reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

A ja jestem w 27 tygodniu, przytyłam od poczatku ciązy 200 gram.

Jedni lekarze i pielegniarki załamywali rece, a ja co wizyte, zeby juz nie gledzili wypijałam coraz wieksza ilosc plynów przed ważeniem...

Trafiłam do zastepcy ordynatora w Tychach dok. Kolnego który mnie uspokoił i powiedzial, ze wcale nie jest powiedziane, ze mam jesc za dwoje tylko za 1/2. Że wcale nie musze przytyć 10 kg.
Dziecko rozwija się i rośnie super- zatem mam sie nie przejmowac swoją wagą.
Co prawda do dzisiaj nie wiem co będzie bo mały/mala nie chce pokazać ;)

Termin mam na 31.01.12, ale lekarz stwierdzil, zebym sie nie zdziwiła jeśli urodzę jeszcze tego roku... więc może spotkamy sie na porodówce... haha
 
reklama
ja też już po wizycie :-) i..... mój gin mnie lekko okrzyczał że jestem 13kg na plusie :angry: powiedział że mam uważać na to co jem bo jak tak dalej pójdzie to mały będzie taki duży że trzeba będzie cesarkę zrobić.. na dzień dzisiejszy ma 1890g :tak: powiedział też że jest o 10 dni za duży.. czyli duże prawdopodobieństwo że urodzę w grudniu :) śmiałam się z mężusiem że sylwestra na porodówce spędzimy :-) i pewnie gin mnie dlatego ochrzanił bo nie na rękę mu żebym rodziła w nowy rok albo święta :p a tak to wszystko dobrze :-) Szkrabik przekręcił się główką do dołu :-D przepisał mi badania które mam zrobić.. między innymi glukozę.. i będę musiała iść do przychodni w poniedziałek żeby mi to na książeczkę wpisał lekarz żebym nie musiała płacić za to wszystko.. i mam nadzieję że załatwię to bez przeszkód bo nie mam wizyty na poniedziałek tylko dopiero na przyszły tydzień a muszę badania zrobić w ciągu 10dni... grrr biurokracja :-p
13kg to nie dużo, zobacz już 30 tydzień się u Ciebie zaczął.Cieszę się, że maleństwo zdrowe.
 
niki może to nie dużo te 13kg ale lekarz marudził bo teraz dzieciątko przybiera mniej więcej 200g tygodniowo (prawidłowo) i jak tak dalej pójdzie to będzie miał 4kg a lekarz stwierdził że za wąska jestem by te 4kg drogą naturalną wyszło na świat :-D
także mam postanowienie.. ograniczę mączne rzeczy i słodycze :-D
elastico faktycznie malusio przytułaś.. ale najważniejsze że wszystko z dzidzią w porządku!
 
ja też już po wizycie :-) i..... mój gin mnie lekko okrzyczał że jestem 13kg na plusie :angry: powiedział że mam uważać na to co jem bo jak tak dalej pójdzie to mały będzie taki duży że trzeba będzie cesarkę zrobić.. na dzień dzisiejszy ma 1890g :tak: powiedział też że jest o 10 dni za duży.. :-p

ale to ile przytyłyśmy nie wpływa na wagę dziecka, ja przytyłam 13 kg i mój synek jest raczej średniaczkiem jesli chodzi o wagę
 
Myszka, fazerkamm, super wieści.
Fazerkamm, nie daj się wprowadzić w stresa :) Też mi się nie wydaje, żeby 13 kg od początku ciąży to było dużo, zwłaszcza że Ty drobniutka raczej jesteś?
 
fezerkamm i mi sie wydaje ze to ze będziesz kontrolować swoja dietę nie am wpływu na wielkość dziecka. dzieci rosną swoim tempem i znajda sposoby by ściągną z ciebie substancje odżywcze. najwyzej ty będziesz szczuplejsza. tylko pilnuj by dieta była zbilansowana by ci sie nie odbiło to na niedoborach w twoim organizmie. a 13kg od początku ciąży to nie jest jakiś ewenement w przyrodzie :)
a waga synka cudna. będziesz miała dorodnego maluszka.
myszka i twój maluszek rośnie jak na drożdżach :)) super!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
200gram no chyba możliwe, do 5mca tracilam na wadzę, ale teraz wróciłam do wagi z przed ciązy + 200 g ;)

Cięzko było brzdąca złapać bo ciągle się wiercił i zakrywał twarz rączkami- ale myślę, ze ma dużo cech po mnie haha, tez nie lubie być fotografowana.



P. doktor po próbie zobaczenia czy chłopak czy dziewczynka mówi do partnera:
"Bardzo mi przykro, ale jak na moje oko.., ale charakter ma po mamusi to widać"
Mina partnera:
baffled5wh.gif

Wracajac do domu mówi mi:
"wiesz my bedziemy miec przechlapane, jesli ono ma charakter po Tobie, to ono jeszcze nie wyjdzie dobrze na świat, a już będzie wrzeszczeć i narzekać. Ciezko będzie go zadowolic..." hahaha

 
Do góry