reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Dziewczyny kupiłam dzisiaj detektor Soline B. Długo z mężem krecilismy żeby znaleźć ale po 30 minut udało się znaleźliśmy dzidzie tętno ok 160. Bardzo trudno złapać bo dzisiaj 10 i 1 dzień ale uspokoiłam się w końcu!
 
reklama
Ale żebym mogła jeszcze pójść i to zwymiotowac a tu nic muli stoi wszystko w gardle ciepła herbata mi tylko z cytryna pomaga mogła bym ją pić cały dzień frejfruty i Nektarynki i kanapki z pomidorem i zupa pomidorowa ot moje żywienie :(



f2w3yx8ddfik96xs.png


klz9io4peyu1d27x.png
pomidorowa i kanapki z serem i pomidorem jadłam przez całą pierwszą ciążę- na synka mnie tak te pomidory męczyły:)
 
Karolina u mnie 12+1 dziś :) jeszcze troche i zacznę 2 trymestr :)
Przeziernosc to odległość między tkanka podskórna a skóra na wysokości fałdu karkowego gdy jest zbyt duża to może to świadczyć o zespole downa.
Ja schudłam 3kg, dziś się zdążyłam i jest 61kg a miałam moment ze było 64 na początku ciąży :/ moja lekarka będzie marudzić... o 11 mam wizytę to zobaczymy co powie :)
Ja jem wszystko i potem wszystkim wymiotuje, do tego dziennie głowa mnie boli, szczerze nam już dość :( jestem tym zmęczona. Pierwsza ciąża była praktycznie bezproblemowa dla mnie a teraz czuje się koszmarnie :(
Milii nie zawsze ale czasem jak kichne to tak zakłuje, ze boje się wyprostować :)
właśnie byłam na wizycie ostatnio i rozmawiałam z lekarka moja- bo była przy moim porodzie, rodziła ze mną, bo mąż nie zdążył dojechać:)i pamięta mój poród, szybki był, ale skurcze mega mocne. i wie, że w pierwszej ciąży byłam w świetnej formie, czułam się super, i miałam mnóstwo sił i energii, a teraz dętka. Więc mówi:,,widzisz jak natura wie co robić, jakbyś pierwszą ciążę miała trudną -jak teraz to tak szybko byś się nie zdecydowała na dziecko, a a tak urodzisz i będziesz miała już z głowy". My nie chcemy już więcej dzieci-2 to nasz cel:)ja też mam kiepską formę,ale dziś już 13+2, wię 2 trymestr mam nadzieję przyniesie więcej sił.
 
Dziewczyny kupiłam dzisiaj detektor Soline B. Długo z mężem krecilismy żeby znaleźć ale po 30 minut udało się znaleźliśmy dzidzie tętno ok 160. Bardzo trudno złapać bo dzisiaj 10 i 1 dzień ale uspokoiłam się w końcu!
Czasami trzeba ta sondę przyłożyć jakby pod kątem to szybciej łapie i ja smaruje brzuch oliwka wtedy szybciej wylapuje tetno
 
Poszłam okazało się że miałam na 10 dobrze ze sprawdziłam... Z minusów mam zapalenie pęcherza plus infekcje dostałam to lekarstwo Maerol czy jakoś tak plus globulki. TSH mam sprawdzić za 4 tygodnie jeżeli będzie takie wysokie to mam zacząć brać Eutyrox, Duphaston skończyć opakowanie i więcej nie muszę.
Co do dzidziusia powłoki brzusznej pełne kręgosłup calutki, przrziornosc 0.2 czyli bardzo dobrze, nosek widoczny bardzo wyraźnie, mózg wszystko ok, rączki nóżki wszystko ok. Termin 28 lutego dzisiaj 13+1
Maz chyba 3 razy pyta jaka płeć, a doktor go w końcu opieprzyla że pierw to jest ważne teraz dla niej, I chyba mała to usłyszała i się odwróciła do taty tylkiem tak zaczęliśmy się wszyscy śmiać do rozpuku. Wiergala strasznie aż mąż się dziwił że ja tego nie czuje.

PS. Co do tych Limfocytow mam się nie przejmować, bo nie mam limfonobii czy jakoś tak bo krwinki białe w normie, ale mam po 16 tygodniu badania powtórzyć.
IMG_20190823_132933.jpg
IMG_20190823_132938.jpg
IMG_20190823_133023.jpg
 
reklama
Do góry