góry