reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
Jakie masz wytyczne?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
Znam je już z poprzedniej ciąży.
Lekka dieta, jeść co 3h, chude mięso, ryby, oliwa z oliwek lub olej lniany, pełnoziarniste pieczywo, makarony, ryż. Zero słodyczy i produktów o wysokim ig. Posiłki: śniadanie, przekąska, obiad, przekąska, kolacja 1, kolacja 2.
No i będę musiała prowadzić dzienniczek i mierzyć cukry, ale to po wizycie u diabetologa, bo musi mi wypisać receptę na paski do glukonetru.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Znam je już z poprzedniej ciąży.
Lekka dieta, jeść co 3h, chude mięso, ryby, oliwa z oliwek lub olej lniany, pełnoziarniste pieczywo, makarony, ryż. Zero słodyczy i produktów o wysokim ig. Posiłki: śniadanie, przekąska, obiad, przekąska, kolacja 1, kolacja 2.
No i będę musiała prowadzić dzienniczek i mierzyć cukry, ale to po wizycie u diabetologa, bo musi mi wypisać receptę na paski do glukonetru.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Chude mięso czyli drób, królik tak? Smażone możesz?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
 
Chude mięso czyli drób, królik tak? Smażone możesz?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
Drób, wołowina. Smażonego nie. Pieczone, grillowane, gotowane na parze. No to jest taka po prostu zdrowa dieta, którą powinien prowadzić każdy człowiek... [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Drób, wołowina. Smażonego nie. Pieczone, grillowane, gotowane na parze. No to jest taka po prostu zdrowa dieta, którą powinien prowadzić każdy człowiek... [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
NajgorsZe to mierzenie cukrów pewnie, ale za to nie przygotujesz dużo. Ile.miałaś Plus w 1 ciąży?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
 
NajgorsZe to mierzenie cukrów pewnie, ale za to nie przygotujesz dużo. Ile.miałaś Plus w 1 ciąży?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
Z Lila przytylam tylko 8 kg. Zaczynalam z waga 66 kg. W 3 trumestrze zaczelam chudnac i przez to lezalam kilka dni na diabetologii. Obylo się bez insuliny, ale musiałam ostro uważać na to co jem, żeby móc zjeść więcej i nie chudnac. Lili urodzila się w 37tc z waga 3150. Ja wazylam wtedy 74 kg, a po porodzie wygladalam lepiej niż przed ciążą. No i cukrzyca ustąpiła. Lili zdrowa, dostała 9pkt.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Ja z cukrzycą w pierwszej ciązy ma szczescie nie mialam tak zle bo okazalo sie ze po wiekszosci "normalnego" jedzenia cukier mi nie swirowal. Nawet moglam od czasu do czasu pozwolic sobie na cos slodkiego jadlam smazone. Najbardziej mi cukier rósł po pierogach i pyzach
 
reklama
Ale z receptą jest refundacja.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Tak, wiem że taniej, ale jak wizyta u diabetologa daleko a robienie pomiarów takie wazne to mysle ze warto kupic na poczatku bez recepty A swoją drogą w pierwszej ciąży nie musialam chodzic do diabetologa.. A teraz wymyślają. Najgorsze u nas że ze zlym wynikiem kierują do szpitala. Minimum 4 dni poza domem. Jak juz się ma jednego bąbla w domu ktorym trzeba się zająć to trochę kiepsko..
 
Do góry