reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

To cała ciążę żyliście w ogromnym stresie. Szok ! Dobrze ze skończyło się to happy endem
No niestety ale było minęło, najważniejsze że zdrowy się urodził [emoji6] te wizyty u genetyka zawsze nas uspakajaly i dawały nadzieję, że maluch rozwija się dobrze [emoji3526] no ale już miałam np podstawy czym się kierować przy wyborze szpitala do porodu. Z młodym to w ogóle wychodzily perypetie bo pod koniec ciąży podejrzenie niedroznosci jelit a jakby z tym się urodził to od razu operacja a jednocześnie tego nie zdiagnozujesz na 100% w ciąży
 
reklama
Ja mam w 13t1d, bo niestety nie było wcześniej wolnych terminów i to już jest na ostatnia chwile. Bierz ten 12+3 :)
też mam 13+1 wypada 28.08 :) A dziewczyny, powiedzcie, czy u Was też lekarz najpierw robi usg, a potem wysyła na badania krwi i dopiero wtedy (po około 3 tygodniach) określa jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób? To moja 1 ciąża, jeszcze nikt z rodziny i znajomych nie robił prenatalnych, a mi udało się znaleźć lekarza w mojej mieścince który robi prenatalne i zastanawiam się czy to wszędzie tak wygląda?

Rosół to spoko ja jak kiedyś ktokolwiek robił watróbkę uciekała z domu bo nie dawałamrady w domu usiedzieć z tego smrodu. A ostanio siedziałam w kuchni i wąchałam watróbkę z cebulką i ślina mi leciała :D teściowa chciała mi wcisnąć a ja twardo, że nie zjem ale pachniało pięknie. A najlepszym dla mnie zapachem jest surowe mięso i pobyt w mięsnym :D hahahaha
To dopiero! Chyba jako jedna z nielicznych lubisz zapach surowego mięsa w ciąży :D Mi zapachy są raczej obojętne. Ale wyobrażam sobie jak wąchasz w mięsnym mięcho i ludzie Ci się przyglądają :D
 
też mam 13+1 wypada 28.08 :) A dziewczyny, powiedzcie, czy u Was też lekarz najpierw robi usg, a potem wysyła na badania krwi i dopiero wtedy (po około 3 tygodniach) określa jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób? To moja 1 ciąża, jeszcze nikt z rodziny i znajomych nie robił prenatalnych, a mi udało się znaleźć lekarza w mojej mieścince który robi prenatalne i zastanawiam się czy to wszędzie tak wygląda?

Ja w pierwszej ciąży robiłam tylko usg i wyszło bardzo niskie ryzyko więc nie zdecydowałam się na pappa. Ale w tej ciąży od razu zdecydowałam się na oba i mam iść wcześniej, żeby na usg był już wynik. Podobno wyniki z krwi można już od 10 tygodnia wykonywać.
 
Też właśnie tak czytałam że można wcześniej. Hmmmm... Nie wiem czy zadzwonić do niego i dopytać, czy lepiej nie podważać jego metody póki co. A pozostałe dziewczyny? Jak u Was?
 
Też właśnie tak czytałam że można wcześniej. Hmmmm... Nie wiem czy zadzwonić do niego i dopytać, czy lepiej nie podważać jego metody póki co. A pozostałe dziewczyny? Jak u Was?
Jak wyżej miałam wskazania do pappa i szło wg zaleceń najpierw usg potem pappa. Sama z siebie na pappa bym nie poszła bo wiele się wtedy nasluchalam na temat wiarygodności tych badań, zwłaszcza jeżeli macie plamienia albo bierzecie duphaston to ich robienie traci sens. Pamiętam dziewczyny z wynikiem 1:25 ryzyka ZD rodzace zdrowiutkie dzieci, no pewnie zestresowane.
 
Hej dziewczyny.Bylam dzisiaj na USG.wg OM ciąża 9 tyg i 2 dni.Widoczny pęcherzyk z echem zarodka, wg USG to 6 tydz i 6 dni.Brak akcji serca zarodka. Jutro jadę na betę do szpitala ,ale ginekolog nie dala mi złudzeń że to koniec ciąży.Uslyszalam to już 2 raz w ciągu 2 lat.Chce Wam życzyć dużo zdrowia i trzymam kciuki żeby Wam się udało.Szczescia dziewczyny!
 
Hej dziewczyny.Bylam dzisiaj na USG.wg OM ciąża 9 tyg i 2 dni.Widoczny pęcherzyk z echem zarodka, wg USG to 6 tydz i 6 dni.Brak akcji serca zarodka. Jutro jadę na betę do szpitala ,ale ginekolog nie dala mi złudzeń że to koniec ciąży.Uslyszalam to już 2 raz w ciągu 2 lat.Chce Wam życzyć dużo zdrowia i trzymam kciuki żeby Wam się udało.Szczescia dziewczyny!
 
reklama
Dziewczyny, myślicie, ze na prenatalnych poznamy już płeć? Czy raczej nie ma szans? Bo ja już się napaliłam, ze 29go będę wiedzieć :D
 
Do góry