reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

chodzicie może na basen? ja zapomnilam zapytać gina o to

Ja chodze. Dr mi zapisala masc na grzybka tak jakbyco zebym poprostu smarowala po kazdym basenie. Bylam tez ze 2 razy na aquaerobicu ale takim zwyklym (tj dla nieciezarnych) i niewiem w sumie czy to dobrze...szukam jakiegos specjalnego dla ciezarowek bo moja dr taki zalecila. A zwykle plywanie jak najbardziej.
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie przyszle mamuski! I ja jestem przyszla mama, termin mam na 14 marzec. To pierwszy dzidzius, zreszta oczekiwany. Samopoczucie - srednie (mecza nudnosci), ale pozatym nie moge sie juz doczekac :-)

Jedno pytanie mnie nurtuje i prosze o odpowiedz, od kiedy zaczyna sie liczyc tygodnie ciazy? Od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki czy od zaplodnienia? :confused:
 
od kiedy zaczyna sie liczyc tygodnie ciazy? Od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki czy od zaplodnienia? :confused:
Witaj
Jeni określają tydzień zpłodnieniowy, ale generalnie wszyscy okreslają od Ostatniej miesiączki
Jak obliczyć termin?
Przy cyklu 28 dniowym
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni =............ - 3 miesiące = ..........przyblizony termin porodu
np: 5 kwietnia + 7 dni = 12 kwietnia - 3 miesiące = 12 stycznia
agatkaa pisze:
Bylam tez ze 2 razy na aquaerobicu ale takim zwyklym (tj dla nieciezarnych) i niewiem w sumie czy to dobrze...szukam jakiegos specjalnego dla ciezarowek bo moja dr taki zalecila.
Rany zaprzestań tego procederu, jeśli szukasz coś dla siebie to są zajęcia z jogi dla ciężarnych, pływanie oczywiście też (ja zacznę chodzić jak dostanę od gina zielone światło na wysiłek)
 
Rany zaprzestań tego procederu, jeśli szukasz coś dla siebie to są zajęcia z jogi dla ciężarnych, pływanie oczywiście też (ja zacznę chodzić jak dostanę od gina zielone światło na wysiłek)

Aquaerobic, taki specjalnie dla ciezarnych jest jak najbardziej oK...oto ciakwe artykuly na ten temat:
Aqua aerobik wskazany dla pa� w ci��y
Krzysztof Pietrusik On-line - aqua fitness, aqua aerobik, aqua spinning, aqua joga, aqua senior, kobiety w ci��y, konwencje, szkolenia
Jak bylam na tym zwyklym aquaaerobicu to oczywiscie powiedzialam trenerce ze jestem w ciazy i niektorych cwiczen poprostu nie kazala mi robic. Ale nie sadze zeby to bylo niebezpieczne. Wiekszosc uczestniczek to panie grubo po 60tce..:)
 
reklama
coś mi ostatnio strasznie czas przez palce ucieka... i nie mam jak nawet z wami popisać, bo w pracy biegam tam i z powrotem.. ale już niedługo!!!

napiszę co pamiętam:-):-):-)

co do książki to ja też przeszłam z nią pierwszą ciążę i gorąco polecam, ale zalezy kto co lubi, bo na przykład moja koleżanka woli po prostu nie widzieć.. mnie za to wiedza uspakaja... stwarza poczucie. że mogę nad tym zapanować.. teraz też proszę lekarza, żeby mnie o wszystkim informował.. resztę doczytam w domu i czuję się lepiej:-):-) ale najważniejsze to znaleźć w tych wszystkich poradach własny zdrowy rozsądek i podchodzić do tego z dystansem.. gdybym jadła to wszystko co przepisują w diecie najlepszej szansy to przytyłabym 50 kg:-):-) już nie wspomnę o tych zasadach wychowania i żywienia dziecka, które lansują gazety.. od sprzeczności do absurdów.. ale bajki mają czasem fajne:-):-)

i tak sobie czytam o tym usg i już nie moge się doczekać.. ale jeszcze tydzień...

witam oczywiście nowe mamusie!!
 
Do góry