reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Cześć dziewczyny.Troche mnie głowa boli,bo kolezanka namówiła mnie wczoraj na plotki przy winie i jak zwykle skończyło sie na dwóch:eek:.Ale było fajnie,nasmiałyśmy się jak zwykle za wszystkie czasy:)
My wczoraj zaczęliśmy przygode z zlego duplo.Mamy pierwszy zestaw (sklep ze zwierzątkami) i bardzo nam sie podoba:tak::-DZwłaszcza Wiktor jest zachwycony możliwościa wkładania każdej figurki do paszczy:biggrin2:

FutureMummy-U nas pobudka ok6.Wstaje do nich M,ja do 7-7:30 jeszcze lezakuję.On ich bierze rano na szybki spacer.Po ich powrocie zwlekam się z łózka i robie śniadanie,które we 3 jemy przy stole a mały w tym czasie buszuje po dywanie.My zazwyczaj na sniadanie jemy musli a Kuba kanapkę,platki z mlekiem lub parówkę.Przed 9 mały zasypia na 1-1,5 godz.W tym czasie bawię sie z Kuba(rysowanie,czytanki,klocki itd),oglada troche bajek.Maly sie budzi,dostaje kaszke i smigamy na specer (jest ok11).Po powrocie dostaja zupę,chwila zabawy i idą spać (ok14).Po drzemce mały dostaje drugą partie zupy i smigamy znowu na spacer.Wracamy po17,wraca tez M z pracy.Jemy razem obiad (Kuba z nami),mlody dostaje deserek.O 18 kąpie i kładę małego a Kuba zajmuje się tata.Po 18 daje mu jogurt.Ja na 19 lece na fitness i po powrocie kąpie się razem z Kubą.Ok 20:30 M kładzie go spać a ja się biorę za jakąś robotę.Najczęściej ogarniam kuchnie,robię zupę na drugi dzień itd.
rusałka-braaaawo dla chodzacej Kamilki!!!!n
na-tuska-ja na 1000% też kupię tą przyczepke.Podobaja nam się one bardzo!
Bufka-ja mma to samo.Patrze na ten suwak i nie wiem kiedy to zleciało!Kurde juz niedługo będzie rok!!!Na jaki wozek sie zdecydowalas?Phill&Teds tak???
maks_olo-a inhalacje sobie robisz???Boredual jest dobry na kaszel do inhalatora.

Nam sie w nd zjarała pralka.Tak wywaliło korki,ze w calej chacie smierdziało spalenizna!Oczywiscie nie jest juz na gwarancji (ma4lata).Prawdopodobnie pozedł programator a to część rzedu ok800zl.Fajnie co???
Aaaaa jeszcze Wam sie pochwalę,ze mamy zaklepany juz domek nad morzem na sierpien.O taki:www.zula.afr.pl/galeria.htm .Juz sie nie moge doczekac:)
ps:Kurde straszny ten wypadek w Szwajcarii.Aż mam ciary jak to ogladam.Tyle dzieciaków:no::angry::-(
 
reklama
hej ho :)

Bufka super ze sobie tak sprawnie radzisz przy dzieciaczkach :) tez wyczekiwałam ten moment kiedy drzemka bedzie sie pokrywac godzinowo u obojga :tak: jesli dobrze pamietam to jak Emila miała jakos pol roku ten piekny moment nadszedł :tak:


Liza u nas juz od piatku niby ma zacząc sie wiosna na całego :tak: w granicach 12 stopni, w piatek a od nowego tyg 18 :tak: nie bede pisac przeciez jak sie ciesze :tak::rofl2::rofl2::-)

maks-olo mozesz dac link do tych sznurowadeł?
zanim kupiłam przeyczepke sprawdzałam :) jest dopuszczona do ruchu w polsce od 2011r (chyba marca) :tak: czesto wracałam do domu jak juz szaro sie robilo wiec z przodu mam białe swiatło, z tyłu roweru czerwone pulsujące i z tylu przyczepki tez, oprózc tego z tyłu przyczepki jest horęgiewka takze nawet jak jakde gdzies obok samochódów to widac ze sie cos ciągnie za mna :-D

magda szybki spacer o 7 rano?? wspolczuje braku pralki :sorry2: przechodziałam to jakis czas temu, potem prałam 24 na dobe :sorry2: juz nie bede reklamowac tej przyczepki ale moim zdaniem warto jesli sie lubi rower, pierwsze wyjazdy są ciezkie bo trzeba przyzwyczaic nogi i nauczyc sie manewrowac, ale zabawa niezła :tak: ja oczywiscie pierwszy wyjazd zrobiłam na działke i spowrotem (razem 20 km) potem tydzien chodzic nie mogłam a pozniej to juz codzienne wyjazdy :tak:

future u nas jest mniej wiecej tak...
7 pobudka
7:30 ubrani , emila dostaje butle, Filip je sniadanie

8 zabawa, ewentulanie jakas bajka (tylko filip, emile to nudzi:sorry2:)
ok10 serek, jogurt, owoce itd
od 10 albo spacer albo zabawa w domu, kolorowanki, klocki, plastelina itd
ok 12budyn, serek (w zaleznosci co bylo wczesniej)
12 idą spac
ok 14-15 obiad
po obiedzie spacer
ok 17 podwieczorek
zabawa
19 kolacja
19:15 kapiel
19:30 do łózek butla i spac :)
19 kolacja


ja 2 razy rodzialm sn :) nie wobrazam sobie miec cesarki :sorry2: z tempem moich porodów to raczej bylo by niemozliwe :-D
 
na-tuska-tak o ok.7:30 M ich bierze na przebieżkę.Oczywiście na czas ostrej zimy i ciemnych poranków sobie odpuscil,ale teraz znowu zaczął.Ma stała trasę o sobie z nimi biega.Nie będę mu zabraniać przeciez;)Najwazniejsze,ze dzieci to lubią.
 
