reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Evee, u mnie w poprzedniej ciąży też wynik 144 kwalifikował do cukrzycy i to była trudna walka, też chudłam na diecie, jak cukier w normie to ciała ketonowe w moczu, jak brak ciał ketonowych to cukier za wysoki i taka huśtawka była. Ty już w tej ciąży miałaś test obciążenia glukozą? Moja ginka mnie nie kierowała jeszcze (9 tc, ale następna wizyta dopiero po genetycznym we wrześniu), zastanawiam się, kiedy to należy zrobić. Jak rozpoznałaś, że już Cię dopadła cukrzyca? Ja od czasu do czasu łapię glukometr godzinę po posiłku i sprawdzam, co mi wyjdzie - tak kontrolnie, wyrywkowo. Mam nadzieję, że to mi pomoże nie przegapić momentu.
 
reklama
Evee, u mnie w poprzedniej ciąży też wynik 144 kwalifikował do cukrzycy i to była trudna walka, też chudłam na diecie, jak cukier w normie to ciała ketonowe w moczu, jak brak ciał ketonowych to cukier za wysoki i taka huśtawka była. Ty już w tej ciąży miałaś test obciążenia glukozą? Moja ginka mnie nie kierowała jeszcze (9 tc, ale następna wizyta dopiero po genetycznym we wrześniu), zastanawiam się, kiedy to należy zrobić. Jak rozpoznałaś, że już Cię dopadła cukrzyca? Ja od czasu do czasu łapię glukometr godzinę po posiłku i sprawdzam, co mi wyjdzie - tak kontrolnie, wyrywkowo. Mam nadzieję, że to mi pomoże nie przegapić momentu.
Czułam bardzo spadki cukru, więc wiedziałam, że już mi skaczą...
Dzisiaj kupiłam paski i nowe lancety do glukometru, pilnuję się z dietą i 1h po posiłkach nie było więcej niż 110, więc ok, ale to dopiero początek i długa droga przede mną...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Całą noc mnie głowa bolała.. Myslalam ze to jakos prześpię i rano przejdzie ale oprocz tego ze jestem niewyspana to z glową nie lepiej. Napilam sie rano wody a potem wymiotowałam Ostatecznie wzielam apap i leze w lozku czekając az sie lepiej poczuje.

U nas w niektorych lab pozwalają dodać cytrynę ale w niektorych jest zakaz - ze niby cytryna przeklamuje wynik. A w aptekach jest juz gotowa cytrynowa to sprobuje kupic taką
 
Przykro mi że zmarła Ci babcia, wiem co czujesz. ja w lutym straciłam tatę, teraz ja w ciąży i bliźniaczej. Coś w tym jest... trzymaj się,
 
KattiYo wspolczuje bólu głowy i wymiotów, mam nadzieję że już lepiej się czujesz! Mnie ominęły wymioty w tej ciąży na szczęście. A dziś z kolei pół nocy tak mnie brzuch rwał, że nie mogłam spać z bólu, mam nadzieję że to tylko rozciągająca się macica.
 
reklama
To ja chyba będę mierzyć, bo spadków cukru to ja w życiu nie zauważę. W poprzedniej ciąży nic nie czułam...
No lepiej sprawdzić.
Gdy miałam niski cukier, trzęsły mi się ręce, miałam uderzenia gorąca, robiło się słabo, brak energii i nie mogłam myśleć i sklecić zdania. Nawet ręki nie mogłam wtedy podnieść. Masakra.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry