reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Cześć Dziewczyny! Mam pytanie, jestem w 11 tygodniu i okazało się, że mam krwiaka 5x3 cm. Ginekolog przepisał mi cyclonamine na powstrzymanie krwawienia. Czy któraś z Was też to brała? Trochę się boję, że zatrzyma mi krwawienie i ten krwiak się nie opróżni, a będzie tylko rósł w środku.... Oprócz tego biorę duphaston i luteine dopochwowo.
Lekarz powiedział, że mam 50% szans, że wszystko skończy się dobrze, muszę leżeć i czekać.
Hej, ja mam krwiaka 1,6x1,6cm i biorę 3x duphaston, nospe i 2x luteinę dopochwowo. Leze cały czas, tylko wstaje do toalety i wziąć jedzenie itp. Tobie tez tak radzę!! Lez cały czas płasko, nie ma wyjścia.. :( tez jestem w 11 tygodniu. O cyclonaminie nie słyszałam, a w pierwszej ciąży tez miałam krwiaka, ale od samego początku i poroniłam w 9tyg. Miał wtedy wielkość 7x4,5cm :/
 
reklama
Myślę że lekarz wie co robi. Też mam krwiaka ale ponoć jest malutki i nic na to nie dostałam. Może sam się wchłonie albo pęknie i wtedy mam nie panikować. No i mam zakaz noszenia córki. Wiadomo jak to jest w praktyce z rocznym dzieckiem ;-)
A kiedy masz kontrole, żeby zobaczyć czy krwiak się wchłonął czy może rośnie? Mega dziwne, ze nie kazał Ci leżeć. To jedyna metoda na krwiaka niestety.
 
Hej! W którym t+d idziecie na USG prenatalne ? Bo ja mam dwa terminy zarezerwowane i nie wiem który wybrać, mam 12+3 i 13+3.
 
Nie myje borówek ze zwykłego lenistwa. Praktycznie od zawsze. Malin i jeżyn kupowanych w sklepie zreszta też nie, bo nie lubię takich mokrych.
Mam tez w domu 2 koty, po których sprzątam kuwetę.

Natomiast mam znajomą, która trzęsła sie nad wszystkim a toksoplazmoze zlapała od prawdopodobnie niedogotowanego mięsa.

O kurczę, zazdroszczę podejścia. A miałaś przebyte tokso?
 
Ja odnoszę wrażenie że tutaj nie można pisać to co ma się na myśli bo odrazu jest to atak. Jeśli ktoś nie umie zrozumieć że ile jest ludzi tyle opinii i nie trzeba się z tym zgadzać i można robić po swojemu to nie wiem o czym pisać, Trzeba tylko klepac po ramieniu i mówić tak jest, masz rację.
Po co drążyc temat. Bylo minelo
 
Dziewczyny co ile macie wizytę ja w pierwszej ciąży miałam prywatnie co miesiąc.. Teraz chodzę do innego lekarza dziś była moja 2 wizyta u niej i dalej każe przyjść mi za tydzień mówi że wszystko dobrze termin na 23 Marca kartę ciąży założyła.. To po co te wizyty co tydzień jednak trochę to kosztuje 150 zł co tydzień plus 100 badania.. Powiedziała tylko że później będzie co 2 tyg..myslicie żeby zmienić lekarza do końca ciąży tak wizyty co tydzień dwa.. Sporo by wyszło jak wszystko jest dobrze
Pierwsza wizyte miałam w 6t1d i nastepna planowana za miesiac.. nie wiem po co tak często.. tak jak mówisz to kosztuje przecież
 
reklama
Też się zdziwiłam że już słyszę bo w instrukcji że od 12 tygodnia A czasem 14 A Ja spróbowałam i pięknie już słychać. Widziałam na yt że już od 7tygodnia dziewczyny usłyszały serduszko.
A jaki masz doppler? Ja mam ten że zdjęcia

Tutaj na miejscu mam dwie siostry. Mnie narazie nie ciągnie do powrotu do Polski, wyjechalam jako samotna matka bo naprawdę ciężko było samej i tu mi się lepiej żyje poprostu.Zobacz załącznik 1007978Zobacz załącznik 1007979
A czy mozna sprawdzic tym urządzeniem ile wynosi tętno, czy tylko że jest? ;)
 
Do góry