reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Vetka mój twierdzi że nie może go przedłużyć. Chyba że np. w prywatnym gabinecie nie może... Jak to jest? Od kiedy jest ten przepis że może?
 
reklama
no a my sie dowiedzielismy ze rodzice mojego emka prztlatuja do nas 5go kwietnia i to na tydzien...bbbuuuu... a najgorsze jest to ze nas nie uprzedzili na kiedy bilety kupuja i moj maz w pracy juz wolnego nie moze wziasc na caly tydzien tylko na 2 czy 3 dni bo juz ktos inny zarezerwowal i jestem zmuszona z nimi siedziec sama z szymonkiem...buuuuuu......i znowu gadanie wracajcie do polski....ehhhh...czemu nie wpadli na to zeby nas zapytac kiedy nam pasuje urlop meza skoro oni wlasna firme maja i moga leciec kiedy im sie zapierdzi...:wściekła/y::wściekła/y::crazy::baffled:

a co do tych telefonow pytaniowych ... ehhh tez to przerabiam choc ja mam jeszcze 4 dni do terminu a juz mi sie ich nie chce odbierac..juz po????? kocham to pytanie...

anoli gratulacje ze sie tesciowa na cos przydala:-)
 
Buziak współczuje, nienawidze takich sytuacji....ah tesciowie:crazy:

Ja od jutra znowu z tesciowa bo moj m zaczyna shift, marze zeby urodzic bo bede go miec 2 tyg w domu:-p

Zreszta od kwietnia i tak bedzie w domu bo jego zakład sie zamyka:-(Świetny moment na takie wydzarzenia co:-:)confused:
 
Ależ się objadłam chipsami:p Masakra... Jak od rana nie miałam apetytu tak teraz mnie naszło:p Jestem okropna bo jak mogę jeść takie świństwo ;(

Co do telefonów to u Was się aż tak nie dziwię bo faktycznie to już lada moment... a jak u mnie już wydzwaniają i ciągle wypytują:p Chyba dobrze jest wymyśleć późniejszy termin i tak mowić znajomym żeby nie przezywali że jeszcze nie ma dzieciątka.
 
no nie ciekawie to wyglada...a macie jakis plan??
moj maz jest strasznie wkurzony bo pytalismy ich kiedy chca przyjechac i ciagle tylko nie wiem i nie wiem a tu nagle bilety kupione i wez tu badz madry...:wściekła/y: jutro bedzie do nich dzwonil jeszcze zeby moze jesli sie da termin zmienili na tydzien w prawo lub w lewo...ehhh... do bani z nimi:angry:
a i jeszcze sie dowiedzialam ze maz juz od poniedzialku ma 2 tyg urlopu bo w srode przyszla moi rodzice przylatuja a tu figa -szymonka jeszcze nie ma na swiecie:sorry2:oby cos sie nam urodzilo do 22 jak maja wylot...
 
Plan jest taki ze narazie mąz szuka ale bez rezultatów:-( nigdzie nie potrzebują:crazy:

Awaryjnie poprosi mojego brata o pomoc w załatwieniu w jego firmie:zawstydzona/y:

a ostatecznie pojdzie na bezrobotne:zawstydzona/y:
Juz sie przestałam tak tym zamartwiac, bo wczesniej to spac po nocach nie mogłam. Musi byc dobrze mamy troche odłozonej kasy i m dostanie odprawe. Teraz mysle tylko o naszej córci zeby szybko i zdrowa przyszła na swiat:tak:

Buziak w takim razie zycze ci szybkiego rozwiązania, zeby dziadkowie jak najdłuzej nacieszyli sie wnukiem:-)
 
no tego to im trzeba rzyczyc bo jak nie teraz to dopiero na wakacje sie naciesza:)

to dobrze ze macie kogo poprosic o pomoc w razie w ;-) i tez sie trzymaj i relacjonuj nam tutaj jak postepy ida w drodze malenstwa na swiat:) powodzenia przy tesciowej;-)
 
Vetka mój twierdzi że nie może go przedłużyć. Chyba że np. w prywatnym gabinecie nie może... Jak to jest? Od kiedy jest ten przepis że może?
Ewi, ja nie jestem biegła w przepisach, ale wiem na pewno, że L4 w właściwie zwolnienie na druku ZLA może być dłuższe niż do daty porodu, bo jesli urodzisz na L4 to i tak ono automatycznie się anuluje. Wiem, tez że dziewczyny miały wystawiane dłużej niż przewidywana data porodu bo to przecież termin umowny i kto w ZUSie wie na kiedy ty masz termin? I niby dlaczego masz byc na macieżyńskim skoro nie masz dziecka (jeszcze)?
Ja mam być planowo przyjeta do szpitala 18.03 a zwolnienie mam do 25 marca.
 
w Zusie mogą sie dowiedzieć kiedy masz termin porodu bo każda ciąża ma swój numer i jest rejestrowana od dnia założenia karty ciąży... dlatego dociekliwy urzędnik może podważyć takie zwolnienie i automatycznie wyliczyć macierzyński po dniu teoretycznego TP. Położnik nie ma po prostu prawa wypisac zwolnienia na dłużej niż do TP bo takie zwolnienie nie ma mocy prawnej. Oczywiście w większości przypadków nikt tego nie sprawdza... ale co jak sprawdzą? szkoda tych dni macierzyńskiego...
 
reklama
dziewuszki ja po wizycie u gina w mam sie jeszcze dzis zglosic na IP mala sie srednio rusza i gin chce miec mnie pod kontrola i dzidzia jest dosc duza wagowa jak wam pisalam i mozliwe ze bede miec CC bede was informowac na biezaco co gin zdecyduje trzymajcie kciuki za mnie i Emilke :tak:
 
Do góry