reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

reklama
roksi a tą pierwszą pojedynczą dawkę podajesz już 2 miesiące? Jeśli tak to teraz podajesz podwojoną dawkę do momentu rozpoczęcia 10 miesiąca :tak:
 
dzieki dziweczyny bardzo mi pomoglyscie!jestem na etapie wycofywania cycusia i nie wiedzialam jak z tym mlekiem mod. ile razy dziennie i w jakich ilosciach!moja mala nie chciala zadnego mleka w koncu bebiko zasmakowala(chyba dlatego,ze jest slodkie), a ta kaszka glutenowa to, przepraszam za pytanie-moze tandetne!to z czego jest(tzn, jakiej firmy-i czy jest na niej napis glutenowa?bo ja przejrzalam swoje bobovity i tam nic nie ma napisane czy glutenowa czy nie(moze ja slepa!)a od kiedy wprowadzalyscie gluten?zgodnie z nowym schematem zywienia?
 
bogda musisz kupić np. kaszkę bananową lub mleczno-pszenną bobovity po 9 miesiącu. Przez 2 miesiace trzeba podawac dawke 2-3g na 100ml posilku, potem zwiekszamy do 6g na 100ml. A po 9 miesiącu normalnie przechodzimy na produkty glutenowe.

Powiem ci szczerze, że Hania już jest w 9 miesiącu więc podałabym jej gluten wg starego schematu - czyli za 2 tygodnie. Nie ma sensu teraz u ciebie iść nowym schematem.
 
Ja podaję na razie tylko ten w kaszkach, bo wiem ile dokładnie glutenu podaję, a ponoć bardzo ważne jest by w tej pierwszej dawce ekspozycyjnej były to tylko te 2-3 gramy. Ale niedługo zacznę podawać już skórkę od chleba, itp. ;-)
 
Może Karolek musi troszkę się przyzwyczaić i więcej czasu potrzebuje? Moja na początku w ogole kachy jeść nie chciała, ale po kilku próbach zaakceptowała ją :sorry:
Z owocami ze słoika je. Samą w sumie też je, ale bez przekonania i mniej jej zjada niż samego mleka.

roksi a tą pierwszą pojedynczą dawkę podajesz już 2 miesiące? Jeśli tak to teraz podajesz podwojoną dawkę do momentu rozpoczęcia 10 miesiąca :tak:
Jesteś pewna, że nie od 9-go miesiąca się daje już normalnie? Bo ze schematu tak wynika...
 
Z owocami ze słoika je. Samą w sumie też je, ale bez przekonania i mniej jej zjada niż samego mleka.


Jesteś pewna, że nie od 9-go miesiąca się daje już normalnie? Bo ze schematu tak wynika...
Agutek i blueberry obje macie rację. Agutek jeśli chodzi o dzieci karmione mlekiem modyfikowanym, a Ty blueberry jeśli chodzi o dzieci karmione piersią. No i zgodnie z tą teorią ja podaję już gluten normalnie (oczywiście z zachowaniem tych 2 miesięcy).
 
Z owocami ze słoika je. Samą w sumie też je, ale bez przekonania i mniej jej zjada niż samego mleka.


Jesteś pewna, że nie od 9-go miesiąca się daje już normalnie? Bo ze schematu tak wynika...

Może je mniej, bo to jednak chyba bardziej sycące jest?
Muszę w domku jeszcze raz przeanalizować ten schemat, ale wszystkie kaszki glutenowe są właśnie po 9 miesiącu, czyli od 10 miesiąca. A do tego czasu podajemy tą mniejszą dawkę. Przynajmniej ja to tak rozumiem ;-)
 
reklama
Do góry