reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Witam z rana! Dominis spi juz najedzony i w nocy budzisie narazie 2x na cycusia ale przez dzien to oj co 1.5godz cyca glodomor robi sie z niego:tak:
Buziaki dla maluszkow!
 
reklama
PM i jak tam boli nadal pierś?
Kondzik śpi a ja buszuje tradycyjnei;-)
dziś przychodza do nas znajomi z Lilianna w odwiedziny do Kondziorka:tak:
 
chłopaków nie ma, to pospałyśmy do 8mej. Ale w nocy miała ponad godzinną przerwę. Pojadła ale nie mogła zasnąć, w końcu zrobiła kupkę i zasnęła. Wczoraj dość wcześnie ją wykąpałam i położyłam i wieczór miałam dla siebie, ale za to aż dwie pobudki były w nocy. Mielnka już znowu śpi. Nie wiem, czy uda nam się wyjść dzisiaj na spacer, bo leje i wieje, brrrrr.
PrzyszłaMamusiu, taki ból to może być zapalenie piersi. Dobrze trochę odciągnąć pod ciepłym prysznicem, a przed karmieniem zrób sobie ciepły okład na pierś, to jest szansa, że mała wyciągnie to mleczko. A po karmieniu okład z zimnej, rozgniecionej kapusty. Mam nadzieję, że u ciebie nie skończy się tak kiepsko jak u mnie.
Kasik, Milenka jak nie śpi, to tez by co godzinę-półtorej jadła. Ale jak już dobrze zaśnie, to nawet 4 godzinki śpi, a w nocy do 6 dociąga.
 
u nas też od rana brzydka pogoda ze spaceru nici chyba że coś się zmieni popołudniu okien też nie pomyje bo ciągle leje na nie to zabieramy się za wiosenne porządki w szafkach
mała ładnie w nocy spała ale budziła się jak miła sobie puścić bączka teraz już lepiej ale jak się to powtórzy to dam jej herbatki
udanej soboty jak możecie to wypoczywajcie
 
hello,

Mrowa- U mnie kiepsko:-(...noc miałam przerąbaną zasnęłam dopiero o 2:30 dopiero jak lekko spadła mi gorączka:zawstydzona/y:. Ok.21 dostałam takiej gorączki, że aż miałam dreszcze:-:)no: 39st. Mąż jeszcze w nocy leciał do apteki po paracetamol. I do rana po 2 czopkach temp. wróciła do normy(no powiedzmy, mam 36,9). Pierś masowałam pod prysznicem ale nic nie dało:no:. Trochę kapusta pomogła, ale jeszcze ból odczuwam. Małą ciągle przystawiam do tej piersi ale jednak czuję, że mam tak jeszcze jakieś zgrubienia:wściekła/y:.

A dziś mamy szczepienie...a ja nie w formie:wściekła/y::zawstydzona/y::-(.
Idę teraz z laktatorem pod prysznic, zobaczymy może coś na mnie zadziała wreszcie. Mąż też zaparzył mi rumianek (działa przeciwzapalnie) to też robę okłady...po mału mi brakuje pomysłów.

Giza a u Ciebie długo to trwało? Musiałaś w końcu brać antybiotyk? A tak się zastanawiam ostatecznie jakbym miała iść do lekarza to z takim problemem idzie się do ginekologa? Przy antybiotyku można dalej karmić?
 
Witam wszystkiem Mamusie :-)

najlepsze życzenia dla wszystkich wczorajszych i dzisiejszych miesięczniaków :-)

Kasia jesli karmisz piersia to kupka ma taka konsystencje bardziej wodnista:sorry2:ja na katarek stosuje tylko wode morska i masc majerankowa Mele smaruje jeszcze pulmexem ale on dla dzieci od 7 miesiaca dopiero:-(

dzięki Mrowa uspokoiłaś mnie :tak:

PM współczuję i mam nadzieje że ten prysznic choc trochę ci ulży :-(

Darinia Emilka jest prześliczna:tak:

Asze ja podobnie jak ty jeszcze krwawię i juz się bałąm że coś nie tak, no bo cały miesiąc :szok: poza tym dopiero od dwóch dni zaczynaja mi wypadać szwy te wewnętrzne więc łudzę się że na dniach krwawienia powinny sie skończyć :baffled:

co do zasypiania na brzuszku... Julka dopiero od kilku dni "bezboleśnie" daje się położyć na brzuszku ale nie na długo, w nocy spi zawsze na jednym z boczków i w dzień często też, tylko czasami jak juz zmęczona marudzeniem właśnie leżenia na brzuszku to zasypia z buźką skierowaną w bok więc tak ją zostawiam ale oczywiście co kilka minut przychodze do łożeczka i sprawdzam czy wszystko ok - właśnie teraz tak spi:laugh2: a dziś rano położyłam ją brzuszkiem na sobie i po chwili zasnęła tak:-D no i tak minęły nam dwie godzinki :-D

uciekam na razie bo choć za oknem nie jest pięknie i słonecznie to chociaż nie pada i nie wieje więc zrobię jakieś zakupy - bo jak K wróci z pracy to będzie wszystko pozamykane:-(
 
PrzyszłaMamusiu, kiepsko z tymi piersiami :-( A jak masujesz? Bo to nie chodzi o takie masowanie jak np karku czy brzuszka. To bardziej jak wyciskanie. Zaczynasz od zewnątrz i przesuwasz sie w stronę sutka. masujesz 3 palcami, tak jakbyś chciała wycisnąć coś z tubki lub rurki.. przyciskasz jednym, obok drugim i potem trzecim. puszczasz, przesuwasz palce w stronę sutka i powtarzasz kawałek po kawałku. Przygotuj sobie ręcznik albo tetrowa pieluszkę, bo jak sie odblokuje to może być niezły prysznic z piersi. jak sie uda odblokować, to albo ręcznie, albo laktatorem jeszcze trochę ściągnąć. albo malej dać possać. a potem przyłożyć kapustę.
a do lekarza, to albo do gina albo do internisty, obojętnie. idź tam gdzie cię szybciej przyjmą
 
reklama
DORIS sliczna Emilka .
GRATULACJE DLA MIESIECZNIAKOW
Moj Kubus dzisiaj konczy 2tygodnie o 19.50 :-).Tak ostatnio czytalam o problemach kupkowych i teraz ma Kuba ni moze sie zalatwic :-(ale ja mu pomagam starym sposobem (krem i termometr)bo nie chce go przyzwyczajac do czopkow bo pozniej sam nie zrob:-(ja pije sok jablkowy moze to tez cos pomoze;-).
Dziewczyny dajcie pomysly na obiadki bo mi sie skonczyly moze jakis watek w tej sprawie:-):happy::-)

 

Załączniki

  • Zdjęcie026.jpg
    Zdjęcie026.jpg
    276,4 KB · Wyświetleń: 26
  • Zdjęcie024.jpg
    Zdjęcie024.jpg
    240,8 KB · Wyświetleń: 26
  • Zdjęcie021.jpg
    Zdjęcie021.jpg
    257,4 KB · Wyświetleń: 24
  • Zdjęcie023.jpg
    Zdjęcie023.jpg
    217,9 KB · Wyświetleń: 26
Do góry