reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

to może wróc do tej pojedynczej dawki? bo pamiętam, że poradniki nutricii bardzo mocno podkreślali, by ta ekspozycyjna dawka pojedyncza była podawana całe 2 miesiące :tak:
 
reklama
Muszę w domku jeszcze raz przeanalizować ten schemat, ale wszystkie kaszki glutenowe są właśnie po 9 miesiącu, czyli od 10 miesiąca. A do tego czasu podajemy tą mniejszą dawkę. Przynajmniej ja to tak rozumiem ;-)
No bo w starym schemacie były od 10-tego miesiąca.
Ewa, ja właśnie patrzę na schemat dla dzieci karmionych modyfikowanym, zobaczcie:
• 1 x 200 ml – mleko nast´pne z dodatkiem kaszki glutenowej
• 1 x 200 ml – mleko nast´pne z dodatkiem kaszki bezglutenowej
• 1 x 200 ml – kaszka na mleku nast´pnym
To jest w 9-tym miesiącu
http://www.nutricia.pl/images/dokum...iemowlat_karmionych_mlekiem_modyfikowanym.pdf
 
A propos dyskusji o glutenie cytuję to co jakiś czas temu przepisywałam wam z broszury Nutricii. Czyli tak jak pisałam gluten bez ograniczeń podajemy od 10 miesiąca życia, teraz podajemy do tego czasu dawkę 6g na 100ml posiłku :tak:

W poradniku Nutricii, który dostała kilka dni temu napisane jest tak:

- etap I "ekspozycja na gluten" - dla dzieci karmionych piersią po 4 miesiącu życia, dla karmionych mlekiem modyfikowanym po 5 miesiącu życia. Proporcja wynosi 2-3g produktu glutenowego na 100ml posiłku

- etap II "zwiększenie ilości glutenu po 2 miesiącach ekspozycji" - dla dzieci karmionych piersią po 6 miesiącu, dla karmionych mlekiem modyfikowanym po 7 miesiącu życia koniecznie po 2 pełych miesiącach ekzpozycji- dawkę produktu glutenowego w przypadku gdy niemowlę karmione jest mlekiem modyfikowanym zwiększa się do 6g w propocji na 100ml produktu: zupki, obiadku, przecieru owocowego lub mleka. Niemowlętom karmionym piersią, jeśli prawdłowo został przeprowadzony pierwszy etap ekspozycji na gluten, można podawać zamiennie posiłki glutenowe i bezglutenowe (nie ma ograniczeń).

- etap III "gluten bez ograniczeń" - po 9 miesiącu zycia - po 9 miesiącu życia kiedy organizm dziecka nauczy się przyswajać gluten - ale zawsze koniecznie po pełnym, 2-miesięcznym okresie ekspozycji!- ilość produktów glutenowych w diecie można zwiększyć zgodnie z możliwościami i aptetytem dziecka. Zasada ta dotyczy zarówno maluszków karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym.
 
No wlasnie, jak to jest z tym nocnym karmieniem,lub niekarmieniem?czy jak Wasze maluchy sie w nocy budza to dajecie im mleko?czy picie?bo ja swoja probuje oduczyc od mleka(cyckowego)i probuje ja oszukac herbatka,ael czesto sie "lamie"i wyciagam cyca!bo to chyba juz ostatnie chwile z cyckiem :(
 
Bogda, tez próbowałam podać w nocy herbatkę, ale nie chce pić, tylko wybudza się, więc się poddaję:baffled: i podaje cycusia, on popije troszkę i zasypia:tak:.

O dziwo herbatkę pił na początku choroby, wtedy mocno się pocił i pił chętnie, ale teraz już nie chce.
 
no wlasnie, bo to chyba chodzi tylko o przytulenie sie do cycoszka i poczucie,ze mam jest tuz obok i wszytsko jest dobrze!;-)
 
reklama
nie wiem, czy kierowac do was to zapytanie tutaj, czy na watku o karmieniu:baffled:

czy ktoras z mam jeszcze karmi piersia?
jezeli tak, to jak to rozkladacie z innymi pokarmami?dajecie mleczko dziecku po kazdym posilku, tzn po obiadku, deserku, itp, czy inne napoje?

Olivka w ogole jakby mniej mleczka chce, ale to chyba naturalne na tym etapie:confused:
 
Do góry