reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

telma nareszcie wróciłas:tak:tęskniłysmy:tak::-)
Chyb ajako pierwsza bedziesz miała 'nieparke" ale bardzo fajnie ze tak sie ułozyło jak chciałaś:tak::-)marzenia sie spełniaaają:-D
mój promotor jeszcze sie nie doezwał ale juz wiem że przesuneli nam ostateczny termin obrony do konca stycznia czyli sie wyrobimy z palcem w... nosie:-p
 
reklama
wstałam i robie obiad (pomidorowa):-D i lecę na uczelnie od jutra mam już wolne to sobie pośpię
jakoś słaby mam apetyt jem połowo tego co zawsze hmmm

mój mąż dumny z córci oj będzie mała łobuziara
lecę na śniadanko miłego dnia wam życzę

 
Telma no nareszcie sie odezwałaś bo my tu od zmysłow odchodzimy co z toba;-):-D i jeszcze raz gratuluje córy:tak:
hehe sexu ci sie chce a tesknota za mezem to jzu nie;-):-D
Marteczka ja nie widze swojej pysi juz wogóle:-p:no::dry:i gole sie do lusterka i tak sie wyginam i lekko podnosze brzuch zeby dojrzec co w trwie piszczy i ajk mi idzie i jak narazie idzie mi dobzre:-D
dzis ide do ZUS-u bo mnie łaskawie nie zawiadomili ze przkroczyłam 18 0dni i musze zgłosić wniosek o zasiłek rehabilitacyjny:wściekła/y::no: a\w tamtyej ciązy dostałam do domu i teraz też tak myślałam ze bedzie a tu nic :wściekła/y:
 
Witam na tym świecie bo już wczoraj jedną nogą byłam na tamtym:baffled:biedne to moje dziecko,wyszarpałam je jak nie wiem i kopała non stop-po pierwsze na pewno głodna;-)a po drugie też przeżyła trochę.Najlepsze jest to że my tak wczoraj na zmianę z Jaśkiem.Dzisiaj juz spokój choć słaba jestem cholernie.Pozdrawiam...
 
Matreczka - mążuś grzeje tylko ja się odkrywam:zawstydzona/y: jakoś mi gorąco w nocy, a nie daj Bóg jak się przytuli to już masakra - kołdra na bok ;-)

Telma- no witamy nareszcie! Gratulacje córci no i super że Niunia zdrowa i że Ty się odbrze czujesz:tak:

Mrowa - ja wniosek o zasiłek złozyłam w ostatni piątk, a tez dzieki kolezance BBoomowej udało mi się to wszystko ogarnąć. Ale oni tam w ZUS-ie to się nie spieszą, bo ponoć rozpatrzenie tego wniosku trwa do 2 m-cy :wściekła/y: No i mnie też nikt nie poinformował :wściekła/y: (a chorobowe konczy się 14.01)
 
Ja składałam do ZUSU ten wniosek już jakiś czas temu i czekałam na rozpatrzenie tylko tydzień:tak:Oczywiście bez wzywania na żadne komisje pierdoły,świadczenia rehabilitacyjne przyznane.
 
Telma dzieki za to co napisalas!
Gratuluje coreczki i ciesze sie ze zdrowa!
Mam nadzieje ze jak worcisz uda nam sie kiedys spotkac.... na spacerze z wozkami...
Pozdrawiam
ide szukac przepisu na pierniki
 
pierniki:) - przepis sprawdzony i nie moze sie nie udac!
skladniki:
1,5kg maki
1 kostka masla (250)
0,5 kg cukru
0,5 kg miodu
4-6 jajek
0,5 l mleka
2 opakowania korzeni
lyzka amoniaku
lyzka sody

W duzym garnku przypalic 3/4 cukru (uwazac zeby nie spalic! ), dodac mleko, miod i cukier - pozniej maslo (maslo moze sie zwazyc ale to nic). Zagotowac. Dodac korzenie. przestudzic - ma byc letnie. Osobno do miski wbic jaja do ktorych wlewac ostudzony "plyn" (mam na mysli przypalony cukier z mlekiem, maslem..) Po wymieszaniu dodac sode i amoniak (czubate lyzki), bedzie sie burzyc (tak ma byc). Dodawac make. No i to wszystko. Ja po zrobieniu ciasta trzymalam je tydzien w lodowce ale mozna piec od razu. Przy walkowaniu podsypywac duzo maki! lepiej podsypywac przy walkowaniu niz dodawac wiecej do ciasta. Pierniki piec w temp ok 180, bardzo krotko (max 7min). Drugiego dnia po upieczeniu pierniczki robia sie twarde, ale tylko na 1-2 dni. Sa pyszne. Przepis przekazywany z pokolenia na pokolenie....
smacznego
ps przyda sie maz do urabiania ciasta!:-)
 
sim ciekawy ten przepis a mozesz mi jeszcze powiedziec co to te korzenie:confused:mozę chodiz o przyprawe do piernika?? czy ide na łatwiznę:dry:no i czy ten amoniak to konieczny i gdzie ja go dostane bo wstyd sie przyznac ale nie wiem:zawstydzona/y:
 
reklama
Ja składałam do ZUSU ten wniosek już jakiś czas temu i czekałam na rozpatrzenie tylko tydzień:tak:Oczywiście bez wzywania na żadne komisje pierdoły,świadczenia rehabilitacyjne przyznane.

Jak składałam papiery to mi babka powiedziała, że do 3 tyg. przyjdzie mi wezwanie na komisje (no chyba że nie doczytała że o ciążę chodzi), a podobno ciężarówkom od razu przyznają :baffled: nic zobaczymy czy coś przyjdzie

niekat - amoniak kupisz w każdym sklepie ze spożywką w przyprawach (lub ew. cukrach waniliowych, proszkach do ppieczenia i tego typu pierdołach)
 
Do góry