reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Dziewczynki trzymam kciuki za wizyty. Ja z pytaniem do was czy wszystkie robicie usg prenatalne? Mi lekarz kazał się zapisać ale muszę jechać do innego miasta oczywiście prywatnie
 
reklama
Ja czekam na usg na którym zobaczę serduszko, a o prenatalnym jeszcze z lekarzem nie rozmawiałem...
Mona myślę że Ci się mogła woda zatrzymać w organizmie dlatego waga stoi ale może Ci się np skład procentowy tkanki tłuszczowej do mięśniowej zmienił...napewno będzie ok :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Jaki jest koszt nifty ? Bo słyszałam ze cos koło 3 tys ? Jeśli chodzi o prenatalne to myśle ze każdy musi je zrobić . Trzeba sprawdzić czy dziecko nie ma poważnych wad , nie chodzi tylko o to ze możesz usunąć ale możesz tez bardzo duzo chorób i wad wyleczyć w brzuchu .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jaki jest koszt nifty ? Bo słyszałam ze cos koło 3 tys ? Jeśli chodzi o prenatalne to myśle ze każdy musi je zrobić . Trzeba sprawdzić czy dziecko nie ma poważnych wad , nie chodzi tylko o to ze możesz usunąć ale możesz tez bardzo duzo chorób i wad wyleczyć w brzuchu .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Coś około 2.5 tys niestety :/ zależy chyba jeszcze gdzie. myślałam o pappa ale czytałam że jednak wyniki są często niedokladne, i że np wychodzi często wysokie ryzyko, dziewczyny umierają że strachu, muszą robić inwazyjne badania i okazuje się że jest ok

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A co to jest nifta?? :O
Takie badanie prenatalne, z krwii matki, bada prawdopodobieństwo niektórych chorób genetycznych (w tym zespół downa), ma ponad 99% skuteczność. Tylko jest pierunsko drogie na razie. :/ Ja o nim w ogóle usłyszałam bo koleżanka robiła i polecala, ale generalnie chyba ciągle jest mało popularny

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i mnie czeka dzisiaj wizyta. To już druga, ale na pierwszej nie było jeszcze serduszka. Też zaczyna mnie stresik łapać, a wizyta dopiero na 17:30! :sorry:

trzymam kciuki za wizytę!
W którym tygodniu zazwyczaj okazywało się,że nic z tego nie będzie? Bakteria może wynikać ze złego oddania moczu, miałam tak w pierwszej ciąży, powtórzyłam zgodnie ze wskazówkami lekarza i było ok

nadia433 , gratulacje! To ciesz się z hybryd jeszcze 2 tygodnie :p ... moje prenatalne mam zrobić około 15 sierpnia
Zuzia92 , mnie wczoraj kuło po lewej stronie, czasami tak jest.

Monia8173 i jak wizyta?
Margo1705, ciąże bliźniacze zawsze wzbudzają duże emocje i zainteresowanie. Na grupie ciążowej z synkiem tez mamy mamę bliźniaczek :) W domu miała już starszą córkę, a teraz ma trzy cudowne dziewuchy ^^.
W prawdzie nie jestem i nie byłam w bliźniaczej, ale jestem z bliźniaków- mam brata bliźniaka :)

Asica66 usg prenatalne pomiędzy 11 a 14 tygodniem jest jednym z 3 które lekarz ma obowiązek Tobie zrobić. Oczywiście mówię o NFZ. Nie mylmy prenatalnego zwykłego gdzie mierzy się przezierność karkowa itp. z prenatalnym , które jest płatne PAPP A. W tych ostatnich masz je za darmo po ukończeniu 35 roku życia.

Koszt NIFTy to powyżej 2 tysięcy złotych

Zwykłe badanie prenatalne czyli to 1 z 3 w trakcie ciąży daje 70% prawdopodobieństwa wykrycia choroby, PAPP A około 90%. NIFTY nie wiem, ale domyślam się,że najwyższe
 
reklama
Do góry