reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

ja też ostatnio daję znowu mleko (niestety z herbatkami nam nie wychodzi..a nawet jak wypije to szybko się budzi..co skutkuje i tak tym, że robię mleko)
więc ok.19 jest kaszka,budzi się ok.22/23-daję mleko,pozniej ok.3 znow daje mleko mniej wiecej wychodzi że wytrzymuje 3 godz.)
i chyba nie chodzi jej o przytulanie (bo w efekce kiedy odkladam ją do łóżeczka to albo się kręci albo płacze)więc i tak odpuszczam (nie mając już sił) i daję mleczko
[dodam że nie karmię piersią]
rano faktycznie nie chce już jeść, więc ostatecznie śniadanko je ok.10
mój mąż mówi, żebym odzwyczajała ją od jedzenia w nocy,ale chyba na razie nie mam sił na tą walkę ;-)
 
reklama
U nas isę trochę unormowało. Tzn. na kolację szykuję jej łącznie 200ml mleka z kleikiem. Wypija różnie - od 120 do 160ml ( mało nie? zdarzało jej się kiedyś wypić 240, potem tak 180ml było normą, a teraz zdarza jej się tylko 120ml czasem). Dostaje to mleczko koło 19.30 czasami troszkę później. I zanim z mężem pójdziemy spać dokarmiamy ją resztą. Wtedy dostaje kolejne mleko o 6 rano i w nocy nie ma już jedzenia. Ewentualnie dostanie wodę do popicia.
 
u nas jedzenie zawsze było o 5:tak: dwa dni mała wcina o 24 i śpi do rana:tak: ale zawsze przecieram małej dziąsełka :tak: widziałam kiedys dziecko z próchnicą butelkową poprostu szok:szok::szok::szok:
 
nie wiem, czy kierowac do was to zapytanie tutaj, czy na watku o karmieniu:baffled:

czy ktoras z mam jeszcze karmi piersia?
jezeli tak, to jak to rozkladacie z innymi pokarmami?dajecie mleczko dziecku po kazdym posilku, tzn po obiadku, deserku, itp, czy inne napoje?

Olivka w ogole jakby mniej mleczka chce, ale to chyba naturalne na tym etapie:confused:

Tigger ja jestem jeszcze "matka karmiąca" :-D ale nie karmię po każdym posiłku chociazby dlatego, że częśc dnia jestem w pracy ale np. w weekendy tez zazwyczaj po "konkretach" nie dostaje cycka bo nie chce. Poza cyckiem "na żadanie" w iróżnych porach dnia i nocy dostaje rano kaszkę na gęsto z owocami i potem obiad. W międzyczasie soczek lub kompot (bez cukru) ale nie jest ich entuzjastą.

Tigger a do kiedy zamierzasz karmić piersią?
 
Ja też w nocy nie karmię tylko ostatni raz ok. 20.30 (210 ml) i prawie od razu zasypia. Wytrzymuje tak do 7.30. Czasami tylko około 4 nad ranem troszeczkę pociągnie ode mnie ale nie co dziennie. Po nocnym karmieniu zawsze przecieram dziąsła ale chyba trzeba po każdym karmieniu butelką.
 
Ja nadal karmię piersią i na początku wprowadzania nowych pokarmów też podawałam cycka przy każdym karmieniu. Potem za radą lekarki odstąpiłam od tej metody stopniowo rezygnując z podawania cycka w ciągu dnia jako uzupełnienie innych posiłków. Najpierw był obiad bez cycka, potem kolejne posiłki. Przez dłuższy czas dawałam natomiast tylko cycka ok 16-17. Teraz zastąpiłam go deserkiem owocowym z małym dodatkiem kaszki. Tak więc teraz daje Wojtkowi cycka w nocy, na śniadanie ok 8.00 jako samodzielne posiłki i po kolacji a przed spaniem jako usypiacz ( niestety rzadko działa;). Nie mieszam już zupełnie cycka z normalnym jedzeniem.
 
Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie glutenu. Nie weszłam w nowy schemat żywienia wiec jeszcze nie podawałam glutenu. Znalazłam zestawienie produktów jakie mozna dawac po 8mies. zycia i pojawia sie tam m.in. kasza ... Czy kasza gryczana czy krakowska ma gluten czy nie...? Bo nie wiem czy ta tabelka jest na bazie nowego czy starego schematu....:baffled:

Chciałabym urozmaicić Mateuszowi jedzenie i zastąpic czyms podawane na zmiane ziemniaki i ryż ale nie wiem czy mogę zaryzykowac z kaszą....


Aha , podam jeszcze link do tej tabelki:

Produkty spożywcze w diecie dziecka, które ukończyło 8 miesiąc życia. - www.osesek.pl - Z miłości do Dziecka. Dla rodziców niemowląt i małych dzieci
 
debiutantko bardzo przydatne to zestawienie :) dzieki

dziewczyny cz\y ktoras z Was podawala platki kukurydziane?
ja podalam juz drugi raz
Tristan pluje mi kaszkami na kilometr a platkami sie zajada . nie chce w dzien jesc mleka wiec taki narazie mam sposob zeby troche zachecic go jeszcze do mleka.
ale nie wiem czy takie bobasy moga platki oczywiscie na mleku modyfikowanym.
nie mam pomyslow na sniadanka, a Tristan najchetniej jadl by chleb z maslem albo parowki;-)hihihi

a i jeszcze zastanawialam sie jak na mleku modyfikowanym zrobic ryz na mleku. gotowac ryz osobno....???na wodzie???
 
debiutantko, kaskada - dzieki za wyczerpujace odpowiedzi:-)
ja zamierzam karmic maksymalnie do roku:-)
tak wlasnie myslalam, ze juz chyba nie musze jej dawac cycka przy kazdym posilku:tak:
zaczelam wprowadzac nowe pokarmy dopiero kiedy Olivka skonczyla 6 mies i dopiero niedawno wlasciwie zaczela dostawac regularnie 3 posilki dziennie
budzi sie zwykle o 8 i wtedy dostaje mleczko, potem o 11 kaszka , o 14 obiadek o 17 deserek i 19.30-20 znowu mleczko na dobranoc:-)no i potem niestety ze dwa nocne karmienia;-)
ostatnio zaczelam jej dawac po obiadku soczek zamiast cycka, ale lepiej by chyba bylo dawac wode, co?
tylko wode nie bardzo ona chce pic:-p
wiec mowicie, ze mleczko rano i wieczorem (zakladajac, ze uda mi sie ja odzwyczic od nocnego karmienia) to wystarczajaca ilosc dla dzieci w tym wieku?
 
reklama
tigger producenci mleka piszą, że w tym wieku dzieci powinny dostawać 3 porcje mleka ( w tym jedna porcja to z kaszką na gęsto).
 
Do góry