magda ale masz sajgon. o mama mnie też to czeka...
na-tuska i magda zazdroszcze, żeście takie poukładane. ja się cieszę, że mi Helenka poźniej wstaje. jakby wstawała o 6, to ja bym musiala o 19-20 z nią spać isć.

dzisiaj bylam samochodem trochę dalej na zakupach (30km) i mała najpiew spala 3 godziny w domu, a potem zasnela w drodze powrotnej w foteliku i spala 1,5h, zasnela dopiero kolo 22, zatem liczę, że jutro spkojnie do 9 powinnam pospać ;)
 
Witam :)
Nocka elegancka ;)
Jak na razie pogoda nie dopisuje, ale może się zmieni :)

My wczoraj zaczęliśmy przygode z zlego duplo.Mamy pierwszy zestaw (sklep ze zwierzątkami) i bardzo nam sie podoba:tak::-D

maks_olo-a inhalacje sobie robisz???Boredual jest dobry na kaszel do inhalatora.

Aaaaa jeszcze Wam sie pochwalę,ze mamy zaklepany juz domek nad morzem na sierpien.O taki:www.zula.afr.pl/galeria.htm .Juz sie nie moge doczekac:)
U nas duplo na tapecie już od dawna, choć teraz chłopcy jakby się trochę znudzili... :/ Mamy zestaw klocków podstawowych i dużą farmę. Chciałam pokupowac jeszcze inne zestawy, ale chyba brak temu sensu ;)
Wiesz jak to jest, jak dzieci i Andrzej chorzy, to dbam o nich - inhalacje, syropki itd... a jak sama chora, to siebie nie przypilnuję ;)
Domek nad morzem - cudo. Nie lubię Cię - zazdroszczę Ci.... :/

maks-olo mozesz dac link do tych sznurowadeł?
zanim kupiłam przeyczepke sprawdzałam :) jest dopuszczona do ruchu w polsce od 2011r (chyba marca) :tak: czesto wracałam do domu jak juz szaro sie robilo wiec z przodu mam białe swiatło, z tyłu roweru czerwone pulsujące i z tylu przyczepki tez, oprózc tego z tyłu przyczepki jest horęgiewka takze nawet jak jakde gdzies obok samochódów to widac ze sie cos ciągnie za mna :-D
Link do sznurowadeł - u nas hit :) MOTYL kreatywna PRZEPLATANKA 5 szablonów sznurki (2186500089) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bo ja właśnie szukałam o tych przyczepkach i ze niby nie są jeszcze dopuszczone... Jak znajdę to dam linka.


na-tuska-tak o ok.7:30 M ich bierze na przebieżkę.Oczywiście na czas ostrej zimy i ciemnych poranków sobie odpuscil,ale teraz znowu zaczął.Ma stała trasę o sobie z nimi biega.
Ja Cię pierniczę - ambitny :) ale co? tak z wózkiem biega? :)

na-tuska i magda zazdroszcze, żeście takie poukładane. ja się cieszę, że mi Helenka poźniej wstaje. jakby wstawała o 6, to ja bym musiala o 19-20 z nią spać isć.
Przepraszam Cię bardzo! A Liza, Dominika i ja, to nie jesteśmy poukładane?!? :)
ja z kolei wolę o 20 mieć spokój, bo przynajmniej możemy spędzić spokojny wieczór przy filmie, winku, albo wpadną znajomi. A mój zegar już się tak przestawił, ze automatycznie oczy mi się otwierają o 6 i nie śpię, nawet jak chłopaki śpią :p
 
Hej mamusie:-)
Kamilka jednak dzisiaj była na szczepieniu , bo we wtorek nie było pediatry , no i zaskoczyła mnie moja córa bo obyło się bez płaczu :tak:
Jeżeli chodzi o rozkład dnia to u nas to wygląda tak:
7 pobudka ,daję maluchom kaszę , mycie i ubieranie.
8 dzieciaki się bawią(klocki ,zabawki), a ja gotuję im zupę i robię obiad dla mojego męża( on nie jada zup):sorry:
10 dzieciaki dostają drugie śniadanie , zazwyczaj kanapki.
11 idą spać
13 jedzą obiad
13 30 idziemy na spacer
ok 16 jedzą podwieczorek
potem zabawa , oglądanie bajek (ja w tym czasie sprzątam)
18 30 jedzą kaszę
19 kąpanie ,przebieranie w piżamki
19 30 zabawa na łóżku
20 idą spać
i w zasadzie tak wygląda każdy dzień:-)
Futuremmumy wszystkiego najlepszego dla Helenki
Dużo zdrówka , przespanych nocek , uśmiechu na buzi i samych pogodnych dni:-)

Maks olo kuruj się kochana , dużo zdróweczka . Super ,że wreszcie możesz się wyspać:tak:

Magda , ale ci dobrze z takim mężem , ja nawet nie wiem co bym musiała zrobić , żeby o 7 rano poszedł z dzieciakami na spacer :-)

Na tuska 20 km , ale z ciebie fajna aktywna mamusia:tak: co do wiosny to już się weekendu doczekać nie mogę ma być u nas 16 stopni:-)
 
reklama
Do góry