reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

ja wczoraj sie zajadalam pizza :) tak samo jak w poprzedniej ciazy moglabym ja jesc i jesc ....
a na dzis maz mi kupil pierogi z kapusta i grzybami :-D
co prawda to nie to samo co robione,ale poki co na robienie sily nie mam.
 
reklama
No wiecie co ,pisałam odpowiedz i mi wszystko znikneło,buuu
No to witam jeszcze raz dziewczyny,u mnie niby było dobrze z rana ale jak zaczełam jesc sniadanko to mi rosło i jakby chciało wrocic,bleee,ciezki dzien bedzie.
 
ja wczoraj sie zajadalam pizza :) tak samo jak w poprzedniej ciazy moglabym ja jesc i jesc ....
a na dzis maz mi kupil pierogi z kapusta i grzybami :-D
co prawda to nie to samo co robione,ale poki co na robienie sily nie mam.
Ja w 2 przez pierwsze 4 m-ce jadłam 2 śniadania 2 2 śniadania 3 obiady ze 2 podwieczorki i ze 4 kolacje i nie przytyłam ani grama:-D Nie warto sobie żałować,widocznie potrzeba:tak:
 
poziomki no to nie zalowalas sobie i nic nie przytylas jeju tez bym tak chciala a ja wiem ze juz przytylam ze 2kg to na biede i ciagle jestem glodna wole nie myslec co to bedzie w 9miesiacu:)
 
bosonozka ja z kieleckiego,ale ze tak glupio zapytam co to jest 'kielecki niedolot' ??:)
Ten niedolot to dość niesamowita sprawa. Generalnie w niektórych wsiach w kieleckiem niedolotem nazywa się krowi placek, zanim jeszcze na ziemię takowy spadnie. Przypisuje mu się magiczne wręcz właściwości lecznicze. Opowiedział mi o tym kolega lekarz praktykujący w ośrodku zdrowia w jakiejś wichurce w okolicach Kielc. Któregoś razu przywieziono mu dziecko z sepsą - dzieciak nabawił się sepsy, bo został wysmarowany niedolotem właśnie, w ramach leczenia atopowego zapalenia skóry. A niedolot to był ponoć specjalny, bo uzyskany z krowy napojonej jej własnym mlekiem i wiejskie babki twierdziły, że taki to na mur-beton pomoże. Masakra! Dobrze, że nie zaleciły jeszcze małego na 3 zdrowaśki do pieca wsadzić.
XXI wiek a ciemnogród nadal kwitnie! Niedawno zwróciłam uwagę, do ilu wózeczków czerwona tasiemka (od zapobiegania urokom) przywiązana!
 
bosonozka no to ja sie jeszcze z kieleckim niedolotem nie spotkalam ;-)
no coz, ludzie nadal wierza w rozne dziwne zabobony, zazwyczaj jest to wlasnie na wsiach gdzie jeszcze duzo do powiedzenia maja babcie,prababcie :)
 
Zabobony to jeszcze zrozumiem na wsiach ale mojej mamie to juz pare osob (jak sie dowiedziało ze jestem w ciazy) powiedziało ze teraz to bede musiała psa oddac no bo przeciez z dzieckiem psa trzymac nie mozna, i to w duzym miescie maja takie poglady:szok:
 
reklama
Do góry