reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamusie 2017

Dziewczyny mam pytanie, jakie macie metody uspokajania dziecko? Jesli widzicie ze nerwowa je albo po ruchach raczkamj i nozkami ze jest nerwowe. Co wtedy robicie jesli dotychczasowe metody zawodza...
Jja szukam powodu placzu:
-cycus
-zmiana pieluszki
-ssanie wiec daje smoczek ( wtedy puszcza mi cycka i nie je, albo trzyma brodawke niby rusza a nie ciagnie) (spokojnie jak jest glodny a dam smoczek to placze po sek bo nie leci [emoji16] )
-odbicie wiec na raczki do pionu (moj raczej nie ulewa bardzo rzadko i tylko sie denerwuje ze cos mi zaleglo albo tak cisne na kupke a to bek)
-jak brzuszek i cisnie na kupke to czekam az zrobi trochę poplacze sam, troche go wezme przeloze przez kolana po pleckach pomasije, troche go sprubuje odbic bo czasem to bek a nie kupka i oo..

Jak tam po tej wodzie jak to w koncu sie skonczylo? Dajesz jeszcze malemu? karmisz.dalej piersia ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie czytam wszystkiego bo za duzo ale dlaczego uzywacie laktatorow by podtrzymac/ wymusic laktacje? Mi obie polozne mowily zeby przystawiac dzuecko i przystawiac chocby pare kropel mleka wymemlało... lekarka mowila ze jak nie wypije calego cyca to odciagnac ale polozna powiedziala ze nie bo organizm sam wie ile mleka ma wyprodukowac i nie mam odciagac. A od 2 osob ktore uzywaly laktatora uslyszalam ze mleko i tak zaniklo... moze w slinie dziecks cos jest ze pobudza produkcje a laktator jednak to tylko maszynka... ?
Mnie nadal bola piersi - sutki mam czerwone i bolesne ale bola tez cale piersi po karmieniu - jak mleko nachodzi? To bardzo boli ale daje rade...

W poniedzialek skonczylam połog i chcialam sprobowac barabara i sie zdziwilam... jestem tak zacisnieta w srodku ze nie da rady... mialyscie tak? Kiedy to minie? To kolejna rzecz ktora mnie zaskoczyla... bo ból piersi od karmienia tez mnie zaskoczyl nikt mi tego nie powiedzial... :/
 
Nie czytam wszystkiego bo za duzo ale dlaczego uzywacie laktatorow by podtrzymac/ wymusic laktacje? Mi obie polozne mowily zeby przystawiac dzuecko i przystawiac chocby pare kropel mleka wymemlało... lekarka mowila ze jak nie wypije calego cyca to odciagnac ale polozna powiedziala ze nie bo organizm sam wie ile mleka ma wyprodukowac i nie mam odciagac. A od 2 osob ktore uzywaly laktatora uslyszalam ze mleko i tak zaniklo... moze w slinie dziecks cos jest ze pobudza produkcje a laktator jednak to tylko maszynka... ?
Mnie nadal bola piersi - sutki mam czerwone i bolesne ale bola tez cale piersi po karmieniu - jak mleko nachodzi? To bardzo boli ale daje rade...

W poniedzialek skonczylam połog i chcialam sprobowac barabara i sie zdziwilam... jestem tak zacisnieta w srodku ze nie da rady... mialyscie tak? Kiedy to minie? To kolejna rzecz ktora mnie zaskoczyla... bo ból piersi od karmienia tez mnie zaskoczyl nikt mi tego nie powiedzial... :/
U mnie długa historia. Spadek wagi po powrocie ze szpitala (mimo, że tam przybierala), karmienie w nakładkach. Potem mi się młoda na cycki obraziła, więc żeby dawać jej moje mleko musiałam przesiąść się na laktator.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anik o nakladkach tez slyszalam ze pogarszaja laktacje... ale jesli z bólu je użylas to rozumiem bo tez mialam taki pomysl by sie ratowac ale wtedy dostalam lano maść i przetrwalam choc zaciskalam zeby jak przy skurczach porodowych...
 
