reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Witam mamusie! Wszystkiego naj (zalegle) dla dzieciaczkow oraz dla Jolci ,Zosi i Nikosia
a200.gif
a122.gif

Ja tylko chwilowo bo juz padam na pyszczek!!! Juz 4dzien moj orzeszek ma kolke:no::no::no: dobrze ze noce mamy spokojne:sorry2: ale juz nam Debridat nie pomaga ach:no: a tak to calkiem calkiem wysypek nie ma, moja mleczarnia tez na chodzie bez bolu wiec tyle dobrze!!! Moj orzeszus przez 2 dni nie robil kupki a dzisiaj jak uwalil to masakra i tez taka wodnita to jest ok? A teraz znowu nic:baffled::baffled::baffled: lukne co tam piszecie i spadam buziaczki zdrowka i wytrzymalosci
a122.gif

 
reklama
króciutko bo padam a muszę się spakować - wyjeżdżamy raniutko do teściów do Częstochowy: Byliśmy dziś u naszego lekarza i najkrócej - Tymon ma nietolerancję laktozy z mojego pokarmu..:no: Jutro popiszę. Dobranocka.
 
no ja też krótko - Marcel walczy z kolką dzielnie ale na nieszczęsice przypałętała się totalna wysypka która zajęła mu całą głowę, buzię (jedynie nosek się uchował) i szyję z tyłu głowki.Dziś zauwazyłam że schodzi powoli na plecki.Nie mam pojecia od czego to bo mleka w ogóle a jego przetworów już kilka dni nie jem a wysypka nie mija a się rozszerza:-(to drobne krosteczki czerwone które jeszcze bardziej czerwienieja przy wysiłku bądź przy jedzeniu.Blednie mu buxka tylko kiedy spi lub jest mega spokojny.Macie pomysł co to jest bo nie mam czasu za bardzo poszperać na poprzednich stronach a wiem ze wysypki już przerabiane były...:-(
ninja - koleżanki córka miała to samo co Tymon - przykre ale konczy karmienie piersią:baffled:
 
Jacusiu wszystkiego najlepsiejszego na pierwszy miesiaczek:rofl2::-)
Ninja o rany:-:)-:)-(napsiz cos wiecej
Niekat nie mam pojecia od czego to moze byc ja bym wybrała sie do pediatry
dziewczyny które miały problemy z takimi krosteczkami kąpały w nadmanganianie potasu, i mozesz pić wapno
 
niekat, Dawidek mial to samo.Lekarka polecila odstawic nabial na jakis czas, co zrobilam i smarowac buzinke mascia witaminowa vitella. Schodzilo dosc powoli ale zeszlo calkowicie. Wrocilam do nabialu a wysypka nie wrocila.

ninja, i co teraz?
 
ewa mnie też się wypad do zoo marzy:-) ale pogoda musi się ustabilizować..

dziewczyny mnie przeraża to jak różne potrafią być zalecenia lekarzy w podobnych sytuacjach.. większość lekarzy zaleca dietę eliminacyjną, a np. jedna z lutówek dostała za to delikatny ochrzan :baffled:. Lekarz kazał jeść wszystko i stwierdził, że kupki Jasia ze śluzem (i z niteczkami krwi) to niedojrzałość ukł pok i niejedzenie wszystkiego nic tu nie pomoże a wprost przeciwnie może zaszkodzić.:szok:
ja już skończyłam z dietą.. zresztą u nas się uspokoiło.. martwi mnie tylko ilość mleczka jakie wypija Marysia.. i miałam wam napisać, że coraz mniej chętnie je z mojej piersi, ale przed chwilą opróżniła obie:baffled: czasem chyba po prostu przesadzam, bo jak nie je z cyca to daję butle i przy niej też grymasi.. ile się trzeba nagimnastykować, żeby wypiła 50ml:szok:

befatka współczuję tych kolek:no: niech szybko mijają!!
dusia buźki dla Michałka.. oby nowe mleczko mu smakowało:-)
darinia udanych szaleństw zakupowych:-)
mrowa chwal się nową fryzurą:-)
kasia ciesze się, ze Julci ulżyło:-) no i wam też:-) ale rzeczywiście sporo masz tych medykamentów do podania:-)
siwona ja byłam u fryzjera i właśnie dlatego wyglądam jak straszydło:szok: poszłam do pierwszego, który miał wolne (bo u mojej fryzjerki trzeba się sporo z wyprzedzeniem umawiać).. no i kicha.. :szok:
kasik walczy z kolkami!! oby szybko przeszły!! jak kupcia wodnista to chyba układ pokarmowy jest podrażniony..
ninja nieciekawie:no::szok: ale to już pewne? a czym ty się przemieszczasz? może umówimy się na jakiś wspólny spacer? ale top zalezy od twojego czasu i chęci;-)
niekat i was dopadła wysypka:no: niech szybko przechodzi!

tak obserwuję wątek lutowek i nasz i dochodze do wniosku, ze te wysypki to przypadłość miesięcznych dzieci.. pewnie coś dzieje się w tym czasie z układem pokarmowym..a potem u wielu dzieciaczków mija i nie wraca.. życze wszystkim zakropkowanym dzieciaczkom, żeby wysypka mineła i nie wróciła!!
 
reklama
Cześć Mamusie,
Pokarm powrócił:-), ale mała zaczęła strajkować:wściekła/y:. Nie chce za bardzo ssać:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Butla a owszem , a cycuś bleee:wściekła/y::wściekła/y:. Mimo,że jak ją dokarmiałam (odciągniętym pokarmem lub czasem sztucznym) to robiłam pierś-butla-pierś. A ta mała kombinatorka zorientowała się, że jednak wygodniej z butli. I zauważyłam, że cyca zaczyna ssać jak butle tzn słabo chwyta (tylko sutek) i lekko cmoka. Czasami ua mi się dostawić ją z otoczką ale za chwilę to samo. A i jeszcze najlepiej jej pasi jak chodzę przy karmieniu, bo tak to się denerwuje...no ale efekt jest taki, że po kilku minutach (niestety nieefektywnego ssania) zasypia królewna:wściekła/y:.
Dziś muszę wypożyczyć elektryczny laktator, bo już nie mam siły:-(. A zastanawiałam się nawet nad kupnem(w ramach desperacji) laktatora Medela Swing ...czy któraś z was go używa? Albo może znacie kogoś kto go używa...ciekaw jestem opinii?
Śmiać mi się chciało dziś rano z samej siebie, bo robiąc śniadanie ostatnio szykuję 4 kubki. 1)herbatka mlekopędna 2) bawarka 3) melisa 4)herbata do śniadania i jeszcze powinien być 5) karmi(tylko to w ciągu dnia). :sorry2:

dziś jedziemy zważyć Tosie...zobaczymy czy coś przybrała.

ninja- pisz co tam u ciebie?Kurcze a może skonsultuj to jeszcze z jakimś innym pediatrą:-(
giza- współczyję samopoczucia...życzę powodzonka
niekat- a może to rumień niemowlęcy? Po 10 dniach przechodzi. A próbowałaś przemywać nadmanganianem potasu?
Asze- też się wzruszyłam :sorry2:

Buziaki dla wszystkich miesięczniaczków, dwumiesięczniaczków i naszego jedynego trzymiesięczniaczka :-)
 
Do góry