reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

na pewno spróbuję sobie upiec, ale już chyba nie dzisiaj ;-)
czas się chyba pożegnać i przespać trochę - naładować akumulatorki...
dziękuję dziewczynki :happy:
 
reklama
Dziewczyny, potrzebuje jakiegos przepisu dobrego na ciasto... Najlepiej nie z kremami, chyba, ze takimi ktore postoja i nie z galaretka... macie jakies pomysly????

Przechodze wlasnie przez okres 'musze zaczac gotowac i piec' i mam taka wielka ochote cos upiec wlasnie... ale z racji tego, ze mieszkam w Anglii to ciezko o skladniki do mojego ulubionego ciasta... A nie chce jechac do polskiego sklepu... Bylabym wdzieczna za pomysly ;)

Fantasia, uwierz mi, najgorsze co mozna zrobic w samotnej ciazy to skupic sie na gnoju, ktory spowodowal ten stan (sory za ostre slowa). Moja pierwsza ciaza byla samotna, a moze raczej samodzielna. Dalam rade, ale niestety bylam zbyt zdolowana, zeby cieszyc sie z prostych rzeczy. pamietaj, ze to co sie dzieje z Toba teraz...i z twoich maluchem, to cos magicznego...I jedynego w swoim rodzaju- nikt i nic nie beda w stanie zapewnic Tobie takich wspomnien...
I wiem, ze ciezko w to uwierzyc, ale on wroci... i ty go przyjmiesz..i skrzywdzi Cie jeszcze wiele razy... Ale w tym wszystkim musisz pamietac, ze jestes matka, ze jestes odpowiedzialna za czyjes zycie i gdy bedziesz sie robila 'miekka' pomysl, ze tylko od Ciebie zalezy szczescie twojego dziecka.
To sie rozpisalam....
 
Moze byc z pieczeniem, moze byc bez... Sernik raczej nie, bo musialabym jechac i kupic specjalnie ser... Mam na mysli cos ala krowka moze.. ale ta bez smietany... Albo cos z czekolada...
 
to krówkę możesz zrobić bez warstwy śmietanowej, a herbatniki polać polewą czekoladową, albo lukrem
ja bardzo często robię to ciasto, bo jest szybkie, proste i bardzo smaczne

Ciasto amerykańskie

Składniki:
- 3 jajka
- 2 szkl. mąki
- 1 szkl. cukru
- 3/4 szkl. oleju
- 1 łyżeczka cynamonu
- 1 łyżeczka kakao
- 1 łyżeczka sody
- 1/2 - 1 szkl. orzechów włoskich (grubo posiekanych)
- 1/2 szkl. rodzynek
- 4 jabłka

Jajka ubić z cukrem , dolewać stopniowo olej , ciągle ubijając. Wsypać mąkę wymieszaną z cynamonem , kakao i sodą , ubijać na małych obrotach , aż składniki dobrze się połączą. Wsypać orzechy , rodzynki oraz obrane i pokrojone w grubą kostkę jabłka , wymieszać. Przelać do natłuszczonej formy (u mnie 12 x 22 cm) i piec ok. 1 godziny w temp. 200 st.C.

koleżanka podała mi również przepis na coś podobnego do krówki bez budyniu i śmietany na
ciasto milionera
:
pieczesz kruchy spód na to wylewasz karmel ( puszka mleka skondensowanego ugotowanego) i polewasz rozpuszczoną czekoladą. Pyszne, ale bardzo słodkie
 
Ostatnia edycja:
A co to? Jestem dzisiaj pierwsza:)pewnie wszystkie się zabrałyście za porządki:)
albo jeszcze w łóżeczku się wylegujecie:)hihihihihi
 
witam weekendowo :)

ja juz rano zaliczylam wizyte w kibelku :baffled:
teraz wcinam tosty z pasta z awokado- mam nadzieje ze zostana tam gdzie trzeba....

ide poczytac troche bo wczoraj jakas zdechla bylam na siedzenie na forum,a wy tu tyle naskrobalyscie :-)

wrzucilam przepis na chlebek serowo-cebulowy, u nas poszedl raz-dwa (jak to zazwyczaj bywa z domowymi chlebkami ;) )
 
reklama
ja się dzisiaj z ranka lepiej poczułam, ale jeść dalej jem sam chleb z masłem. to mi idzie:) teraz z chłopakami sprzątamy, a po obiadku jedziemy do rodzinki i wracamy dopiero jutro wieczorkiem. mam nadzieję, że będzie słonecznie, a wszystko to zapowiada
 
Do góry