Cześć dziewczyny, mam termin na czerwiec ale chciałabym się Was zapytać jak prawidłowo rozkręcić laktacje. Wide że są tu doświadczone mamy w karmieniu dlatego pytam.
Czy przykładać malucha do obu piersi podczas 1 karmienia raz tu raz tu, czy najpierw musi jedną że tak powiem opróżnić i następnie jeszcze do drugiej dostawić. Jakie mogą być najdłuższe przerwy między karmieniami ? Może macie jakieś swoje rady?
Mam już dziecko i wiem że jestem w stanie karmić bez nakładek, laktatora bo mleka było dużo aż samo z piersi leciało (niestety z własnej głupoty i braku wiedzy przestałam karmić )
Z góry przepraszam że Wam tu zaśmiecam wątek.
 
Nie czytam wszystkiego bo za duzo ale dlaczego uzywacie laktatorow by podtrzymac/ wymusic laktacje? Mi obie polozne mowily zeby przystawiac dzuecko i przystawiac chocby pare kropel mleka wymemlało... lekarka mowila ze jak nie wypije calego cyca to odciagnac ale polozna powiedziala ze nie bo organizm sam wie ile mleka ma wyprodukowac i nie mam odciagac. A od 2 osob ktore uzywaly laktatora uslyszalam ze mleko i tak zaniklo... moze w slinie dziecks cos jest ze pobudza produkcje a laktator jednak to tylko maszynka... ?
Mnie nadal bola piersi - sutki mam czerwone i bolesne ale bola tez cale piersi po karmieniu - jak mleko nachodzi? To bardzo boli ale daje rade...

W poniedzialek skonczylam połog i chcialam sprobowac barabara i sie zdziwilam... jestem tak zacisnieta w srodku ze nie da rady... mialyscie tak? Kiedy to minie? To kolejna rzecz ktora mnie zaskoczyla... bo ból piersi od karmienia tez mnie zaskoczyl nikt mi tego nie powiedzial... :/

Ja czuje dyskomfort w cyckach jak mi wlasnie "podchodzi??" mleczko. Ehh..
Troche dziwne ze masz tak obolale sutki maly dobrze ci lapie ? Troche ciezko z tym cos zrobic. Smarowac i wieyrzyc. Mam nadzieje ze ci przejdzie. Hmm..

Ja próbowałam jakis tydzien temu i tez lipa (mimo uzycia zelu) jakby zbite mięśnie ale do tego palenie jak przy porodzie i odpuscilismy..
Poczekam na koniec pologu mam nadzieje ze przejdzie chociaz czytalam ze tak moze byc i 3 mies..

Oby nie w naszym przypadku. Grr [emoji13]
(Na pewno jakies nawilzenie uzyj bo bez tego ani rusz.. )


Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sasanka ja znawca nie jestem od karmienia ale przystawiaj jak tylko malyszek chce bawet jesli to bardzo czesto... u mnie czesto karmie z jednego cyca i ona sama konczy po czym znow grymasi i po 15 min ciagnie z drugiego cyca ale calego juz nieodciagnie.

W nocy nie wolno dluzej nie karmic niz 4 godziny.
W skrocie ja wiem ze trzeba czesto nawet baardzo czesto przystawiac. Omijac nakladki i laktatory ale jesli maluszek nie przybiera na wadze to lekarz zasugeruje dokarmianie....//

Babymamusia - mala dobrze chwyta cyca... takie mam brodawki niestety :/ ale kuzynka tez takie ma i mowi ze minie to jak laktacja sie unormuje...
 
Anik o nakladkach tez slyszalam ze pogarszaja laktacje... ale jesli z bólu je użylas to rozumiem bo tez mialam taki pomysl by sie ratowac ale wtedy dostalam lano maść i przetrwalam choc zaciskalam zeby jak przy skurczach porodowych...
Bez nakładek moja panna nawet spojrzeć na cyca nie chciała, dzięki nim udało nam się rozkręcić laktacje uli w ogóle karmić.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry