reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Przeczytałam o "ociotowaniu" kolegom w pracy - znaleźli mi zaraz dziewczynę, która poleca kąpiele w czarcim żebrze, przelewanie wosku i pocieranie dziecka własnymi majtkami. Teraz cały mój pokój leży, wyje i pochrząkuje. Śmiać się już normalnie nie dajemy rady.
Zaczyna nas kusić założenie strony ociotowanie.pl - uznaliśmy, że zabobony i metody walki z nimi należy zdecydowanie uwspółcześnić. Już nie "nie wolno przechodzić pod linkami, bo się dziecko w pępowinę zaplącze", ale "linków otwierać nie wolno..." itd.

Oj, od razu się opowiadanie Mrożka "Z ciemności" przypomina, niby z lat 50-tych, ale nadal aktualne.
"Wy nam mówicie: Europa. A tu, co postawimy mleko na kwaśne, to skądś wyłażą garbate karzełki i szczają nam do garnków.". Załamka.
My też z dziewczynami miałyśmy niezły ubaw :tak::-D:-D z tego tematu i potem jak co której nie wychodziło czy net się blokował to zaraz że pewnie młode nas ociotowały:-p;-):tak::-D:-D:-D:-D.
A to kilka rodzynek:
z ciążowych "ciekawych"
- ciężarna nie powinna szyć bo "zaszyje" ujście dziecku i będzie musiała mieć cesarkę
- jak kobieta się przestraszy i złapie za jakaś cześć ciała to dziecko będzie miało "myszkę"
- nie powinno się patrzeć na księżyc bo dziecko będzie łyse
- nie powinna nosić korali, łańcuszków, apaszek, wisiorków bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną.
Komu szparagówki z bułeczką i masełkiem?
U Was też taki skwar?
 
reklama
Oooooo matko, Marta, mam ociotowany komputer jak nic! Pytanie tylko, czy kąpiel w czarcim żebrze mu pomoże, czy raczej zaszkodzi. A może go jakimiś majtkami albo koszulką natrzeć? :rofl2:

Komu risotto z zielonymi szparagami?
 
My też z dziewczynami miałyśmy niezły ubaw :tak::-D:-D z tego tematu i potem jak co której nie wychodziło czy net się blokował to zaraz że pewnie młode nas ociotowały:-p;-):tak::-D:-D:-D:-D.
A to kilka rodzynek:
z ciążowych "ciekawych"
- ciężarna nie powinna szyć bo "zaszyje" ujście dziecku i będzie musiała mieć cesarkę
- jak kobieta się przestraszy i złapie za jakaś cześć ciała to dziecko będzie miało "myszkę"
- nie powinno się patrzeć na księżyc bo dziecko będzie łyse
- nie powinna nosić korali, łańcuszków, apaszek, wisiorków bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną.
Komu szparagówki z bułeczką i masełkiem?
U Was też taki skwar?

MimimiMiMi:-D
Ja musiałam się duzo gapić na księżyc bo obydwie były maluchy łysawe:-D:-D:-D

Kurcze mi tez ociotowały kompa ąż go wyłączyłam i poszłam spać:-)
 
MimimiMiMi:-D
Ja musiałam się duzo gapić na księżyc bo obydwie były maluchy łysawe:-D:-D:-D
Ja to przez wizjer patrzyłam prawym okiem:-p:tak: i teraz Olek ma opadającą prawą powiekę;-):tak:.
Częstuj się kochana;-)
szparagowka_z_bulka_tarta.jpg
 
Co do tych zabobonow to moge Was zapewnic ze chyba czasem cos w tym jest a oto przykład-moja ciocia bedac w ciazy z drugim dzieckiem gdzies miała wyjsc a jej corka zauwazyła ze ma na tyłku pognieciona spodnice wiec złapała za zelazko i szybko jej po tyłeczku przejechała,no i co ? dzidzius urodził sie z plamka w kształcie zelazka na tyłeczku:-).Zapewniam ze jest to historia autentyczna.
Ja jeszcze badan nie zrobiłam ale liste mam-morfologia,mocz,glukoza,hbs,wr,toksoplazmoza,cytomegalia i grupa krwi az sie boje pomyslec ile za to zapłace.
Własnie wciagam rosołek z makaronem.
 
Czesc dziewczyny.Ja dzisiaj tez z mdlosciami a do tego doszly wymioty gdzieeee moj apetyyyyyt?Wciaz jestem glodna a jak cos zjem to wiecie gdzie laduje.
Marta pieknie wyglada ta fasolka ja tez chce.
 
reklama
Do góry