reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Żeby się nie martwić zacznij liczyć ruchy. Jeżeli będziesz czuła 10 przez godzinę, to wszystko jest ok. Dzieciaczki maja coraz mniej miejsca, poza tym ciśnienie i pogoda nie sprzyjają ruchliwości 🙂 Ruchy najlepiej liczyć po posiłku na spokojnie. Moja córka np jest mega leniwa rano a potem startuje koło 11 ma chwile przerwy i popołudniu i wieczorem znowu szaleje 🙂
 
reklama
Żeby się nie martwić zacznij liczyć ruchy. Jeżeli będziesz czuła 10 przez godzinę, to wszystko jest ok. Dzieciaczki maja coraz mniej miejsca, poza tym ciśnienie i pogoda nie sprzyjają ruchliwości 🙂 Ruchy najlepiej liczyć po posiłku na spokojnie. Moja córka np jest mega leniwa rano a potem startuje koło 11 ma chwile przerwy i popołudniu i wieczorem znowu szaleje 🙂
Liczę ruchy, dziękuję :)
 
U mnie było tak 3 tygodnie temu mała miała główkę o 4 tyg większa niż brzuszek, więc gin kazał mi przyjść po 2 tygodniach na USG, bo go to niepokoiło. Tydzień temu już wszystkie wymiary były ok i waga malutkiej tak samo. W pierwszej ciąży było podobnie, różnice między brzuszkiem a główką były nawet 5 tyg, USG co tydzień i martwienie się. Mała urodziła się z normalnymi wymiarami, 3100 i 10 pkt. Także temu USG nie ma co tak do końca wierzyć.
 
A ja byłam u lekarza i nagle dzisiaj lekarz marudził, że mała ma za krótkie kończyny. No wiem o tym, ale co mam zrobić ;(

u mnie z kolei brzuszek 2 tyg. w tył i wagowo też ciut mniej, ale ostatnio inna niż prowadzący lekarka powiedziała, że to są uśrednienia do norm i Mam się nie martwić, bo może być długa po prostu i że są dzieci kuleczki i są długie, które są trochę poza normą w badaniach, a rodzą się zdrowe i wymiarowe:)Twoja mała na pewno będzie jak należy!
 
My tez po usg - waga 2030 . Szyjka 2,6 . Według lekarza powinnam dotrwać - zobaczymy .
Jak zobaczyłam stopę koło głowy to się przeraziłam - ale podobno dzieci tak robią 🤣🤣🤣🤣
IMG_6719.JPG
 
Miałam ostatnio ze 2 noce prawie nieprzespane, więc sobie tłumaczyłam, że odsypia. Co ciekawe, Mąż był kilka dni w szpitalu i wtedy właśnie Maluch był taki mało kontaktowy, dużo spał. Jak Mąż wrócił to Hubert znów jest bardziej aktywny. Może brakowało mu Taty, ale to byłoby niezwykłe moim zdaniem, że przez to mogło zmienić się Jego zachowanie. Teraz jest bardziej ruchliwy czyli ruszać się rusza to jest okej, ale to już nie to co było w znaczeniu kontaktu czyli ja go wołam, kładę ręce a On przychodzi i głaskam go. Może inaczej leży, skrzyżował nóżki rączki itd. i już nie może tak na zawołanie wypiąć się tam gdzie kładę rękę. Mam nadzieję że to jest ta przyczyna a nie jakiś zły objaw.

Ja już kilka razy zauważyłam ze jak ja się przemecze któregoś dnia, w sensie mam taki intensywniejszy dzień albo zarwana noc to zazwyczaj półtora dnia do dwóch kolejnych mały jest spokojniejszy ...

A co do wymiarów- u mnie mały ma główkę większa o dwa tygodnie i brzuszek tez miał a ostatnio się chyba unirmowalo. W 32tc+4 ważył 1850g. Lekarz mówił żeby się nie martwic większa główka bo może tka po prostu być :)
 
Dzięki dziewczyny za wsparcie ;) Po prostu napisałam tego posta o tych konczynach, bo lekarz tak mi to powiedział, jakby miał do mnie o to pretensje. Ja wiem, że dzieci mają różne wymiary, ale tak się przyczepili tych krótkich kończyn, że poslali mnie między innymi do genetyka. Mała też miała zastawke trojdzielna niedomknieta, ale jest okej teraz. A ona raz ma te kości za krótkie 3 raz 2 tygodnie ale cały czas rosną. A kwestia wzrostu na pewno po rodzicach. Mąż ma 156 cm 😂😂😂
 
reklama
Do góry