reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny. Czytam Was już od jakiegoś czasu. Gratuluję wszystkim ciąży, jak sądzę w większości przypadków są planowane i wyczekiwane, Wtedy tym bardziej cieszę się z Wami, że już się udało :)
Ja z mężem staraliśmy się od stycznia. Generalnie nie jest to długo, ale zużyłam chyba z milion testów w międzyczasie:D
Ostatnią miesiączkę miałam 28 maja, podejrzewam, że do zapłodnienia doszło 12.06 lub 17.06. Jak to mówią złote rady typu: "powinniście się mniej starać" ( o matko jak mnie to denerwowało, jak można starać się mniej, kiedy CHCESZ?!?) można wsadzić sobie do kieszeni, ale oczywiście u mnie się potwierdziła. Tego miesiąca jakoś zmęczeni tym wyliczaniem i całą spiną a przede wszystkim ciążą mojej koleżanki w pracy (niespodziewaną, ma już 'odchowane' dzieci) sprawiły, że nie chcąc robić w pracy problemu postanowiliśmy troszkę odsunąć planowanie. Do tej pory nie wyszło więc teraz już bez liczenia, bez świec i innych dziwactw typu "spluń przez plecy dwa razy" :oo::oops: po prostu kochaliśmy się kiedy mieliśmy ochotę. I bach! Okres powinnam dostać 24.06. ale jakoś nie zauważyłam spóźnienia i dopiero 28 zrobiłam. test 2x dwie kreski, hcg: 1539.
08.07 byłam u ginekologa. Prywatnie. Zapłaciłam za wizytę 170 zł i tak szczerze... Wyszłam rozczarowana jak nigdy. Badan ie usg: lekarz powiedział że jest pęcherzyk, ale tu nic nie widać żeby coś w środku było. Po zbliżeniu stwierdził że jednak jest, ale tylko ciałko żółte. "To wie pani, to z tego może nic nie być". Ja spanikowana, już mi słabo, siedzę później na tym fotelu, czekam co on powie, a ten zaczął mnie namawiać na prenatalne, żeby koniecznie z jego świstkiem jechać do Białegostoku (mieszkam na Podlasiu) i wykonać badanie za 300 zł. Mówię mu, że jak zrobię wszystkie badania prywatnie (koszt około 300 zł) i jeszcze przyjdzie mi robić prenatalne (które generalnie nic nie wniesie prócz stresu jeśli okaże się że coś może być nie tak) to trochę drogo (w głowie policzyłam jeszcze wizyty u niego). A on mi tłumaczy, że 300 zł to nic, że 300 zł to jego jedno tankowanie, to jedna wizyta jego żony u fryzjera. Zjeżył mnie bo 10 minut mówił o badaniu, którego nie planuję za bardzo robić, a na pewno nie chcę planować go w momencie, kiedy nie wiem "czy coś z tego będzie"! Żeby zmienić temat zaczęłam pytać go, czy mając problemy z żelazem (robię regularnie morfologię i jak coś nie tak to lekarz przepisuje mi na receptę żelazo) muszę teraz sprawdzić poziom i coś brać, a on na to, żebym przeczytała o tym sobie w internecie. O matko. Ręce mi opadły. Kazał przyjść za 1,5 miesiąca i najlepiej z umówioną wizytą na prenatalne.
Nie wiem dziewczyny, czy tylko ja go źle oceniłam, czy może zauważacie, że gdzieś miał rację? Mój mąż mówi, że możemy zrobić te prenatalne, no ale wkurzył mnie, że nie mówił o dziecku, nie uspokoił mnie, a jeszcze mi z prenatalnymi wyskakuje. Termin kolejnej wizyty też mnie zaskoczył.
Ostatecznie, postanowiłam umówić się na NFZ, jutro mam wizytę. Mam nadzieję, że zleci mi jakieś badania i wykona USG na którym będzie już coś widać. Chociaż zarodek,...
Jakoś już nie widzi mi się leczyć prywatnie. Wolę te pieniądze przeznaczyć w późniejszym czasie na dziecko.
Co Wy o tym sądzicie?
Witaj. Tez jestem z Podlasia. U jakiego konowala byłaś? A teraz gdzie się umówiłas? Dodam jeszcze ze w tym samym dniu miałam co ty ostatnią @ :-) :) .
 
Hej ! Chciałabym do Was dołączyć :) Miesiączkę powinnam dostać we wtorek ale już dziś zrobiłam test i wyszła druga blada kreseczka <3 jutro rano idę na betę, mam za sobą ciąże biochemiczną w kwietniu więc doktorek kazał przyjsc od razu po pozytywnym teście po leki na podtrzymanie. Narazie jestem pełna strachu :( mam nadzieję, że nie będzie powtórki z kwietnia :( ... Po za tym mam dwóch synków jeden ma 7 a drugi 2 latka :)

PS. Termin porodu wychodzi mi w dzień moich urodzin ... mam nadzieję że to dobry znak <3
Gratuluję i powodzenia tym razem :-) :)
 
Dziękuję :*
Ja generalnie żadnych badań jeszcze nie miałam, jedynie pozytywne testy pierwszy zrobiłam 4 dni przed spodziewana miesiączka która do tej pory nie przyszła, nie było plamien nawet ani nic. Z objawow to piersi mocno urosły oraz wilczy apetyt. To w sumie tyle:D

Pozdrawiam :*
 
Z rana Beta zrobiona. Do 16:00 wynik.
Proszę o trzymanie kciuków !!!!

ckaiflw1vqq2pauu.png


02.07 - Beta 14,5
05.07 - Beta 32,1

Teraz powinna wynieść Ok 1000 [emoji1307][emoji1307]
 
@Urszula9 nie rozumiem osób, ktore mowia ze badania prenatalne nic nie zmienia.. zmienia i to dużo.. ile operacji robi się jeszcze w łonie matki bo wyjdą jakieś choroby, które można operować..lekarz wtedy też ogląda bardzo dokładnie serce dziecka, które właśnie może mieć wady, które można zoperowac. Albo ktoś na Was będzie czekać odrazu po porodzie. Ja w pierwszej ciazy robiłam takie badania i teraz też zamierzam, a 300 zl za usg plus 200 za testy to wcale nie jest drogo.
 
Ja też robiłam USG prenatalne i w tej ciazy również zamierzam. Ryzyko zespołu Downa, mierzone przepływy , badane serce.. to na prawdę może pomóc w ewentualnym leczeniu.
 
Dziękuję :*
Ja generalnie żadnych badań jeszcze nie miałam, jedynie pozytywne testy pierwszy zrobiłam 4 dni przed spodziewana miesiączka która do tej pory nie przyszła, nie było plamien nawet ani nic. Z objawow to piersi mocno urosły oraz wilczy apetyt. To w sumie tyle:D

Pozdrawiam :*
Gratulacje :) oby ciąża była lekka i przyjemna [emoji14]
 
reklama
Zmaga się któraś z Was z trądzikiem? Jak sobie teraz radzicie? Wiadomo ,że nie można stosować leków z przed ciąży, a stan skóry jest coraz gorszy.. może macie jakieś domowe sprawdzone metody?
 
Do góry