reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam! ja tez w dzien odbijam po kazdym karmieniu mala ale w nocy czesto je na spiocha wiec odkladam ja do lozeczka. gdzies czytalam ze jak sie dziecku nie odbije to nagromadza sie wiecej gazow w jelitkach a moja Ola ma problemy z gazami wiec staramy sie jak najczesciej obijac.
a jesli chodzi o grzebanie w ziemi to tez tego nie lubie ale poswiecilam sie dla Oli i zasialam jarzynki, wiec pewnie beda cos sama gotowac, ale ze sloiczkow tez skorzystam. mysle ze to wspanialy wynalazek:)
Tabasia dziekuje za ksiazeczki:)
 
reklama
wracając do obiadków: teraz dałam ten słoiczek z marchewką kupowany, jeszcze na jutro zostało. następny chce wprowadzić ziemniak i nie wiem nawet czy sa takie słoikowane bez innych dodatków, więc sama ugotuję. mam tylko pytanie: ziemniaka gotować w łupince? czy normalnie? ale generalnie będę sama pichcić :)
Możesz podać ziemniak z marchewką, skoro już ją wprowadziłaś wcześniej. Takie dane chyba jest w słoiczku. A jeżeli chcesz gotować, to najlepiej w łupince.
 
Hejka!
My juz po sniadanku :-) Myslalam, ze bedzie gorzej, ale luz. W nocy Alex obudzil sie tylko 40min. wczesniej niz planowane karmienie, ale pozniej poszedl ladnie spac i wstal o 7:30. Pobawilismy sie i o 8 go nakarmilam. Teraz bryka w lozeczku, pewnie usnie za niedlugo :-)
Tak wiec rewolucja okazala sie wcale nie taka straszna. Zobaczymy jak bedzie dzisiaj ;-)


Tabasia, to ile teraz mleka dajesz? i wypija ci bez problemu?
z tego co piszesz, wnioskuję, ze po każdym jedzeniu Alex idzie spać? moja spi 3 razy, ale niezależnie od jedzenia ;)
tak jak przewidywałam, obudziła się po 20, zjadła, poczytałyśmy książkę o kotku, pogadałyśmy i Olcia znowu śpi :)
Ionka daje teraz 5x150ml. Czyli wypija w sumie tyle samo na dobe ile do tej pory, tylko rzadzej, a ciut wiecej na jeden raz. Poniewaz te odstepy sa dosc dlugie (4h, w nocy 6h), to nie ma problemu i zjada calosc. Staram sie go klasc do godziny po posilku. Ma dwie dluzsze drzemki rano i w poludnie, a wczoraj po karmieniu o 16 usnal tylko na 30min. i przez to troche marudzil wieczorem. Jestem ciekawa jak sie potoczy to dzisiaj :blink: Dopiero wczoraj zaczelismy. Spodziewalam sie, ze bedzie o wiele, wiele gorzej, a tu taka mila niespodzianka :-) Teraz juz sobie powoli zasypia, a ja mam czas dla siebie. Echhh zyc nie umierac :-D:-D Podoba mi sie ten nowy plan dnia.

A Olci zeszla wysypka? Czy to bylo po jabluszku? A jak z kupkami po "doroslym" jedzeniu???
 
tabasia
a co zlego w tym ze dziecko usypia na spacerze?? mysle ze to calkiem normalne...:tak:

moj prawie zawsze spi i nie mamy przez to problemow ze spaniem jakis wiekszych, czasem spi wiecej, czasem mniej ale to chyba nic dziwnego...?
 
tabasia
a co zlego w tym ze dziecko usypia na spacerze?? mysle ze to calkiem normalne...:tak:

moj prawie zawsze spi i nie mamy przez to problemow ze spaniem jakis wiekszych, czasem spi wiecej, czasem mniej ale to chyba nic dziwnego...?
Oczywiscie, ze nic :-) Dzieci spia na spacerach.
Ja po prostu jestem teraz na etapie "przestawiania" Alexa na troszke inny rytm, zgdonie z rada w ksiazce wlasnie pisza, zeby spacer nie kojarzyl sie dziecku z zasypianiem. Ot wszystko ;-)
 
Dzień dobry!

Ale się wyspałam :-)
Nad ranem mieliśmy burzę. Temperatura spadła do 17 stopni, ale w domu nadal 25.
Szymon obudził się przed piątą, zjadł i zasnął ponownie. I nie wiem jakim cudem spał prawie do dziewiątej:szok: Teraz najedzony obserwuje karuzelkę, a ja szukam na allegro miseczki i lyżeczki. Tylko mam problem, bo raczej nie ma zestawów 4+. Chyba mogę kupić takie dla starszego dziecka? Myślę, że jedyną różnicą może być rozmiar łyżeczki, ale może się mylę.

Tabasia - wielkie dzięki za książki!
 
nasz mały właśnie spacer kojarzy przede wszystkim ze snem i zawsze kima :) w domu go trochę wymęczymy i na spacerze zaśnie i wtedy śpi jeszcze w domku w wózku przy otwartym oknie
 
Witajcie:-)

Pogoda się nieco popsuła, chociaż ja bym określiła to raczej jako polepszenie:tak:
Trochę popadało, trochę poświeciło i da się w końcu normalnie oddychać:-)
Niestety od rana mam stukanie, pukanie, piłowanie itp, bo w bloku naprzeciwko naprawiają schody. Dobrze, że Kubie to nie przeszkadza i ładnie śpi.

On mnie dziś bardzo zaskoczył - obudziłam się ok 4 i sprawdziłam, co u niego. Strasznie się wiercił w łóżeczku, a ja po powąchaniu pieluszki stwierdziłam, że na pewno zrobił kupę. Zaczęłam zmieniać mu pieluszkę, oczywiście się obudził. Byłam pewna, że jak skończę, to będzie chciał butlę, a o tej porze dawno nie jadł. Wzięłam go ze sobą do łóżka, trochę się jeszcze powiercił i zasnął i obudził się po 7:tak:
 
ja przy jedzeniu stawiam na razie na słoiczki, ale coś troche gotować będę - babcia ma swój ogród na wsi, nic nie pryskane, więc warzywka będą akurat - no ale trzeba na nie jeszcze poczekać

wczoraj Szymi wypił łyżeczkę soku z przetartej marchewki - wg zalecenia doktor( żebym zaraz bury nie dostała) - tak mlaskał z zachwytu, że śmiać mi się chciało:-D:-D:-D

kupa wyszła normalna i wczoraj wieczorem i dzisiaj, więc nie zaszkodziło

dzisiaj dostanie 2 łyżeczki:-D
 
reklama
Witam, co do spacerów, córcia jest grzeczniutka gdy wózek jedzie :D gdy stajemy zaczyna się denerwować :p Również często zasypia :)

Dzisiaj córcia gdy usnęła o godzinie 20 przebudziła się dopiero o 4 rano :) później o 9, także mamusia się wyspała :)
 
Do góry