reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamusie 2017

Hej dziewczyny, ja już w 8 tc. W dalszym ciągu 0 apetytu, ale też brak wymiotów i zachcianek. Odrzuca mnie od mięsa/wędlin, ukochanych lodów i w ogóle słodyczy. Zapachy cebuli i czosnku i generalnie "lodówkowe" mnie odpychają. Mam częste uciski w dole brzucha, zwłaszcza jak się narobię. Nie oszczędzam się specjalnie, bo mam prawie 5 letnią córeczkę i owczarka i każde chce się bawić, więc funkcjonuję normalnie jak do tej pory tylko wolniej i bez dźwigania. Martwi mnie ten apetyt, czy macie podobnie? Jestem też pod stałą opieką endokrynologia, biorę dodatkowo Jodid 100, jak w pierwszej ciąży. Ehhhh, pora wstawać. Miłego dnia mamuśki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ps. Mam pytanko: miałam mieć wizytę w środę, ale z powodu nieobecności lekarza, przełożyłi mi na 3 sierpnia. Endokrynolog w zaświadczeniu do ginekologa zalecił zestaw witamin z jodem. Na razie biorę sam jodid. Jest kolejny tydz czekania, a ja bez dodatkowych witamin. Mam coś kupić czy poczekać na tą wizytę? Mam nadzieję, że nie zaszkodzę dzidzi...
 
Dziewczyny, w którym tygodniu zaczęły się Wam mdłości? U mnie jeszcze wczesna ciąża, ale, odpukać, jeszcze nie jest mi niedobrze. Wręcz poza piersiami to czuję się dobrze i nawet energii nie brakuje:)
Mi pierwsze 5/6 tydzień ale tylko z rana na głodniaka i tak mam do teraz i nie każdego dnia, wszystko zależy czy zdążę cos szybko przekąsić jak wstanę z łózka. ale miałam takie dni, że mimo śniadania dalej mnie mdliło i nie mogłam nic zrobić, a już nie wspomnę o zapachu odświeżacza powietrza, który wcześniej mi się podobał......


jak w informowaniem rodziny i znajomych u Was? u nas wiedzą 3 osoby, siostra mojego R i kolega z koleżanką- małżeństwo. Nikt poza nimi, chociaż już widać po mnie, bo mam zaokrąglony brzuszek i wielkie piersi , wcześniej brzuch był płaski, a piersi nie duże 75 B, teraz wylewają mi się z miseczek, więc zakupiłam większe. Nowina podzielimy się za jakieś 2-3 tygodnie po przezierności o ile ktoś wcześniej nie zapyta....

miłego dnia
 
Madziek u nas juz wie najbliższa rodzina :) nie czekaliśmy z informacją. Najbliźsi znajomi tez wiedza No i u mnie w pracy oczywiście bo już na zwolnieniu jestem [emoji854]

REDzaba ja bym poczekała z witaminami na lekarza.



