reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Elip gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!:-):-):-):-):-):-):-)
Iza i co?
Mamma a co za samochód wybraliscie?
Kathi bedzie dobrze:-):tak:w końcu Michalinka kiedys musi sie urodzic;-)
 
reklama
Mrowa1 powiedz jak dochodzisz do siebie po porodzie. Ja po pierwszym porodzie połóg pamiętam okropnie...czy kolejne porody zminiają podejscie do okresu poporodowego?
 
Hej dziewczynki,
ELIP - wieeelkie gratulacje! zaczął się marzec i Asze zapoczątkowała marcowe porody. Pewnie jeszcze dziś się okaże, że i Iza urodziła.
niekat - powodzenia, dobrze, że jesteś pod kontrolą lekarzy, no i bez Marcelka już Cię raczej nie wypuszczą.
Monika A - twardniejący brzuch, to skurcze Braxtona-Hicksa (nie wiem jak się go pisze). Ja mam takie od 20 tygodnia. Skurcze przepowiadające to bolesne skurcze, ale nieregularne, takie, że wydaje Ci się, że to już się zaczęło, ale to fałszywy alarm. Nam na SZR kazali wtedy brać no-spę i zrobić sobie ciepłą kąpiel w wannie - jeśli przejdą, to były przepowiadające, a jeśli nie przechodzą i stają się coraz bardziej regularne - to znaczy, że się zaczęło
Weronika - łożysko na przedniej ścianie, to umiejscowienie łożyska w macicy (ja też mam na przedniej), a G3, to zapewne 3 stopień dojrzałości łożyska w skali Granumma, co oznacza, że ciąża ma się ku końcowi (mi określono wczoraj łożysko na I stopień)
Beti - mie wiem jak z moczem, ale morfologię trzeba mieć do szpitala robioną max 14 dni przed porodem, bo badanie WR jest ważne 14 dni, HBs trzy miesiące, a jak chcesz znieczulenie, to ważne są jeszcze płytki krwi - też ważne 14 dni. Przynajmniej tak jest w szpitalu, w którym ja chcę rodzić. Także ostatnie badanie robiłam w środę, a następne zrobię za dwa tyg.
Skaba - musisz być asertywna i odmówić pracy na macierzyńskim. Nie mają prawa cokolwiek od Ciebie wymagać. To jest czas dla Ciebie i dziecka. Możesz jako powód omowy podać przepisy ZUS, które mówią, że za wykorzystywanie zasiłku niezgodnie z przeznaczeniem mogą Ci odebrać zasiłek (co prawda te przepisy dotyczą zwolnienia, ale można je naciągnąć na zasiłek macierzyński).
No dobra, ja uciekam, idę do gina. Ciekawe co mi powie odnośnie ostatniego usg i czy przesunie datę porodu.
 
Mrowa1 powiedz jak dochodzisz do siebie po porodzie. Ja po pierwszym porodzie połóg pamiętam okropnie...czy kolejne porody zminiają podejscie do okresu poporodowego?
inaczej sie czuje niz po I porodzie jestem w lepszej kondycji i wogóle samopoczucie duuuuzo lepsze chyba jest to wynikiem tego ze wiedziałam co mnie czeka zreszta po II cc szybciej sie dochodzi:-)
 
Skaba - przekichane z tą Twoją pracą, zamiast cieszyć się dzieciaczkami to na głowę Ci włażą :wściekła/y::wściekła/y:

Elip - WIELKIE GRATULACJE!!
Czyżby zaczynał się wysyp marcowy??

Mamma - ja to Ci zazdroszczę, że wiesz kiedy będziesz mieć Gabrysię przy sobie, my to wielka nie wiadoma :-:)szok:

Dzięki Doris - czyli teoretycznie moge rodzić a praktycznie - leniuch nie chce jeszcze! No i prosimy zdać relację z wizyty :tak:

Dziś zaczynam 40 tc!! :szok:

Super Mrówcia że już doszłaś do siebie, tylko teraz się cieszyć dzieciaczkami :-)
 
ELIP wielkie gratulacje!!!! To już druga Antosia:-)
Moja będzie nastepna:-D:tak:!
Ciekawe jak tam Iza??:blink:może juz urodziła??
Coś nie najlepiej się dziś czuję..więc idę odpocząc..może mały pobawi się chwilkę sam.(wystarczy że bedę w jego pokoju..)

 
Witam wszystkie Marcóweczki!
Widzę, że kilka z Was miało nieciekawą nockę - oby dzionek był przyjemniejszy:-)!

Elip gratulacje dla Ciebie i Antosi!!! Mam tylko nadzieję, że za długo Cię nie męczyli.... Wracajcie szybko do domku!:-)

doris czekamy na wiadomości po wizycie u gina;-)! Oby miał dla Ciebie same dobre wiadomości:tak::tak::tak:!
Ciekawe jak tam iza i niekat...? :confused: Powodzenia Dziewczynki!!!:wink::wink::wink:
A gdzie nam się zapodziała kasia_s - czyżby po umyciu okien ją też ruszyło...:confused:?
mrowa1 super, że tak szybciutko dochodzisz do siebie po drugiej cesarce:tak::-):tak::-)!!!! W końcu teraz musisz dwójeczką się zajmować...:tak:
kathi mamy jeszcze trzy tygodnie do porodu, więc bez stresu, bo Michalinkę jeszcze wystraszysz, hehe ;-). Ja bóle w pachwinach mam gdzieś od dwóch tygodni, a brzuch twardnieje mi już tak porządnie od ponad miesiąca; nawet w nocy budzę się z kamieniem... Jakoś się tym nie stresuję:no:, bo w końcu brzusio musi sobie trochę poćwiczyć:yes::yes::yes:... A poza tym w drugiej ciąży już jakoś inaczej (czyt. bardziej na luzie) podchodzi się do wszystkiego i człowiek nie ma czasu, żeby się tak nad wszystkimi objawami zastanawiać...
Mamma80 ja chyba też wolałabym wiedzieć kiedy, bo to czekanie jest zawsze troszkę męczące...:tak::tak::tak:
milla29 widzę, że jesteś pierwszą "przeterminowaną" Mamusią...;-)! Uszki do góry, dziewczynki są po prostu bardziej uparte i leniwe, hehe:wink::yes:!!
ewa33 w takim razie będziemy mieć trzy Zuzie i trzy Antosie :-D:-):-D:-)Odpoczywaj póki jeszcze masz okazję:tak:!

Miłego dzionka, pa
 
reklama
Do góry