reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Ja juz od tygodnia jestem na zwolnieniu, mój lekarz twierdzi ze w ciazy trzeba odpoczywać, polegiwać kiedy sie chce a nie siedzieć w pracy, to czas dla kobiety, był bardzo niezadowolony jak w pierwszej ciazy pracowałam do 6 miesiąca czy 7 juz nie pamietam.
W sumie mam wolne od 11.07 bo miałam urlop i juz zaczynam sie nudzić w domu :/


 
reklama
ja mam ginekologa na NFZ i dostałam skierowanie na morfologie, mocz, tsh, cukier, igg, grupy nie-bo mam już (oddawałam krew, rodziłam wcześniej), toxo jak poprzedniego wyniku nie znajdę zrobię po 9 sierpnia, bo ja mam przeciwciała toxo, więc raczej chora na to już nigdy nie będę, ale musi mieć ten wynik.
w ogóle to na NFZ mamy fajna poradnie dla kobiet, uzg nie jest problemem dla lekarza, jest nowy sprzęt, sama poradnia tez nowa bo ze starej siedziby przeniesiona do nowej, jestem zadowolona.

mojej kuzynce gin prowadził prywatnie ciążę i nie robił problemów z L4.

a kiedy planujecie iść na L4? ja myślałam że od ferii zimowych (połowa lutego- dolnośląskie) jeśli nie będzie mi pozycja siedząca doskwierać, pracuje 8 godzin przed komputerem, więc się nie przemęczam ale z brzuchem hmmm może być różnie.... chciałabym pracować jak najdłużej, bo czas szybko leci, w pierwszej ciąży od 5 miesiąca siedziałam na L4 i rozwiązania doczekać się nie mogłam.
Ja planuje do 15 listopada. Też mam pracę siedzącą ale po 12godzin.. Więc w sumie jak mi będzie ciężko już wysiedziec z brzusiem to kończę pracę
 
Hej dziewczyny
Margo gratuluje blizniaków!!
madziek u nas nie wie jeszcze nikt i dopiero rodzicom powiemy po nastepnym usg czyli w 10 tc, reszcie po prenatalnych, a co do zwolnienia to tez teraz wezme ale do pracy bede jeszcze chodzic dopoki dam rade :) w domu sie nudzi jednak, szczegolnie w zimie nie ma co robic za bardzo.
Co do prenatalnych to ja robie jak na razie tylko usg genetyczne, jesli beda wskazania to wtedy inne testy.
Co do mdłosci to mnie tez okropnie mecza, najbardziej pomaga mi wlasnie jedzenie lub herbatka z plasterkiem imbiru i cytryny
 
jak w informowaniem rodziny i znajomych u Was? u nas wiedzą 3 osoby, siostra mojego R i kolega z koleżanką- małżeństwo. Nikt poza nimi, chociaż już widać po mnie, bo mam zaokrąglony brzuszek i wielkie piersi , wcześniej brzuch był płaski, a piersi nie duże 75 B, teraz wylewają mi się z miseczek, więc zakupiłam większe. Nowina podzielimy się za jakieś 2-3 tygodnie po przezierności o ile ktoś wcześniej nie zapyta....

miłego dnia

U mnie wie juz większość rodziny i cześć znajomych. Mój mąż nie mógł się powstrzymac ale nie żałuję przynajmniej jak odmawiam pomocy przy jakiś czynnościach to każdy to rozumie :-) Zresztą każdy się bardzo troszczy i dba żebym się nie przeforsowala tak ,że same plusy hehe

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Ja byłam na pierwszej wizycie w 4tc i 5dniu i było widać ledwie pecherzyk...za tydzień czyli w 6tc i 5dn kolejne usg i wtedy okaże się czy duphaston będę brać dalej czy nie. Ale clexane do końca...


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie też do końca.
Ja juz od tygodnia jestem na zwolnieniu, mój lekarz twierdzi ze w ciazy trzeba odpoczywać, polegiwać kiedy sie chce a nie siedzieć w pracy, to czas dla kobiety, był bardzo niezadowolony jak w pierwszej ciazy pracowałam do 6 miesiąca czy 7 juz nie pamietam.
W sumie mam wolne od 11.07 bo miałam urlop i juz zaczynam sie nudzić w domu :/


Pierwsza ciąża w pracy do końca 7 mca aż mnie szef wygonił. Po 12h co noc.
Druga ciąża do końca 7 mca ale cała zagrożona, łącznie 5 pobytów w szpitalu.
Teraz do września, października minimum.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ciężko mi nadążyć nad wiadomościami ;-). Jeżeli chodzi o badania to na pierwszej wizycie jak jeszcze nie było widać pęcherzyka gin zrobił mi cytologie, a w 5 tyg jak juz było widać pecherzyk z całkiem to dostałam badania na hiv, różyczke, toxoplazmoze, cukier, hcv, gr krwi, mocz, morfologia i cukier. Nie miałam z tym żadnych problemów w sumie nawet nie prosiłam dam dał :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
dziewczyny mam pytanie, czy w ciazy mozna jechac na baseny termalne? chciałam jechac z synkiem pod koniec tygodnia, wiadomo jakas super goraca woda tam nie jest, sa tez zwykle baseny i tak sie zastanawiam czy nie stwarza to jakiegos duzego ryzyka dla ciazy?
 
reklama
Mam 29 lat,termin na 27marca czyli 6tc, o pierwszą córcie staralismy się ponad rok a tu,za pierwszym razem:-) niestety od początku ciąża wysokiego ryzyka,więc kuje się clexane i biorę duphaston. Więc trochę przerażona ale się cieszę
Ja też termin na 27 marca :-)
Dzisiaj pierwsze wizyta u gin :-)
 
Do góry