reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

reklama
No i nie zapominajmy o cukrzycy,stawach ,kondycji....

Nie chciała tu wytaczać długiej listy powikłań, ale co racja to racja
W weterynarii jest pojęcie tzw. syndromu tłustej krowy - nie chcię nikogo obrażać - ale jest to właśnie zespół objawów związanych z nadwagą w ciązy i wiąże się m.in. z problemem z mobilizacją wapnia z kości w czasie laktacji, problemami z nią, opóżniającą sie akcja porodową, ciężkim porodem
Więc jedzmy z głową i umiarem
 
rany julek vetka juz nam się odechciało wszystkiego:szok: hahahaha
ale z tymi dolegliwościami to nie jest reguła, z synkiem przytyłam ok 12-14kg, miałam malutki brzuszek, wyglądałam jak na jakiś 6 miesiąc, a zatrucie ciążowe mnie nie ominęło. napisz mi jak wiesz, czy to się może 2gi raz powtórzyć, bo zaczynam się stresować?
Przytyłaś b.dobrze. przeciętan kobieta waży 45-70 kg więc 10-20% masy ciała to od 9 do 14 kg
 
rany julek vetka juz nam się odechciało wszystkiego:szok: hahahaha
ale z tymi dolegliwościami to nie jest reguła, z synkiem przytyłam ok 12-14kg, miałam malutki brzuszek, wyglądałam jak na jakiś 6 miesiąc, a zatrucie ciążowe mnie nie ominęło. napisz mi jak wiesz, czy to się może 2gi raz powtórzyć, bo zaczynam się stresować?

Nie wydaje mi się żeby się powtórzyło:tak:
I tak dla czytających:
Przed zatruciem ciążowym można się bronić, stosując specjalną dietę niskosodową (ograniczenie spożycia soli zapobiega nadciśnieniu) i wysokobiałkową (uzupełnia niedobory). Źródłem białka są wszystkie sery, fasola, groch (odpowiednio dobrane przyprawy, np. majeranek, zapobiegają wzdęciom), chude mięso. Wszelkie produkty stabilizowane (konserwy) dodatkowo zatruwają organizm i niekorzystnie wpływają na pracę nerek.
 
Scarletka- każda ciąża jest inna, ale teraz w ginekologii i położnictwie kładzie się bardzo duzy nacisk na prawidłową wage kobiety w ciąży i zdrowe odżywianie. Wielu lekarzy bierze swoje pacjenti na "dietę: czyli odranicza im pokarmy o tzw. wysokim indeksie glikemicznym czyli np. ryż, białe pieczywo, makarony, słodycze, niektóre owoce a zastepuje sie je ciemnym pieczywem, ważywami, nabiałem, dobrym gatunkowo mięsem
 
Nie chciała tu wytaczać długiej listy powikłań, ale co racja to racja
W weterynarii jest pojęcie tzw. syndromu tłustej krowy - nie chcię nikogo obrażać - ale jest to właśnie zespół objawów związanych z nadwagą w ciązy i wiąże się m.in. z problemem z mobilizacją wapnia z kości w czasie laktacji, problemami z nią, opóżniającą sie akcja porodową, ciężkim porodem
Więc jedzmy z głową i umiarem

:tak:Tak bo poród to nie łatwa sprawa:tak:
 
vetka no tak, ale u mnie z wagą w ciąży nie było problemów, mało tyłam, a takie mi wyskoczyło pod koniec ciśnienie, nogi spuchły, a potem było już gorzej. w szpitalu dowiedziałam się od położnej, że to częsta przypadłość młodych kobiet, a czemu.. nie wiem

ja właśnie też wolałabym drugą cesarkę, mam taką cichą nadzieję, że i tym razem będzie
 
reklama
Scarletka- każda ciąża jest inna, ale teraz w ginekologii i położnictwie kładzie się bardzo duzy nacisk na prawidłową wage kobiety w ciąży i zdrowe odżywianie. Wielu lekarzy bierze swoje pacjenti na "dietę: czyli odranicza im pokarmy o tzw. wysokim indeksie glikemicznym czyli np. ryż, białe pieczywo, makarony, słodycze, niektóre owoce a zastepuje sie je ciemnym pieczywem, ważywami, nabiałem, dobrym gatunkowo mięsem

Ja w ciąży mam obrzydzenie do niezdrowych pokarmów,to chyba psychika tak działa
 
Do góry