reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

reklama
Witam bardzo serdecznie.Jestem mamą kwietniową. Mam ogromną prośbe do mamuś siedmiomiesięczniaków, nie karmiących piersią o podanie mi schematu według którego karmia swoje pociechy. mój mały nie ma co prawda jeszce siedmiu miesięcy ale chcialabym juz wiedziec ile razy powinnam dawac mu kaszki, ile samo mleczko itp.

bardzo dziekuje za pomoc
 
Lenorku ja daję tak:
koło 7.00 - mleko z glutenem
o 12.00 kaszkę na gęsto przygotowaną na 150ml mleka
o 17.30 mleko jako posiłek po zupce, bo po niej córa robi się szybko głodna
i o 20.30 mleko na noc zagęszczone kleikiem kukurydzianym


Oprócz tego jest deserek i zupka.

Z tego co czytałam kaszek nie należy za często podawać ponieważ są tuczące i te, które są smakowe posiadają cukier, dlatego zaleca się w schemacie zagęszczanie mleczka kleikiem.
 
Dziewczyny gotujące obiadki mam pytanko co dodoajecie do zupek bo brakuje mi pomysłów:sorry: ja podaje mięsko takie jak kurczak, wołowina, cielęcina warzywa ziemniak, marchewka, pietruszka (korzeń), burak, pomidor:tak: co jeszcze mogę dodawać bo nie mam pomysłu:sorry:
 
Roksi, możesz z mięsa jeszcze dodawać królika (podobno są w Carrefourze) i indyka, a z warzyw brokuły, kalafior, cukinię, kabaczek, fasolkę szparagową. Możesz też dodać ugotowany na miękko ryż lub kaszę jaglaną.
myślałam o ryżu ale zastanawiam się czy to ma być taki zwykły rż w torebce czy jakiś specjalny:confused:
 
Dziewczyny gotujące obiadki mam pytanko co dodoajecie do zupek bo brakuje mi pomysłów:sorry: ja podaje mięsko takie jak kurczak, wołowina, cielęcina warzywa ziemniak, marchewka, pietruszka (korzeń), burak, pomidor:tak: co jeszcze mogę dodawać bo nie mam pomysłu:sorry:

Roksi23 ja dodaje też pora, natkę pietruszki, ryż (taki zwykly), brokuła. Raz kupiłam na targu kawalek dyni, umylam go i na noc nie schowalam do lodowki a do rana wyrosła na nim pięęęękna pleśń :wściekła/y:.Dziwne to bo przeciez dynie można przechowywać!!

Aaaa i cukinię dodawałam.
 
reklama
Do góry