reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
Ja planuje szkole rodzenia na styczen choc to moze byc pozno (8 miesiac) ale teraz nie ma miejsc w tej szkole co chce.

Pytanie do dziewczyn co juz nie pierwszy raz w ciazy: zauwazylam ze wieczorem jak sie poloze darza sie że dzidzius sie rozpycha po czym cala macica jest do wyczucia dłonią (twardy balonik). A czasem dzidzius sie nie rozpycha a tez taka macica jest przed spanoem jak juz leze. Wyczytalam ze to moze byc stawianie sie macicy. Nie przejmowac sie tym skoro to nie boli tylko jest nieprzyjemne? Doktorowi tak powiem ale to za 2 tygodnie dopiero..
 
Wydaje mi się, że jeśli nie boli to ok.
U mnie po 20 tyg.pojawialy się skurcze ale nie dość, że brzuch twardnial to dodatkowo bolał przez co szyjka się skracała.
W kwietniu miałam już rozwarcie na opuszek.
Dlatego tez na takie stawianie trzeba uważać i na pewno musisz wspomnieć o tym lekarzowi.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szkoła rodzenia przy kolejnym dziecku chyba nie ma większego sensu, to raczej dla "świeżych" rodziców (jak ja), dla których obsługa noworodka to czarna magia ;)
dokładnie :D chcemy być przyuczeni do pielęgnacji takiego maluszka :) wiedzieć co i jak , zobaczyć porodówkę i posłuchać czegoś o samym porodzie, połogu, niby można poczytać w internecie wiele, ale co od samej położnej to wiadomo ;) kiedyś przy drugim dziecku pewnie sobie też odpuścimy :)
 
dokładnie :D chcemy być przyuczeni do pielęgnacji takiego maluszka :) wiedzieć co i jak , zobaczyć porodówkę i posłuchać czegoś o samym porodzie, połogu, niby można poczytać w internecie wiele, ale co od samej położnej to wiadomo ;) kiedyś przy drugim dziecku pewnie sobie też odpuścimy :)

A pewnie, jak macie możliwość to korzystajcie :) Ja po prostu ze swojej perspektywy napisałam, ale broń Boziu nie odradzam :)
 
Wyczytalam ze to moze byc stawianie sie macicy. Nie przejmowac sie tym skoro to nie boli tylko jest nieprzyjemne? Doktorowi tak powiem ale to za 2 tygodnie dopiero..
no faktycznie wygląda to na stawianie się macicy, bynajmniej ja tak mam
koniecznie powiedz lekarzowi a jakby zaczęło boleć to idź wcześniej na wizytę
póki co możesz sobie zacząć zażywać magnez, powinien pomóc

Jestem po wizycie. Maluch rośnie jak na drożdżach i ma już ok 250g (pasuje na ponad 18tc). Szyjka długaśna. Poza tym raczej wszystko ok. Ale ze względu na stawiane się brzucha dalej mam siedzieć w domu.
No i Dzidziuś był tyłkiem wciśnięty w bok macicy że nie udało się potwierdzić czy chłopak.
 
no faktycznie wygląda to na stawianie się macicy, bynajmniej ja tak mam
koniecznie powiedz lekarzowi a jakby zaczęło boleć to idź wcześniej na wizytę
póki co możesz sobie zacząć zażywać magnez, powinien pomóc

Jestem po wizycie. Maluch rośnie jak na drożdżach i ma już ok 250g (pasuje na ponad 18tc). Szyjka długaśna. Poza tym raczej wszystko ok. Ale ze względu na stawiane się brzucha dalej mam siedzieć w domu.
No i Dzidziuś był tyłkiem wciśnięty w bok macicy że nie udało się potwierdzić czy chłopak.
czyli, że ciąża może być starsza :)
super <3 a co dokładnie z tym stawianiem się brzucha?
 
reklama
serio?
przecież i tak dziecko łapie ten pierwszy oddech, te kilka sekund później jak je wyciągają z wody
jakieś to nielogiczne mi się wydaje
ale znam jedno forum gdzie można zadać pytanie

mój dla mnie też
a co najważniejsze, pod koniec, jak już bolało strasznie a ja byłam wyczerpana to nie reagowałam na słowa położnej za to głos męża docierał do mnie bez problemu
mój mąż był przy obu porodach i mam nadzieję że teraz też będzie ze mną
przed pierwszym chciał bardzo być ale bał się widoku krwi, koniec końców trzymał mnie za rękę i patrzył w oczy a nie w krocze więc nie zemdlał ;)

Ja mam dziś wizytę. Mam nadzieję że u Maluszka wszystko ok.
Chyba o to chodzi, że przy przejściu przez kanał rodny są zwężone i zaraz po przejściu jest wdech i następuje rozszerzenie - może jakaś różnica ciśnień, która jest mniejsza gdy najpierw wpada do wody - ale może to jakaś bujda - nie mam pojęcia, tak tylko słyszałam.
 
Do góry