reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.. żeby odmówili badania wystawionego na nfz. Może zadzwoń na jakąś infolinię NFZ i się zapytaj czy mają do tego prawo .
Dokładnie też bym tak zrobiła, bo jak się nie upomnisz to będą tak bez karnie robić, jedna wielka mafia. W No może jest do dupy służba zdrowia ale ja wszystko jasne, płacisz za wszystko chyba że jesteś w ciąży to wtedy nie płacisz, jeżeli przekraczasz 1800nok rocznie zwraca Ci to skarbowka. Szpitale nie płacisz, ciężkie przypadki raki robią wszystko odrazu, nie czekasz na jakieś badania pół roku, ale znowu jeżeli chodzi o złamania, to lepiej jechać do Polski, słyszałam o przypadkach że dziewczyna czekała 3miesiace po wypadku na operację obojczyka, musieli łamać od nowa i cały horror przechodziła od nowa... Stan nie zagrażający życiu odsowany jest na bok.
f2w3gov37znp1hsr.png
 
reklama
Dziewczyny a moje objawy, delikatne kręcenie w głowie plus takie niby jest mi nie dobrze ale nie aż tak żeby zygac? To też będa mdłości?
f2w3gov37znp1hsr.png
 
Bo to są mdłości a nie wymioty. Nie zawsze przy mdlościach trzeba wymiotować. Ciesz się,że masz tak łagodne te mdłości.
Dziękuję to się cieszę, mam przyjaciolke która jest w magic prpcemcie chyba 0.1% co zyga druga cała ciąże, a przy drugiej to aż do krwi na początku się zdarzało i jeszcze teraz cukrzycę jej wykryli.
f2w3gov37znp1hsr.png
 
Bo tak mi na wstępie położna mówiła, i że narazie będę tylko mieć takie spotkanie około godziny, o historii chorób mojej i partnera itp. Więc tak pomyślałam zresztą jak patrzę się na fora to dużo dziewczyn tak miało że około 12/11 tygodnia. Ale wcale się nie pogniewam jak zrobią echo szybciej
Jest pierwsze usg miedzy 8 a 12 tygodniem i drugie ok. 12 tygodnia i dlatego oni czasem lacza to w jedno. Moze zapytaj poloznej o Vitaliteitsecho, czy moga ci je zrobic przed 12 tygodniem ;) Podstawowe ubezpieczenie pokrywa koszt tego usg. Powodzenia!
 
W Norwegii robią w 18 tygodniu, ale serce słuchają od 13, bo od wtedy to urządzenie wylapuje ;) też nie masz co liczyć na żadne badanie krwi, mi tylko potwierdzili że jestem w ciąży z moczu, a położna też pogadanka, zdziwiona że byłam bo one przyjmują wtedy jak serduszko słychać, za każdym razem każe przynosić próbkę moczu i sprawdza papierkiem czy nie ma bakterii.
Ponoć maja bo to za dużo badań na raz. Powiedzieli, ze nie muszę robić tych płatnych robić. Olać przeżyje jakoś. Ale zdenerwowałam się
Ja będę chciała extra badania robić, tak dla pewności, ciekawe co mi tu na to powiedzą, ale w sumie płacę więc wara im...
 
reklama
W Norwegii robią w 18 tygodniu, ale serce słuchają od 13, bo od wtedy to urządzenie wylapuje ;) też nie masz co liczyć na żadne badanie krwi, mi tylko potwierdzili że jestem w ciąży z moczu, a położna też pogadanka, zdziwiona że byłam bo one przyjmują wtedy jak serduszko słychać, za każdym razem każe przynosić próbkę moczu i sprawdza papierkiem czy nie ma bakterii.
f2w3gov37znp1hsr.png
Matko i corko... od tej chwili przestaje narzekac na sluzbe zdrowia w Holandii!
 
Do góry