reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Hej dziewczyny, ja mam cały czas nawał pracy, bo moja "współpracownica" poszła na zwolnienie (też jest w ciąży, tyle, że w listopadzie ma termin) i wszystkie jej obowiązki spadły na mnie.

Niekat - martwisz się, że dzieciątko mało się rusza. Ja tez się trochę martwię, bo czuję tylko bardzo delikatnie takie trzepotanie w brzuchu i też nie za często, nawet nie jestem pewna, czy to na pewno to. Pocieszam się tylko, że to dopiero 19 tydzień, a często dziewczyny odczuwają ruchy dopiero w 20-tym.
Miałam zdać relację z wizyty u okulisty, więc tak, okazało się, że wzrok mi się poprawił (miałam +2, -0,5 a teraz +0,75 i -0,25). Nie wiem, czy rzeczywiście mi się polepszyło, czy poprzednio miałam źle określnoną wadę. W każdym razie, oprócz zwykłego badania z czytaniem literek, lekarka zaglądała mi do oka przez jakąś lunetę, a potem przez jakiś przyrząd na rączce z bardzo bliskiej odległości oglądała mi oko. Na koniec stwierdziła, że wszystko jest w porządku, wypisała zaświadczenie, że siatkówka dobra, dno oka w normie. I tak się to skończyło. Powiedziała jeszcze, że podczas ciąży może mi się pogorszyć wzrok, ale nie muszę już przychodzić, bo często po porodzie wraca do normy, więc do porodu nie należy się tym przejmować.

PrzyszłaMamusia - ja gdzieś czytałam, że takie pocieranie sutków jest wręcz niezdrowe, a koleżanka, która już urodziła, mówiła, żeby od 7 miesiąca używać maści na sutki (nie pamiętam nazwy, coś na M..., ale czytałam też że Bephanten może być). Ona używała i podobno nie miała żadnych pęknięć, czy innego dyskomfortu.
No dobra, troszkę się rozpisałam, ale teraz wracam do pracy. Pa!
 
reklama
Dusia wszystkiego naj naj najlepszego :-):-):-):-):-)
i faktycznie brzusia wogóle neiwidac a barzdo ładnei wyglądałaś i widoczki za wami sa cudne:-)
 
Dusia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!wyglądałaś przepięknie!!przepiękna suknia!!przepiękna Ty!!!GRATULUJE!!!!jesteś taka szczuplutka!!!:-)bardzo ładnie!!!
Wobrazcie sobie,że śniło mi się dzisiaj ,że urodziłam chłopca i,że dotał 11punktów:-Dchociaż wiem,że skala jest do 10!!ale tak mi sie śmiesznie śniło:-Dusg mam mieć dopiero po pierwszych ruchach !czekam na nie bardzo!!!i tak myślę,że pójdę na usg 3D,żeby dokładnie obejrzeć dzidziusia:-),myślę też że na dniach się zapiszę na 12 listopada-będę wtedy w 20 tygodniu:-)pozdrawiam Was wszystkie serdecznie mamusie!!:-)
 
Dusia wszystkiego naj naj na nowej drodze zycia.
Hej dziewczyny wlasnie wrocilam z usg z dzidzia wszysko dobrze tak sie krecilo i wiercilo ze nie dalo rady zobaczec plci i do nastepnego razu znowu nie wiem na co liczyc ale to nie wazne najwazniejsze ze zdrowe i ze wszystko wporzadku
 
Cześć Dziewczyny!

W końcu wróciłam!
niekat - spóźnione życzenia urodzinowe!!!
nie martw się tymi ruchami - ja na razie nic nie czuję a po wizycie u gina wszystko w porządku
Dusia - gratulacje!
Witam wszystkie nowe dziewczyny!

U mnie wszystko oki - jak widać po moim dodanym podpisie, czekam na Tymka!!!! Dziedzic zdrowy, waży prawie tyle co 2 tabliczki czekolady, serducho w porządku, nerki oki, mózg i żołądek też , żadnych wad rozpoznawalnych na tym etapie usg:-):-):-):-), gin zrobił mi min. zdjęcie jajków (chociaż ja za cholerę ich nie widzę na tym zdjęciu).

Dopiero przebrnęłam przez te mnóstwo postów - od jutra na zwolnieniu, więc będę miała więcej czasu, żeby coś napisać :-)
 
dusia, gratuluję :tak:
ja już po wizycie u gina. Dzidziuś rośnie dobrze. Wszystko ma na swoim miejscu i zgodne z wiekiem. Serduszko czterokomorowe bije miarowo. Lekarz powiedział, że nie jest pewien na 100%, ale najprawdopodobniej będzie dziewczynka, bo nic między nóżkami nie może znaleźć. Więc wygląda na to, że Przemko ma rację, że mu mama siostrzyczkę urodzi.
 
Giza to Przemko ma przeczucie gratuluje i będziemy mieć razem parkę:-):-):-)
Ninja witaj kochana gratuluję synusia Tymonka:-):tak:
Dorota to super ze z dzidzią wszystko ok:-)
 
ninja dobrze że juz jesteś:-)gratuluje synka:tak:chyba chciałaś co;-)
Giza wstepnie gratuluje córci i że wszystko jest z dzidzią oki:-D:tak:
dorota ciesze sie że wszystko ok:tak:a nastepnym razem pewnie sie ujawni - moze to skromne dzieciątko i nie chce sie tak ekshibicjionizowac przy obcym (gino):-D:laugh2:
 
reklama
Do góry