 
Hej...może coś doradzacie bo mam lekki mętlik w głowie po wczorajszej wizycie...
1. Dostałam skierowanie na mocz, morfologię, glukozę, i mam poprosić rodzinną o skierowanie na TSH. Kiedy zapytałam co z innymi badaniami typu toxo - usłyszałam, że przy kolejnej wizycie (za 4tygodnie!) bo nie może naraz wystawić na wszystko skierowania :( mój prywatny kazał mi zrobić te badania przed kolejną wizytą- miała być za tydzień, 10dni...więc zrobię resztę prywatnie, cóż począć. Przecież nie będę czekała do 13 tygodnia...
2. Prywatnie wizyta wypada mi 10-11tc, a pózniej prenatalne usg 11-13tc. Chyba pójdę i teraz i pózniej, nie ma co odkładać tej prywatnej wizyty na pózniej, bo byłam na NFZ...? Tam bedzie tez interpretacja wyników badań z krwi
3. NFZ mam znowu w 13tc- wtedy co prenatalne usg, warto powtarzać wizyty? Bo ja już sama nie wiem...zostałabym chyba tylko u ginekologa prywatnego, tylko nie wiem jak z L4... Bo kiedyś wystawił mi karteczkę do rodzinnej z prośbą o zwolnienie. Sam nie dał - nie było takiej potrzeby...wam prywatny ginekolog wystawia zwolnienia? Mój juz nie prowadzi praktyki nigdzie w szpitalu czy przychodni :( bo nie wiem czy łączyć te wizyty prywatnie i NFZ, boję się rozdwojenia jaźni jak będą rożnie gadali...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam 29 lat,termin na 27marca czyli 6tc, o pierwszą córcie staralismy się ponad rok a tu,za pierwszym razem:-) niestety od początku ciąża wysokiego ryzyka,więc kuje się clexane i biorę duphaston. Więc trochę przerażona ale się cieszę
Hej, witaj.
U mnie zestaw 6 mcy maluch, 9 lat córka i to samo z ciążą, też Clexane. W poprzedniej ciąży miałam Clexane + Luteina ale teraz obchodzę się bez Luteiny.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ps. Prywatny zlecił mi dodatkowo badanie na przeciwciała Rh, toxo, HIV, HBS i standard czyli cukier, mocz, morfologia...jakie u was były to koszty mniej więcej? :)
Grupy krwi nie muszę oznaczać bo byłam dawcą...najlepiej ze lekarka na NFZ zapytała, czy skoro jestem dawcą może mam jakąś ostatnią morfologię, a prywatny uczulał, żeby badania były świeże bo badania nawet z kilku tyg (2-3) przed wizytą niewiele mu powiedzą, chyba, że je powtórzę i będę miała starsze i aktualne ;)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej...może coś doradzacie bo mam lekki mętlik w głowie po wczorajszej wizycie...
1. Dostałam skierowanie na mocz, morfologię, glukozę, i mam poprosić rodzinną o skierowanie na TSH. Kiedy zapytałam co z innymi badaniami typu toxo - usłyszałam, że przy kolejnej wizycie (za 4tygodnie!) bo nie może naraz wystawić na wszystko skierowania :( mój prywatny kazał mi zrobić te badania przed kolejną wizytą- miała być za tydzień, 10dni...więc zrobię resztę prywatnie, cóż począć. Przecież nie będę czekała do 13 tygodnia...
2. Prywatnie wizyta wypada mi 10-11tc, a pózniej prenatalne usg 11-13tc. Chyba pójdę i teraz i pózniej, nie ma co odkładać tej prywatnej wizyty na pózniej, bo byłam na NFZ...? Tam bedzie tez interpretacja wyników badań z krwi
3. NFZ mam znowu w 13tc- wtedy co prenatalne usg, warto powtarzać wizyty? Bo ja już sama nie wiem...zostałabym chyba tylko u ginekologa prywatnego, tylko nie wiem jak z L4... Bo kiedyś wystawił mi karteczkę do rodzinnej z prośbą o zwolnienie. Sam nie dał - nie było takiej potrzeby...wam prywatny ginekolog wystawia zwolnienia? Mój juz nie prowadzi praktyki nigdzie w szpitalu czy przychodni :( bo nie wiem czy łączyć te wizyty prywatnie i NFZ, boję się rozdwojenia jaźni jak będą rożnie gadali...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

Ja mam podobnie, zwolnienie mam od lekarza prywatnego bo na NFZ nie chciała mi dać, co mam jej powiedzieć jak zapyta czy chce zwolnienie a juz na pierwszej wizycie powiedziałam ze bede u niej ciąże prowadzić?? Mój prywatny lekarz wie ze chodzę państwowo i tylko sugeruje mi jakie mam badania zrobic z krwi. Niestety w sierpniu bede musiała isc prywatnie dwa razy bo skończy mi sie zwolnienie w 11 tyg a mój lekarz prenatalne sugeruje zeby robić w 13 tyg :/ tez mi ciagle w głowie to siedzi. A państwowo gin nie zasugerował ze najważniejsze usg powinnaś zrobic prywatnie na lepszym sprzęcie ? Bo mi tak powiedziała na pierwszej wizycie.


 
Ps. Prywatny zlecił mi dodatkowo badanie na przeciwciała Rh, toxo, HIV, HBS i standard czyli cukier, mocz, morfologia...jakie u was były to koszty mniej więcej? :)
Grupy krwi nie muszę oznaczać bo byłam dawcą...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

A nie możesz po prostu powiedzieć lekarzowi ze chcesz robić badania państwowo z racji na koszty a obi na raty zlecają? Ja tak powiedziałam. Ja wszystkie badania bede robiła na wizyte ok 18.08 wtedy to bedzie 12 tydzien, wcześniej nie robie bo mam mieć świeże wyniki na wizyty.


 
reklama
Ja mam podobnie, zwolnienie mam od lekarza prywatnego bo na NFZ nie chciała mi dać, co mam jej powiedzieć jak zapyta czy chce zwolnienie a juz na pierwszej wizycie powiedziałam ze bede u niej ciąże prowadzić?? Mój prywatny lekarz wie ze chodzę państwowo i tylko sugeruje mi jakie mam badania zrobic z krwi. Niestety w sierpniu bede musiała isc prywatnie dwa razy bo skończy mi sie zwolnienie w 11 tyg a mój lekarz prenatalne sugeruje zeby robić w 13 tyg :/ tez mi ciagle w głowie to siedzi. A państwowo gin nie zasugerował ze najważniejsze usg powinnaś zrobic prywatnie na lepszym sprzęcie ? Bo mi tak powiedziała na pierwszej wizycie.



Tez mi to powiedziała, że można u nich w jakiejś klinice za 350 usg i krew, albo gdzieś indziej. I że mojej sytuacji powinnam, dużo czasu nawala (shit! Autokorekta :( oczywiście omawiała nie nawala...) zasadność i kiedy to zrobić. I jak już zrobię to żebym jej wynik przyniosła. I ze lepiej bliżej 13tc niż 11... A skierowania na NFZ daje Ci bez problemu? :)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry