reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

Cześć, ja jednak mogę się z Wami pożegnać.. w poniedziałek byliśmy u lekarza, powiedział że nie widzi serduszka, a to już był 10 tydzień. Według USG wychodził 8. Kazał przyjść za tydzień, ale nie dawało mi to spokoju i poszliśmy wczoraj do innego, który ma lepszy sprzęt i powiedział nam że serduszko przestało bić, że ciąża się zatrzymała na tym 8 tygodniu.. a w 7 tygodniu serduszko ładnie już biło.. 😥 jedyne co mnie zastanawia to, to że na USG na dole był nasz zarodek, gdzie serduszko przestało bić, a do góry nowy pęcherzyk żółtkowy, który ponoć powstał niedawno...i nie bardzo rozumiem tą sytuację, o co w tym chodzi...
Przykro mi 😢
Wcześniej było coś nie tak ? Przepraszam , ale nie pamiętam 🤷🏽‍♀️
I co teraz ? Dostałaś skierowanie do szpitala ?
 
reklama
Dziewczyny, a powiedzcie mi kiedy i w jaki sposób informowałyście rodzeństwo o ciąży? 😊

Ja z informacją chcę na pewno poczekać aż będę pewna, że wszystko jest w porządku, myślę że póki rzeczywiście brzuszka mocno widac nie bedzie, bede czekać, bo kilka miesięcy czekania dla 5cio latki to będzie wieczność 🙃

Może zechcecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii? 😁
Ja mam 4latka, cały czas mowi o rodzeństwie. Chcemy powiedzieć pp pierwszych prenatalnych, zamowilam książeczki i mały prezent dla synka.
 
Cześć, ja jednak mogę się z Wami pożegnać.. w poniedziałek byliśmy u lekarza, powiedział że nie widzi serduszka, a to już był 10 tydzień. Według USG wychodził 8. Kazał przyjść za tydzień, ale nie dawało mi to spokoju i poszliśmy wczoraj do innego, który ma lepszy sprzęt i powiedział nam że serduszko przestało bić, że ciąża się zatrzymała na tym 8 tygodniu.. a w 7 tygodniu serduszko ładnie już biło.. 😥 jedyne co mnie zastanawia to, to że na USG na dole był nasz zarodek, gdzie serduszko przestało bić, a do góry nowy pęcherzyk żółtkowy, który ponoć powstał niedawno...i nie bardzo rozumiem tą sytuację, o co w tym chodzi...

Tak mi przykro! 🥲
 
@Pauliyne córka o braciszku dowiedziała się po USG połówkowym. O poprzednich ciążach posiedliśmy od razu i bardzo mocno przeżywała straty, więc chcieliśmy poczekać jak najdłużej. Teraz już wiem bo martwiła się że mama jest taka zmęczona. Ona ma 8 lat i jestem bardzo mądra dziewczynką i wie że na razie nie może nikomu mówić i jeszcze nikomu nie wygadała.
Cieszy się bardzo, nawet bardziej niż z braciszka
 
my, powiedzieliśmy mojej córce jako pierwszej bo ma 14lat i jakos tak dla mnie bylo wazne zeby ona wiedziała pierwsza, ogolnie u nas wszyscy wiedzą nie robiłam z tego tajemnicy, najpierw tescią powiedzieliśmy a potem rodziców i mojemu bratu, jakoś wychodzę z założenia ze co ma byc to bedzie

dziewczyny ważyłyscie sie juz ???? ja mam 10tyg. i dzis rano weszłam na wage +2kg jak na koniec 1 trymestru chyba nie jest zle....
 
Ale Wam zazdroszczę, że już jesteście w okolicach tego 10 tygodnia! Ja jeszcze niecierpliwie czekam na wizytę serduszkową 😂 W ostatniej ciąży też miałam termin na koniec miesiąca i też ze wszystkim byłam prawie ostatnia... chociaż urodziłam w 38 tc więc wyprzedziłam niektóre ;p
 
my, powiedzieliśmy mojej córce jako pierwszej bo ma 14lat i jakos tak dla mnie bylo wazne zeby ona wiedziała pierwsza, ogolnie u nas wszyscy wiedzą nie robiłam z tego tajemnicy, najpierw tescią powiedzieliśmy a potem rodziców i mojemu bratu, jakoś wychodzę z założenia ze co ma byc to bedzie

dziewczyny ważyłyscie sie juz ???? ja mam 10tyg. i dzis rano weszłam na wage +2kg jak na koniec 1 trymestru chyba nie jest zle....
Mi ginekolog kazała schudnąć, ponieważ mam BMI 32 czyli otyłość 😅 Nawet się udało 2kg zejść, ale to raczej dlatego że się nieźle pochorowałam w 6 tc. Miałam ostre zapalenie zatok, a leków przeciwzapalnych nie mogłam brać, więc było ciekawie.
 
Ale Wam zazdroszczę, że już jesteście w okolicach tego 10 tygodnia! Ja jeszcze niecierpliwie czekam na wizytę serduszkową 😂 W ostatniej ciąży też miałam termin na koniec miesiąca i też ze wszystkim byłam prawie ostatnia... chociaż urodziłam w 38 tc więc wyprzedziłam niektóre ;p
rozumiem cie doskonale, bo córka z 29.01 jest wiec na styczniówkach byłam ostatnia ...
syn z 18.07 wiec tak w polowie
chociaz teraz mam poczatek miesiaca :D
 
my, powiedzieliśmy mojej córce jako pierwszej bo ma 14lat i jakos tak dla mnie bylo wazne zeby ona wiedziała pierwsza, ogolnie u nas wszyscy wiedzą nie robiłam z tego tajemnicy, najpierw tescią powiedzieliśmy a potem rodziców i mojemu bratu, jakoś wychodzę z założenia ze co ma byc to bedzie

dziewczyny ważyłyscie sie juz ???? ja mam 10tyg. i dzis rano weszłam na wage +2kg jak na koniec 1 trymestru chyba nie jest zle....
Jak na ostatniej wizycie mnie ważyli to nie przytyłam nic :D a w miałam wrażenie , że mam jakieś +5 😅 ale to było prawie 2 tygodnie temu , więc jestem sama ciekawa jak teraz :D
 
reklama
Ale Wam zazdroszczę, że już jesteście w okolicach tego 10 tygodnia! Ja jeszcze niecierpliwie czekam na wizytę serduszkową 😂 W ostatniej ciąży też miałam termin na koniec miesiąca i też ze wszystkim byłam prawie ostatnia... chociaż urodziłam w 38 tc więc wyprzedziłam niektóre ;p
A na jakim etapie jesteś? Ja dziś 6+0, termin na 30.04 🙈 też jeszcze przed wizytą 💕
 
Do góry