reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Już po :) wszystko w porządku, jest bobas i serduszko, 6+1 wg USG, wg OM 6+4. Owulacja była z lewego jajnika, nie pamiętam jak ostatnio :D termin porodu 3 kwietnia ale będzie cesarka to wypadnie w marcu :)

Edit: dostałam skierowanie na badania prenatalne i muszę zdecydować czy chce robić Sanco czy Veracity- u mojego lekarza to najpopularniejsze badania. Na co się decydujecie? Poprzednim razem robiłam Nifty.
 
Ostatnia edycja:
Też się zastanawiam nad tymi badaniami i też nie wiem jakie dokładnie są różnice między tymi badaniami.

W poprzedniej ciąży robiliśmy nifty.
 
Już po :) wszystko w porządku, jest bobas i serduszko, 6+1 wg USG, wg OM 6+4. Owulacja była z lewego jajnika, nie pamiętam jak ostatnio :D termin porodu 3 kwietnia ale będzie cesarka to wypadnie w marcu :)

Edit: dostałam skierowanie na badania prenatalne i muszę zdecydować czy chce robić Sanco czy Veracity- u mojego lekarza to najpopularniejsze badania. Na co się decydujecie? Poprzednim razem robiłam Nifty.
Mieszkasz w Polsce? Bo prenatalne to USG+PayPal, a Sanco, Nifty j Veracity są płatne. Mi jest szkoda pieniędzy na każde z tych trzech badań i jeśli coś będzie niepokoić lekarza to raczej zdecyduje się na amniopunkcję
 
Osobiście chciałam robić NIFTY, ale mój lekarz powiedział, że jeżeli po USG perinatolog stwierdzi, że jest wszystko dobrze to testy z krwi tylko mnie zestresują, bo dadzą 97% pewności, że jest ok, a ja oczywiście będę chciała rozwiać te 3% wątpliwości. Poza tym jeżeli są wątpliwości to wysyłają na darmowe PAPPA,o ile dobrze zrozumiałam lekarza.
 
Właśnie się umówiłam na prenatalne. U mnie to USG i Pappa od razu, lekarz stwierdził że po tylu poronieniach lepiej sprawdzić czy wszystko jest okej.

Żebym tylko nie musiała odwoływać tak jak poprzednio...
 
Już po :) wszystko w porządku, jest bobas i serduszko, 6+1 wg USG, wg OM 6+4. Owulacja była z lewego jajnika, nie pamiętam jak ostatnio :D termin porodu 3 kwietnia ale będzie cesarka to wypadnie w marcu :)

Edit: dostałam skierowanie na badania prenatalne i muszę zdecydować czy chce robić Sanco czy Veracity- u mojego lekarza to najpopularniejsze badania. Na co się decydujecie? Poprzednim razem robiłam Nifty.
Slyszałam, że Veracity jest najszersze, ale myślę jak @Rachelita - pappe robię, jak coś wyjdzie nie tak w podwójnym, to raczej będę szła w kierunku amniopunkcji, jako że pozostałe to dalej statystka/nie 100% dokładność.
 
reklama
Mieszkasz w Polsce? Bo prenatalne to USG+PayPal, a Sanco, Nifty j Veracity są płatne. Mi jest szkoda pieniędzy na każde z tych trzech badań i jeśli coś będzie niepokoić lekarza to raczej zdecyduje się na amniopunkcję
Tak w Polsce, wiem że są płatne ale dla mnie to must have. I będę znać płeć w 10tc :D
 
Do góry