reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Dziewczyny, czy kłuła którąś z Was pachwina? Nie takie ciągle kłucie, tylko przez minutę/dwie co kilka sekund, dosyć mocno, teraz lekko od czasu do czasu. Kurcze martwię się :/
U mnie prawie 11 tydzień i od kilku dni czuję takie kłucie i ciągniecie promieniujące do pośladków. Swoją drogą pośladki też bolą 🙈
 
reklama
Jesteś dla mnie bohaterka ! :) jak nie zwariować przy tylu pociechach ?:) powiedz czy przy takich starszych dzieciach jest lawiej ?:) mimo wszystko ?
Mogę też opowiedzieć ze swojej perspektywy. U mnie 4 dzieci w wieku 13, 11, 7, 7 m-cy i teraz 5 ciaza. Jest różnie ciągle mam ich w domu bo są w ed w chmurze już 3 rok ale przywykliśmy. Odpoczywamy razem uczymy się razem jest super bo kiedy inni siedzą a szkole my możemy podróżować i w inny sposób przekazywać wiedzę.
Cześć dziewczyny, nieśmiało się melduje. Wczoraj test z 2 kreskami (druga słabsza), dziś beta tylko 64, ale to zawsze więcej niż 5. Może jutro uda się na konsultacji online uprosic o skierowanie na betę to będę mogła zbadać w pon przyrost.

Usg mam umówione na 19.08, wie chyba dopiero po tym czasie będę miała oficjalnie potwierdzona ciążę.

Moja historia słowem wstępu:
Cykle 33-36dni, ostatni 20.06.
Historycznie to się troszkę boję bo to w sumie już 8sma ciąża by była.
1. 2009, poród 2010 - dziecko wcześniak 36tc, zdrowa, żyje, właśnie idzie do lo w chmurze.
2. 2013 - w 26tc, dziecko zmarło po 12h
Kolejne były 2014 (wszystkie)
3. Puste jajo płodowe
4. Ciąża biochemiczna
5. Ciąża pozamaciczna (zakończone wycięciem jajowodu) - wszystkie ciążę były z jednego jajnika.

6. 2021 - Ciąża biochemiczna (dało to cień nadziei że drugi jajnik z jajowodem się aktywował, ale raczej słabe nadzieje)
7. 2021, poród 2022 - młody z 38tc... zastanawiamy się c,y uda mu się jeszcze dorobić rodzeństwo bliżej jego wieku, bo starsza siostra o 12l to teraz prawie jak kolejny dorosły, młoda bardziej bawi się nim niż z nim :-)
I teraz jest cień szansy że to 8sma Ciąża, o ile będzie wszystko ok :-)

Sama mam już swoje lata, w tym roku kończę 39l, urodziłabym już jako 39 latka :-)
Ooo chmurzanka pozdrawiamy z 3 chmurkowiczow ale ze szkoły podstawowej
Cześć, trzymam kciuki ❤️
Ja urodziłam wcześniaka w 27, niestety zmarł przy porodzie… oby udało Ci się donosić ciążę :) ja mam córcię z lipca 2020 i synka ze stycznia 2023 :)
Też mam synka z 2023 ale z grudnia.
U mnie czasem na tel i bb tylko wieczorami bo w dzień lecimy z remontem. Odcinamy płyty ocieplamy dach oj jest co robić i wieczorem czasem padam na psyk . Jeszcze wizyta mi się przesunęła o tydzień u mojego gin ale idę w tym samym dniu na wizytę na NFZ żeby przynajmniej badania krwi mieć za free.
 
Też kłuje Cię tylko po jednej stronie? Który tydzień u Ciebie?
Mnie tak kuje po stronie od jajnika z którego mogło dojść do zapłodnienia - mam nadzieję, że to nie pozamaciczna... ale przełożyłam usg na 12.08 - to będę wiedziała na czym stoję, przed 11 wg wyliczeń i tak nie mam co iść jak beta podwaja się co 2 dni a cokolwiek sensownego widać przy becie 1000+ to wcześniej nie ma co iść.

Z ciąży pozamacicznej w zasadzie bólu szczególnie nie pamiętam (to nie mam porównania), ale chyba bardziej bolało, skoro to partner wysłał mnie na usg, bo coś tam wspomniałam, że boli.
 
Mogę też opowiedzieć ze swojej perspektywy. U mnie 4 dzieci w wieku 13, 11, 7, 7 m-cy i teraz 5 ciaza. Jest różnie ciągle mam ich w domu bo są w ed w chmurze już 3 rok ale przywykliśmy. Odpoczywamy razem uczymy się razem jest super bo kiedy inni siedzą a szkole my możemy podróżować i w inny sposób przekazywać wiedzę.

Ooo chmurzanka pozdrawiamy z 3 chmurkowiczow ale ze szkoły podstawowej

Też mam synka z 2023 ale z grudnia.
U mnie czasem na tel i bb tylko wieczorami bo w dzień lecimy z remontem. Odcinamy płyty ocieplamy dach oj jest co robić i wieczorem czasem padam na psyk . Jeszcze wizyta mi się przesunęła o tydzień u mojego gin ale idę w tym samym dniu na wizytę na NFZ żeby przynajmniej badania krwi mieć za free.
My to przerabialiśmy rok temu, wykańczaliśmy dom, na szczęście od grudnia mieszkamy, zostały nam drobne prace wykończeniowe w środku i w ogrodzie. Ciężko wspominam tamten czas 🫣 synek się wychował na budowie i teraz nie chce się bawić zabawkami, tylko narzędzia, wkrętarki, poziomice, śrubokręty, śrubki 😂
 
Ooo chmurzanka pozdrawiamy z 3 chmurkowiczow ale ze szkoły podstawowej
My sp przeszliśmy systemem. Do lutego córka w sumie o chmurze nie chciała za bardzo słyszeć, bo wolała mieć jako taką klasę.

Aż któregoś dnia wróciła ze szkoły stwierdzając że ma dość tych idiotow, a szczególnie idiotek całe przerwy zajmujace kible tak, że nie można skorzystać.

I tak zaczęła zauważać jednak niedogodności systemowki. Oczywiście różni ludzie reagują różnie. Ja wszelkie komentarze ucinam, że jak nie spróbujemy to się nie przekonamy, ale sp w chmurze to nawet podziwiam, sp jednak wolę by młody zaliczył w systemowce (przynajmniej pierwsze 4 kl), później się zobaczy.
 
Jejku jak ja czytam o was, o tych wczesnych porodach, ciążach niedoboszonych itp, straszne to. Ja drugie dziecko miałam obumarła ciążę ale wyszło przy 12 tyg i to był zaśniad groniasty
 
Ojj to jak mój syn ! Bardzo jest wrażliwy ,do wszystkiego trzeba go bardzo przekonywac . Tulić ,tulić . Bardzo późno się przekonał do roweru a jak już się przekonał to jest bardzo ostrożny ,powolny a chce być szybszy . Dużo zawsze potrzebuje naszej uwagi . Tym bardziej się boje ze jak pojawi się drugie dziecko to niezły kosmos będę miała ;)
ha ha moja z tego co z nią rozmawiałam to akceptuje tylko i wyłącznie siostrę brata już nie więc jak się urodzi chłopiec to nie wiem co będzie🫣
 
reklama
Do góry