reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Ja się pytałam mojego lekarza i powiedział że jeśli z plodem jest wszystko ok to nic się nie stanie a jeśli ma coś się stać to bez względu na to czy polecę czy nie to może się coś wydarzyć. Ja nie będę miała długiego lotu koło 50 min z Danii do Poznania więc lecę w czwartek :) oczywiście mam trochę obawy ale tak samo mam je jak chodzę do pracy a pracuje fizycznie także mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :)
i mam jeszcze do Was pytanie. Czy ktoraś z was ma w planach wakacyjny lot samolotem? Mamy wykupione wczasy od 12 sierpnia. Słowa Pani doktor: ja nie lubie jak Wy latacie samolotami w ciaży, chociaż jak wszystko jest dobrze to nic się stać nie powinno. Diewczyny latają na potęgę i nic się nie dzieje. Lepiej teraz niż w późniejszej ciaży gdzie jest już płyn owodniowy, gdzie mogą wody odejść pod wplywem ciśnienia. Później bym nie pozwoliła. a teraz.... no leć :-)

co wy na to? jakie są Wasze opinie i doświadczenia.
 
reklama
OK dzięki. Dobrze ze zapytałam. A znacie się na wynikach tarczycy? Mam 3.7 i lekarz przepisał tylko 25mg. Nigdy wcześniej nic nie brałam i nie miałam problemów z tarczyca. Ciekawa jestem czy te tabletki coś pomogły.
A tylko tsh badalas?
Ja ogarniam tarczyce poza ciąża, w ciąży się zgubiłam [emoji12]
Moj endo utrzymuje moja tarczyce na poziomie do 2 bez ciazy, w okolicy 0-1 w czasie ciazy. Ja biore juz tyroksyne 6 lat i potrafi skakac nawet przy stalym leczeniu, w ciazy tymbardziej. Dobrze, że dostalas leki :)

Dodam, że w ciazy biore 125 mg, ale tym sie nie sugeruj, bo kazdy przypadek jest inny i podobnie jak Ty 6 lat temu startowalam od niskiej dawki.

A bierzesz witaminy?? Moj endo przepisal mi w ciazy jod, ale ta sama dawka jest w pregna plus wiec sie suplementuje pregną, bo tu jest i jod i wit.d i kwas foliowy itd.
@m-madzix a skończyło Ci tsh w ciąży? Zawsze słyszałam że na początku szybuje w górę, a ja tydzień przed owulacja zwiększyłam dawkę letrox bo tsh miałam 2,5 i lekarz mi przepisał 100 z 75, wczoraj badalamtsh 1,5 czyli opanowana narazie?
 
i mam jeszcze do Was pytanie. Czy ktoraś z was ma w planach wakacyjny lot samolotem? Mamy wykupione wczasy od 12 sierpnia. Słowa Pani doktor: ja nie lubie jak Wy latacie samolotami w ciaży, chociaż jak wszystko jest dobrze to nic się stać nie powinno. Diewczyny latają na potęgę i nic się nie dzieje. Lepiej teraz niż w późniejszej ciaży gdzie jest już płyn owodniowy, gdzie mogą wody odejść pod wplywem ciśnienia. Później bym nie pozwoliła. a teraz.... no leć :-)

co wy na to? jakie są Wasze opinie i doświadczenia.
Ja wszędzie słyszałam, I moje koleżanki w ciąży co bardzo dużo latają, że 2 trymestr I 3 jest bezpieczny, że 1 może dojść do komplikacji nie wnikalam w to dokładnie jakie są skutki uboczne myślę że znajdziesz w internecie, sama z tego powody wracam z Norwegii samochodem 30h nie samolotem 2h. Moja kumpela lata bardzo dużo to Mo kiedyś powiedziała że na loty najlepszy jest 5 miesiąc a z dzieckiem najlepiej po 3 miesiącu. Doczytaj, lekarz zabronić Ci nie może, nie powie że to szkodliwe bo można zrzucić na samolot a dzidziuś mógł mieć jakieś wady, na tym poziomie nie jest w stanie ocenić czy dzidziuś w 100% jest zdrowy, przynajmniej mi się tal wydaje, to też chod
 
Marcela ja wylatuje w poniedziałek :)
Latanie w ciąży jest bezpieczne. Każdy mądry ginekolog p tym powie. Ona może sobie nie lubić ale to chyba bardziej o nią chodzi.
Co do tego 1 trymestru to chodzi o samopoczucie mamy. Plodoei się nic mie stanie.
 
A tylko tsh badalas?
Ja ogarniam tarczyce poza ciąża, w ciąży się zgubiłam [emoji12]
@m-madzix a skończyło Ci tsh w ciąży? Zawsze słyszałam że na początku szybuje w górę, a ja tydzień przed owulacja zwiększyłam dawkę letrox bo tsh miałam 2,5 i lekarz mi przepisał 100 z 75, wczoraj badalamtsh 1,5 czyli opanowana narazie?
Ft3 mam 5 i Ft4 16. Ale to zupełnie nie mam pojęcia czy dobrze czy nie, w normalnych widelkach się mieści, nie wiem czy ciążowe są inne?
 
A co w tym modnego? Mój był i noe wyobrazam sobie inaczej. Kazdy robi jak uważa. A to nie ma nic wspólnego z modą, ja potrzebowałam jego wsparcia i był i mi je dawał. Chociaż może sam w to wątpił momentami, gdy nie wiedzial jak może ulzyć w bólu. Ale dla mnie był niezbedny.
Bo jest to moda, jeszcze z 20 lat temu nie było można z kimś rodzic, często takie osoby przeszkadzają położonym i lekarza a nie mają żadnego wpływu medycznego, ale dobrze ze jest taka możliwość i że kobiety które potrzebują takiego wsparcia mogą je dostać.
 
i mam jeszcze do Was pytanie. Czy ktoraś z was ma w planach wakacyjny lot samolotem? Mamy wykupione wczasy od 12 sierpnia. Słowa Pani doktor: ja nie lubie jak Wy latacie samolotami w ciaży, chociaż jak wszystko jest dobrze to nic się stać nie powinno. Diewczyny latają na potęgę i nic się nie dzieje. Lepiej teraz niż w późniejszej ciaży gdzie jest już płyn owodniowy, gdzie mogą wody odejść pod wplywem ciśnienia. Później bym nie pozwoliła. a teraz.... no leć :-)

co wy na to? jakie są Wasze opinie i doświadczenia.
Hmm mi się wydaje że zależy. Jak np plamisz to na 100% bym nie leciała, jak wszystko dobrze to chyba ok ja w pierwszej ciąży leciałam i było ok. Po poronieniach unikam wszystkiego co może mieć choć małe ryzyko. Wydaje mi się że gdybym miała lecieć to 2 trymestr jest najlepszy.
 
reklama
Ft3 mam 5 i Ft4 16. Ale to zupełnie nie mam pojęcia czy dobrze czy nie, w normalnych widelkach się mieści, nie wiem czy ciążowe są inne?
Wyczytałam że ciążowe inne, wyższe widełki. To procentowo musisz sprawdzić w kalkulator że tarczycy ile to procent w stosunku do widelkow z danego laboratorium, poza ciążą idealnie jest 60% i żeby ft3 i ft4 były zbliżone procentowo a jak to wygląda w ciąży właśnie nie wiem, dopiero wnikam [emoji6] bo w zwykłej normie wyszło mi teraz 80% dla ft4 czyli jakoś tak dużo.
 
Do góry